Guest cristi81

155.000 km cu un Volvo s40 II

27 posts in this topic

La design S40 II mi-a placut foarte mult si de ce sa nu recunosc imi place si acum. Poate din cauza asta nici nu am vandut-o pana acum si nici nu cred ca o voi face prea curand. Dar calitatea interiorului m-a lasat fara cuvinte in sensul rau.

Nu este normal sa compari S40 cu A4, BMW3, C-Klasse sau Passat deoarece sunt din clase diferite. Echivalentul ultimelor este S60-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea este una : daca zici ca nu iti place plansa de bord in general interioru , de ce ai luato? nu trebuia so iei, luai altceva ce iti placea, acum depinde de fiecare masina cum o nimeresti , uite nu toti au probleme cu ele , asa sunt la toate marcile, si Vw , si dacia, unii zic ca logan e prost , altii zic ca e bun, fiecare cu cate o parere, eu zic asa ca , daca vrei o masina si sti sigur ca iti place la ea tot , o iei ,daca nu esti hotarat , poi sa vezi ca arata bine afara ,dar in interior numi place, no iei, ca  nu te obliga nimeni, iar Renault Megane a luat degeaba stele alea, nu se compara ca desing , nici 1% la exeterior si chestia cu afisaju digital e o porcarie nu sti si tu cat ai in bord , cat se duce, si Renault la motoarele de le ofera sunt de dorit , ca sa iei un Megane sport dai 25.000 pe el, si ce dracu ai 200 de cai sub capota , si mai e si din Turcia. Mie nu-mi plac marcile frantuzesti , si sa nu crezi ca alea sar toate la impact, poate sa nici nu sara , sar atunci cand e pentru teste , la unele modele au facut accident cu ele si nau mai sarit si pasagerii siau spart capu, vb de VW GOLF V, care totus e o masina. Si sati spun sincer, nu te uita numai la siguranta, ca siguranta nu o sa ai pe nici o masina iti spun eu daca va culcati pe ideea asta ca siguranta va scapa , degeaba fara centura nu faci nimic poti sa ai 12 airbag degeaba , si cu centura cu tot nu scapi daca intra un TIR  in tine poti sa ai si Q7, praf se face, masina e masina ca asa  a facut producatoru, toate au cate un defect nu sunt toate perfecte. Eu iti recomand so dai ca sa nu te mai plangi , si iati ceva care tia placut si iti place, si sa numai iei masini care nuti plac in totalitate, iati tu Vw si vezi tu cata calitate o sa fie la el , ma refer ca la tabla e parat, daca tot iti doresti o masina buna iati ceva japonez , sau nemtesc ,dar nu ai ce sati iei ca sincer mie numi plac astea asa mult , la Audi e derapanat rau de tot, Vw au cateva frumoase si bmw , mercedesurile sunt zici ca sunt pentru mosnegi de 60 de ani nici cum de tineri.si fara masini frantuzesti ca alea nus asa de buneee, Mitsubishi eu am o parere extraordinara sau Subaru, consum mic , costurile poate sunt mai mari ,dar sunt masini cu calitate poate mai buna, dar intretinerea ,sincer nu se compara cu nici una nemteasca , si sunt mult mai sigure , si nu cred ca a iesit ceva sa bata japonezul Mitusbishi. Sa mai am inca 5000 euro in plus as trece la un Lancer Evo trec pe langa toti.si daca nu ma hotarasc o sami iau si Lancer ma mai imprumut si cu asta basta , la mana doua bineinteles ca no sal iau nou pentru ca Evo 8 numai exista in fabricatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now