contdezactivat

Proiectoare?

13 posts in this topic

Ma gandesc sa imi caut o pereche de proiectoare ptr masina din dotare.

Faza e ca nu am vazut nicaieri de vanzare si ma intreb daca pot pune asa ceva la masina mea.

Pe locul in care ar trebui sa fie proiectoarele: in stanga este admisia de aer, pe dreapta esre carligul de remorcare.

Locasurile au forma de pus proiectoare dar tinand cont de detaliile de mai sus, poate nu se pot pune la modelul meu.

Am studiat diverse masini cu caracteristici ca ale mele, pe diverse situri de internet si nu avea nici una asa ceva. Modele pe benzina aveau... care au admisia de aer prin alt loc.

Stie cineva daca se pot pune?

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

440-ul juniorului meu are proiectoare, dar este 1.8i. nu am vazut modelul tau cu proiectoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici a mea nu are si ma gandeam si eu la asa ceva dar cred ca merg adaptate!!! la mine in spate la grila proiector dreapta este ceva din plastic ce conduce aerul spre radiatorul de ulei! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ameu are proiectoare pe fata am avut loc in bara din fatza pt ele si i-am pus alte proiectoare nu originale,cu becurui albastre adica lumina nu ii galbena ii albastra ca si xenon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-ar interesa si pe mine sa imi schimb sticla de la proiectoare...ale mele sunt ingalbenite de vreme...si acum dau lumina mai putin decat un stop de marsalier... ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daniel, ma indoiesc ca vei gasi doar sticla proiectorului... Poti sa incerci sa le refaci din Plexiglas undeva pe Bd. Iuliu Maniu, spre Autogara Militari, pana in AGIP-ul de pe dreapta. E un magazin la parter care reface faruri si semnale, incearca pe-acolo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun Pontul...Poti sa imi dai adresa mai exacta?....leu->politehnica->lujerului->autogara...

unde anume e situat...nu mi trebuie neaparat numar de strada....

Cu ocazia asta poate imi rafac si semnalizatoarele...ca m-a secat faza cu cautatul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intre Lujerului si Autogara, mai aproape de autogara... Era o banca prin zona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca gasesti magazinul, lasa te rog un numar de telefon de acolo, poate imi refac si eu farul spart. cu toate ca nu am de unde sa iau unul intreg, pentru matrita. multumesc.  ;D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine dimineata cel mai probabil voi ajunge...imediat cum iau numarul de tel il voi posta...

Iar in legatura cu farul...cred ca se poate gasi pt cateva ore un model...dar de ce nu incerci cu niste faruri de dacie nova...am un prieten cu un 440 care asa a rezolvat problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

la volvo meu sunt proiectoare pe masina dar nu am reusit sa gasesc vreun sistem de aprindere:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca proiectoarele se aprind de acolo de unde se aprinde si dezaburirea si ceata spate daca cumva nu-ti merge butonul ala inseamna ca trebe sa ii desfaci o siguranta de la buton ca sa functioneze si proiectoarele is legate pe un releu deci daca mergi la un electrician ti-ar putea da mai multe detali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu gasesc siguranta la butonul ala, daca poate cineva sa-mi explice mai pe larg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now