danielrugina

Filtru Polen

41 posts in this topic

Inca nu am poze dar ma bazez pe imaginatia voastra...

eu am desfacut m-ul ala metalic de e prins la mijloc...

am desfacut si triunghiul ala rotunjit la colturi pe care l-am bagat intr-un cioracp de dama si l-am pus inapoi exact cum a fost Dar invelit in ciorap in 2 straturi...consider ca e mai etans al meu ...cu toate ca e mai estetic cel cu filtru filtru...

la mine nu prea se vede ca eu pastrez si capacul de deasupra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

si la mine e capacul dar l am dat jos pt poza apropo am spalat masina cu un furtun de pompiei jet mare pe la semiaripi si cand amintrat in ea lac!!! am dat apa pe ea ca la balamuc, am scos o era doar in partea mea se scufundase presu nu se mai vedea!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ras noi,am glumit dar mi se pare ok,mai ales pentru particule mai mari

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Pretul este in EURO ? Nu de alta, da' cred ca pe la banutii astia l-as putea aduce si eu, si nu mai e atata bataie de cap cu comenzi externe... Daca are cineva un cod de produs original sa ma ajute sa-l gasesc din nou, i-as ramane recunoscator ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pretul este in EURO si contine TVA...

Part no. 3485660 dar mai trebuie ceva clipsuri/prinderi...

Sarumana!  :-*

post-924-12877859962807_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai la mine e 130RON suportul ala ! (TVA inclus), adica 30Eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

3-4 zile lucratoare din cate stiu eu, asta daca e livrabil, si 90% e !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deoarece suportul si filtrul la masinuta mea nu sunt in cap de lista....pana vor fi am montat si eu modelul lui Daniel dar cu un mic upgrade....am plecat de la patru straturi de ciorap dama insa am fixat intre ele si un strat de hartie de la un sac pt aspirator...nou desigur....stiu ca eu am am model de masina dar aici ciorapul e ideea... :D

post-232-1287786017239_thumb.jpg

post-232-12877860173083_thumb.jpg

post-232-12877860173852_thumb.jpg

post-232-12877860174569_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce... dar am impresia ca ai exagerat.

Mai vine vreun vanticel pe la aerisiri? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari D-le....Chiar ai si simt artistic pe langa cel al eficientei...s-ar putea sa iti traga mai geu pt ca e suprafata de contact a hartiei cam mica si o sa ajungi sa scoti tartia...sau decat sa desfaci toata opera de arta...o sa uzi putin materialul si o sa dai drumul la maxim la ventilatie...sa se rupa unde trebuie astfel sa permita doar aerului sa patrunda mai usor....

Oricum felicitari pt upgrade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apoi domnilor puneti mana pe aspirator si lasati sotiile ,prietenele sa mai mearga la coafor.. :D....am folosit acel tip de hartie tocmai pt ca lasa aerul sa treaca, retine insa praful.....probabil nu e ca fara insa concret nu se simte nici o scadere a volumului de aer ce intra in cabina......si unde puneti ca mai presar si un strat de granule de carbune din filtrul din acvariu....... :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si uite asa apare era filtrelor cu carbon activ O & PUS ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragul meu opus, la bijuteria ta exista acest suport in care pui un filtru adevarat...si costa doar 16 dolari + citiva transportul...Poate te ajuta Midnight cu procurarea lui si a flitrului.  Si ai scapat de ciorapi (dar nu mai e la fel de fetish)  :D

http://www.fcpgroton.com/product-exec/product_id/4795/nm/1993_1996_Volvo_850_Cabin_Filter_Retainer/category_id/136

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now