Roskat

Senzori Parcare

77 posts in this topic

Salut. Bazat ca sezorii merg dau inapoi...si dau.... si dau...si aud pe unu baaaaaaaaaaaaaaaa. Dau geamu jos. Ce ma? Pai vezi ca mai ai 1 cm si-l atingi pe asta. Ma dau jos...asa era. Deci? Nu imi mai merg senzorii de parcare

Ieri mergeau, azi nu mai merg dar ieri era uscat pe jos, azi au iesit astia cu dezapezirea.

Intrebarea este: A mai avut cineva probleme cu senzorii de parcare iarna?

thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...erau inghetati. Azi am dat cu un jet de apa pe toate si au mers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu pt prevenirea acestor cherstii mi-am tras un carlig :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu pt prevenirea acestor cherstii mi-am tras un carlig :D

Pai tot spun si eu ca-mi iau dar tot aman...

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D  la mine, "senzorii" de parcare sint oglinzile si experienta, slava domnului ca astea nu ingheata  :D
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixxx nu totzi pot fi asha de meseriashi, modeshti shi realishti ca tine :P (apropo eu shi folosesc remorca :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am spalat masina cam acum o saptamana si mi a inghetat apa in ei; dar nu mi au facut probleme sa nu mearga, din contra, cnd am dat sa merg inapoi imi sunau in continuu cum k ar fi ceva aproape de masina mea, dar s a rezolvat rapid, m am dat jos, am tinut degetul cate 10 secunde pe fiecare si s au dezghetat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atentie!

Senzorii de parcare au delay!

Eu am patzit-o cand am dat cu spatele un pic mai repede. Cand au inceput sa tziuie senzorii eu eram deja in cel din spate  ???

Numai la viteza mica senzorii au reactia normala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atentie!

Senzorii de parcare au delay!

Eu am patzit-o cand am dat cu spatele un pic mai repede. Cand au inceput sa tziuie senzorii eu eram deja in cel din spate  ???

Numai la viteza mica senzorii au reactia normala.

daca dai cu spatele cu 50 km/h cred si eu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atentie!

Senzorii de parcare au delay!

Eu am patzit-o cand am dat cu spatele un pic mai repede. Cand au inceput sa tziuie senzorii eu eram deja in cel din spate  ???

Numai la viteza mica senzorii au reactia normala.

eu sunt convins ca shtii sa dai bine cu spatele si nu prea ai nevoie de senzori ;D.... nu mi se par o chestie indispensabila.... sau nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am vrut doar sa avertizez persoanele care folosesc senzorii ca au delay direct proportional cu viteza cu care dai cu spatele

nu sa creez discutii referitor la capacitatile mele de soferitza.

multumesc pt intelegere.  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am vrut doar sa avertizez persoanele care folosesc senzorii ca au delay direct proportional cu viteza cu care dai cu spatele

nu sa creez discutii referitor la capacitatile mele de soferitza.

multumesc pt intelegere.  :-\

senzorii de parcare originali de la volvo au delay maxim, dar maxim 1 secunda. suficient cat sa apesi pedala din mijloc.

cei aftermarket au delay mult mai mare.

multumesc pt intelegere :-\

@mao ai parcat vreodata o masina cu senzori? nici nu intorci capul. astepti sa tipe senzorii

iar cand esti in locuri inguste nu mai spun....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mao ai parcat vreodata o masina cu senzori? nici nu intorci capul. astepti sa tipe senzorii

iar cand esti in locuri inguste nu mai spun....

... nu pentru aia sunt oglinzile laterale?  ;D

Recunosc nu am parcat nici o masina care sa aiba senzori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... nu pentru aia sunt oglinzile laterale?  ;D

Recunosc nu am parcat nici o masina care sa aiba senzori.

dupa prima parcare imi spui

e la fel cum e si cu cutia automata. spuneam ca e pt fete dar dupa ce-am condus una mi-am dat seama ca urmatoarea masina o sa fie hidramata

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am senzori originali . si crede-ma ca au delay mare. cel putin ai mei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iri scuze dc am sarit calul in vreun fel....

@roskat da am parcat cu senzori si sincer iti spun ca la fel de bine parchez si fara :) mie sincer numi plac deloc cum arata pe bara spate sau fata... Sunt urati acolo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mao : nu ai sarit calul, nu m-a deranjat ce ai zis, atata ca nu vroiam sa divagam de la subiect, si ma refeream mai mult la mesajul lui roskat  ;D , ca nu s-a putut abtine sa faca mistoc:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mao : nu ai sarit calul, nu m-a deranjat ce ai zis, atata ca nu vroiam sa divagam de la subiect, si ma refeream mai mult la mesajul lui roskat  ;D , ca nu s-a putut abtine sa faca mistoc:)

Aoleu da' ce misto ai facut...a ras tot forumul.

Raportul experienta/kilometrii cred ca isi spune cuvantul aici. Cand voi avea 50 mii km atunci am sa parchez si eu fara senzori absolut peste tot. La urma urmei daca bagi masina prost poti sa ai 100 senzori. Eu fac parcarile bine in locuri mari si f bine in locuri inguste iar senzorii imi dau doar siguranta ca mai am pana la cel din spate.

Hai sa facem un drum cu curbe/serpentine sa vedem atunci soferul din tine. Eu oricum nu sunt sofer dar nici conducator auto.

si daca e sa facem o statistica cine parcheaza mai prost? Femeile sau barbatii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine ar fi sa incercati sistemul de parcare inteligent de la Audi, Park Pilot care iti parcheaza masina in mod automat! Apesi doar un buton si gata masina se parcheaza singura.  :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai roskat eu am 50 de mii .....cu spatele :))))

Cristi am testat pe tiguan.. Ii ok dar numai in cazul on care ai una sau ambele maini rupte :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai roskat eu am 50 de mii .....cu spatele :))))

Cristi am testat pe tiguan.. Ii ok dar numai in cazul on care ai una sau ambele maini rupte :P

pai eu faceam referire la faptul ca eu nu am experienta celor care sunt pe aici soferi...

@cristi nici asa rau n-am ajuns.... parcari stiu sa fac, dar senzorii sunt un plus de siguranta.

cati de pe forum au atins cu spatele ceva si cati nu au atins? eu sunt printre cei care nu au atins si am 20k++ km

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aoleu da' ce misto ai facut...a ras tot forumul.
  asta e pentru mine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iri Cre ca roskatu face misto de noi:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now