Sign in to follow this  
Followers 0
ursu48

HEEELLLPPP

13 posts in this topic

Dragilor ,

Sunt in plina procedura de ISO, si in analiza lor, vor sa am un site web usor de gasit (?!?!?!?!?! nu vad ce treaba are primaria de unde beau oile apa, mai ales ca site-ul meu nu este inca complet?!!?!??!!?)...., motiv pentru care va rog , daca timpul va permite sa ma vizitati  si sa zaboviti mai mult de 2 sec :

                              www.hcsecurity.ro

Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune-l ca home page la cateva calculatoare si in 1 luna jumate, doua va iesi primul la cautari.

Eu asa am facut.

Multa bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

merci de sfat.  l-am pus pe 7 pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Credca ceea ce vor e sa ai un site usor gasit pe net, asta inseamna un loc bun in Google, ca sa apara cand omul cauta "securitate" sau "solutii securitate". Asta inseamna a efectua un procedeu numit SEO ( Search Engine Optimization ), adica optimizare cuvinte cheie, continut, inscriere in directoare importante ( nu la gramada ), backlink-uri ( site-uri care sa aiba link spre site-ul tau ), si cateva chichite deastea, eu am facut la unele site-uri pe care le detin lucrurile astea folosind tutoriale de pe net si am ajuns ff bine cu unele, depinde de multe criterii, dar se poate, eu iti recomand sa cauti pe Google "ghid seo", si sa efectuezi acele operatii.

Din prima vizualizare a site-ului tau iti recomand : Completeaza campul ALT al pozelor cu text descriptiv a ceea ce reprezinta, foloseste un Title descriptiv a fiecarei pagini, nu duplica cuvintele cheie si mai adauga cateva dar nu exagera, sa fie la obiect, vad ca site-ul e ff simplu, imi place, foloseste Heading-uri la titluri, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi ! orice sugestie e buna, mai ales ca asta este primul meu contact cu " web desig-ul"  .... si site-ul asta e facut de mine. voi incerca si am sa iti mai cer sfaturi ...

Multam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baga la div-ul content in care se afla si descrierea firmei, in loc de text-align: left; baga text-align: justify; sa fie aranjat frumos cu liniile de aceeasi lungime, de asemenea acum ma uit sus la meniu ca nu e centrat, ci e prea in stanga, iar Oferta Promotionala e iesit in afara.

Be Right Back :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideea de afi un site ff simplu, a venit din rationamente strict de marketing si , de ce nu, utilitate : o parte importanta a pietei mele tinta, desi sunt srl-uri mari, nu au teava de net foarte buna, si... cred ca daca da click pe un link catre mine si am prea multe animatii si se incarca greu, vor da stop si vor trece la altul care se deschide mai usor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte bine ca e simplu si la obiect, si eu sunt tot pe ideea asta, simplu si la obiect, lizibil, fara tot felul de animatii care nu isi au rostul ci doar acela de a ocupa tot spatiul ramas pe ecran si mai pune greutati si celor cu teava la net slaba, iar mai ales pentru firme avest gen de "site de rpezentare" e perfect.

Uite un exemplu de ce site simplu mi-a fost cerut de vecinul meu sa ii creez, atat de simplu incat e chiar hilar, dar ce sa fac daca omul insista ca el doar atat vrea .

www augusto-vio ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

simplu si la obiect. asta si trebuie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor ,

Sunt in plina procedura de ISO, si in analiza lor, vor sa am un site web usor de gasit (?!?!?!?!?! nu vad ce treaba are primaria de unde beau oile apa, mai ales ca site-ul meu nu este inca complet?!!?!??!!?)...., motiv pentru care va rog , daca timpul va permite sa ma vizitati  si sa zaboviti mai mult de 2 sec :

                              www.hcsecurity.ro

Va multumesc.

intra pe http://dirpedia si introdu website-ul tau in directoarele de acolo.

ce keyword targetezi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cctv, control acces, efractie , incendiu, xenon, navigatie , detector de radar

Share this post


Link to post
Share on other sites

cctv, control acces, efractie , incendiu, xenon, navigatie , detector de radar

cctv - 58.900.000 rezultate la mine - sincer nu ai nici o sansa (sau ai dar foarte mica)

control acces - 645.000 cu putina munca reusesti top 10

efractie - 174.000 - e relativ usor

incendiu - 1.770.000 - cam greut

xenon - 37.500.000 hard to get there

navigatie  - same as xenon

detector de radar - nu e chiar asa de greu

Acum aprecierele mele sunt la prima vedere insa ceea ce vrei tu sa reusesti e cam greu deoarce keyword-urile pe care le-ai ales nu au nici o legatura intre ele.

Dau exemplu: Ai un site cu caini, iti e usor sa targetezi caini, rase de caini, rase caini, catei, catelusi etc

Dar la tine sunt 7 keyword-uri care n-au nici o treaba intre ele (chiar daca xenon, navigatie si detector se refer la piata de automobile)

Altceva. Optimizarea onpage cam lipseste. Nu ai cuvantul cctv in continutul site-ului dar vrei sa ajungi in top 10??

La fel navigatie, detector de radar si efractie.

Iti sugerez sa termini site-ul intai (fa pagini pentru toate link-urile de sus nu le lasa cu #) si pe urma sa te apuci de SEO, desi daca faci paralel nu strica, dar sa faci.

Ai putea sa incepi optimizarea pentru keyword-ul efractie pentru ca e cel mai putin competitiv si ai putea ajunge sus relativ usor. Pe urma te ocupi de celelalte.

Mai e si varsta site-ului care conteaza, dar nu atat de mult insa nu poti ajunge in top 10 in google in primele 3 luni folosind white seo decat pentru un cuvant cu o competitivitate fff scazuta gen 20-50 mii rezultate.

NU sunt Guru in SEO dar nu cred ca strica ce ti-am spus.

just my 2 cents

alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

merci. am sa fac tot site-ul  dupa  care am sa vad daca ma descurc cu indexatul. Fiind la prima experienta de acest gen, ramane sa vad ce iese.

inca o data , multam de sfaturi. ... si promit ca o sa le mai cer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0