cornel_gav

Conectarea iPhone, iPod

65 posts in this topic

@ godfather.

la MODE, eu am numai optiunea AUX si mufa in cotiera.

ce pot conecta in situatia asta la configuratia ce o am?

multumesc.

Ipod Si USB iti vor aparea pe display dupa ce iti montezi accesoriile

Spune-mi care este a 8 a cifra din seria de sasiu a masinii citita  de la coada la cap

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spune-mi care este a 8 a cifra din seria de sasiu a masinii citita  de la coada la cap

9

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca ma uitam mai atent la profiul tau vedeam ca-i 2009  ;D. La tine va arata exact ca in poza. in speta masina ta e compatibila cu accesoriile in cauza.

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru doritorii de intrare audio auxiliara la playerul original Becker Traffic Pro High Speed, de pe S40(I)/2003, cred ca e bine venita interventia mea.

Eu am reusit sa concetez un iPhone 4 prin cablu stereo cu jack (ca la casti), in felul urmator:

Pe situl oficial Becker, se gaseste ghidul de instalare, iar la sfarsit aveti schema de conexiuni http://www.mybecker....ation_Guide.pdf

Asadar, pinii 18, 19 si 20 sunt cei pe care-i cautati. Se comporta excelent si in convorbiri, nefiind nevoie de adaugarea vre-unui microfon in masina.

7820_Traffic_Pro_High_Speed_EuEn_Installation_Guide.pdf

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm si asta fiind pt s40 inainte de 2004.ai postat gresit,cred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca da. Sorry. :dontknow: Rog un admin sa-l mute. Merci

Edited by scoro2000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa pararea mea nu este nimic in plus fata de modulatorul obisnuit.Nu sunt paraziti din priza,dar ai o gramada daca setezi frecventa si dai de un post radio mai puternic+calitatea slaba la sunet.

Decat sa dai suma aia pe ala mai bine dai o fuga la Bogdan si ai ceva serios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa pararea mea nu este nimic in plus fata de modulatorul obisnuit.Nu sunt paraziti din priza,dar ai o gramada daca setezi frecventa si dai de un post radio mai puternic+calitatea slaba la sunet.

Decat sa dai suma aia pe ala mai bine dai o fuga la Bogdan si ai ceva serios

Norocul nostru ca n-avem atitea posturi FM ca pe-afara, deci nu muncesti mult pina sa gasesti o zona de frecvente libera, mai ales daca nu te plimbi mult prin tara, ca mine. Eu am un Belkin si se-aude nesperat de bine. Al doilea dispozitiv e o chinezarie dar se apropie de Belkin la calitate...

Unde-l gasesc pe Bogdan?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aici... ;D
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

dai un pm...are nr de telefon daca nu.

el iti poate pune mufa de aux pt conectare cu orice vrei.

ai high performance?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai baieti, voi chiar nu vreti sa intelegeti ca aveti in spatele playerului niste mufe? Va tot vaicariti pe aici in loc sa consultati manualul playerului. Daca nu il aveti, cautati-l pe net, contine harta pinilor din spate. E greu sa lipesti 3 fire acolo, sau sa utilizezi o mufa dedicata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow! Bine ca ne ai luminat! Alrfel ramaneam sa bagam numai cd uri. Asa o sa mi conectez si eu casetofon..

Share this post


Link to post
Share on other sites

din cate stiu la s40 dupa 2004 nu i la fel de simplu ca la tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dai un pm...are nr de telefon daca nu.

el iti poate pune mufa de aux pt conectare cu orice vrei.

ai high performance?

Eu am sistemul de baza, model 2004-, daca pe mine ma-ntrebai.

Aici... ;D

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pe tine.La tine ii si mai simplu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde pot cumpara o mufa, cu care sa imi conectez telefonul la mufa de aux? (samsung este telefonul) si cat costa? Va multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contacteaza l pe bogdan. sunteti din bucuresti asa ca in cateva ore esti gata. Dar cred ca dupa sarbatori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa înțelegem ca ai deja ieșirea de AUX si vrei cablul cu care conectezi telefonul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu iti cumperi un hands free de la telfon si iti faci mufa din el.

Ii pui apoi mufa normala.

Din propria experienta stiu ca e o mufa normala pentru intrare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mufa ii mufa si cablu de conectare ii altceva. Cred ca nu are mufa, ca doar cablu gasesti peste tot cu 5lei

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D Am uitat sa mai intru pe forum, scuze. Deci iesire de aux am , dar cablu ma gandesc ca nu gasesc facut special pentru telefonul meu, nu? sau gasesc? si sa-l fac eu cablu nu cred ca ma pricep si as vrea sa se auda bine. va multumesc pentru raspunsuri.
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut George, daca ai Samsung Galaxy S/Iphone4---sau orice alt mp3/mp4 player de generatie noua sa stii ca nu vei reusii sa redai sunetul din el pentru ca telefonul scoate un semnal deja amplificat. Trebuie un cablu cu niste rezistente pe el, nu mai stiu exact de cat. Pe mine m-a ajutat colegul thor4ever cu aceasta informatie(multumesc) si doar asa am reusit sa conectez telefonul la mufa aux. Cu un ipod nano 2th merge cu orice cablu si se aude mult mai bine decat de pe telefon.

PS: cand il am conectat il folosesc si pe post de car kit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinoco cu tine parca ma-am intalnit la penny nu? si am facut proba cu , cablul tau ,de acolo stiam ca are ceva special si ca nu e pur si simplu un cablu. iar telefonul este sgs2. multumesc

a si apropo am un prieten care a adus un v50 2009 si pe langa aux mai are si doua cabluri care ies tot din cotiera unu e cu usb si unu numai stiu sigur. intrebarea e , asa a venit masina sau a fost pusa?

Dinoco cu tine parca ne-am intalnit la penny nu? si am facut proba cu , cablul tau ,de acolo stiam ca are ceva special si ca nu e pur si simplu un cablu. iar telefonul este sgs2. multumesc

a si apropo am un prieten care a adus un v50 2009 si pe langa aux mai are si doua cabluri care ies tot din cotiera unu e cu usb si unu numai stiu sigur. intrebarea e , asa a venit masina sau a fost pusa?

Edited by George_v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now