danielrugina

Semnalizatoare,stopuri,faruri,proiectoare....ce mai...sticlarie....

12 posts in this topic

Am fost la respectivul tip care repara tot ce inseamna sticla si plexic (inafara de geamuri laterale lunete si parbrize)....

Am obtinut o carte de vizita si niste scoruri aproximative...

S.C.Rotea Service Impex S.R.L.

REparatii faruri,stopuri,semnale auto/moto

Confectii mase plastice

Rotea Nicolae - Director(Probabil si unic angajat)

Adresa:

B-dul Iuliu Maniu Nr,190 Bl C1 Sc.3 PArter.Sector 6 Bucuresti

Ca pozitie...Inainte de intersectia de la autogara militari cu 200m

Situat la scara blocului intre 2 banci...BDC si ING...parca...

Tel.021 760 56 05

0722 703 062

0740 648 953

Email: rotea_niculae@yahoo.com

Semnal fata unicolor..........30 lei

Far...........................75-100 lei

Proiectoare..................30-40 lei

Scuze daca politica de piata v-a invatat mai mult cu ron-ul dar eu il detest si astfel conserv leul pt ca...totusi...asta ne e moneda nationala...

Sper sa va fie de folos....Desi va doresc tuturor sa aveti frane mai bune decat stopuri mai tari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

preturi reconditionare?!!! >:( sump domle scump dincolo era mai ieftin!1! asa am ptit io cu radiatorul de ulei mi a luat 250 lei sa mi l sudeze fata de cel nou care imi cerea cineva cu toto cu furtune 2400lei a fost mai bine!!1

acum am unul de oltcit care trebuie adaptat dar nu il mai fac in bucuresti in provincie tata ca nu mai tine!!! unui prieten ca si a schimbat racordul flexibil la o honda prelude sport 300 lei dar omu la cumparat din vitan cu 45 lei  si a mers la ei sa il sudeze 120 lei dar  a gasit kmai esftin de sudat cu 30 lei + 10 lei spaga!! asta tot in bucuresti doar cartierele difera ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutari ,

mai sunt unii pe eminescu imediat dupa benzinaria petrom ,la o casa chiar la strada .

nu stiu preturile dar aflu si postez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia de pe Eminescu nu stiu daca mai sunt "pe piata". Am mai trecut pe acolo si din mers nu mi s-a parut ca ar fi cineva inauntru. BTW, pentru un geam de far spart, nu le trebuie unul identic pe post de matrita? Am gasit far cu 300 lei si sincer nu dau atat (se cere schimbat kit-ul de ambreiaj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am apelat la servicile ambilor (str eminescu si militari) .nu a fost nevoie de matrita daca am avut intact ,,corpul farului,, ( partea de interior )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , firma de mai sus face si sticle faruri din plexic ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , firma de mai sus face si sticle faruri din plexic ?

Domnule Andrei, vezi ca sunt cateva numere de telefon in primul mesaj:

Tel.021 760 56 05

0722 703 062

0740 648 953

Email: rotea_niculae@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebam si eu sa nu sun degeaba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebam si eu sa nu sun degeaba...

Dumneavoastra nu vreti sa irositi unitatile, nu? :evil6: :evil6: :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

De S60 sunt putin care vor sa faca si pe vremea cand cautam eu, cel mai ieftin gasisem la 350 lei bucata. Nu a facut nimeni de S60 pana acum si trebuie intai sa faca matrita si apoi "sticla". Eu am intrebat la vreo 10 insi in Bucuresti si tara si vreo 3 au zis ca ar putea face, insa 350 lei a fost cel mai mic pret (alte preturi obtinute - 100 euro bucata si 500 lei bucata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca va intereseaza optiunea pentru reparatie, sa stiti ca nu prea se merita.

Mai ales in conditiile in care a apucat umezeala si/sau mizeria sa intre la reflector.

Merita doar pentru scop estetic.

La un momentdat am cautat si eu sa imi fac din plexic pentru un proiect dar am cautat la agentii de publicitate mai dotate. Astia au scule ca sa faca editie limitata, la pret ok. Parca in jur de 400-450lei obtinusem cotatia pentru o pereche... long time ago.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now