Roskat

Senzori Parcare

77 posts in this topic

  asta e pentru mine?

Pai din moment ce am dat quote la ce ai scris tu probabil ca vorbeam cu tine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

din moment ce ai zis ca am facut eu misto de a ras tot forumul.... m-am gandit ca nu e vb despre mine.

eu nu am facut vreun misto. cred ca  e mai mult decat clar(pt toti inafara de tine probabil).

iar daca trebuia sa fie ceva funny nu ti-a iesit. si sper sa nu mai incerci.

peace out!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai am de gand postez....

esti femeie si oricum nu intelegi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pace intre sexe !  :D

@Roskat ,sunt putine femei,chiar ft putine care posteaza si care impartasesc aceeasi pasiune: VOLVO ! Hai sa nu le indepartam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de vina...

Revenitiva oamenilor. Nu sunt numai niste discutii amicale despre niste senzori ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pace intre sexe !  :D

@Roskat ,sunt putine femei,chiar ft putine care posteaza si care impartasesc aceeasi pasiune: VOLVO ! Hai sa nu le indepartam ...

Nu incercam sa o indepartez... doar ca nu exista zi in care nu mi se demonstreaza ca femeile sunt CATASTROFA la volan (majoritatea, cu putine exceptii), iar cand vine vorba de parcari chiar nu accept sa imi spuna o femeie ceva...

Cu senzori sau fara....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu incercam sa o indepartez... doar ca nu exista zi in care nu mi se demonstreaza ca femeile sunt CATASTROFA la volan (majoritatea, cu putine exceptii), iar cand vine vorba de parcari chiar nu accept sa imi spuna o femeie ceva...

Cu senzori sau fara....

Atunci ar trebui sa o intalnesti pe viitoarea mea soacra. Ai ramane uimit. Si mai mult ca sigur ti-ai schimba parerea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci ar trebui sa o intalnesti pe viitoarea mea soacra. Ai ramane uimit. Si mai mult ca sigur ti-ai schimba parerea.

citeste ce am scris in paranteza

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roskat  (binenteles)

nu accepti sa iti spuna o femeie ceva cand e vorba de parcari ???:))

pai ti-am zis eu ceva de cum parchezi? chiar nu ma intereseaza.

e foarte interesant cum tu nu accepti sa iti spuna o femeie ceva mai ales cand acea femeie nu vorbeste cu tine!

eu nu am intalnit femei care vor sa demonstreze ceva la volan, dar am intalnit barbati care merg relaxat pe drum , iar dupa ce observa ca ii depaseste (culmea)o femeie, incep disperati sa accelereze, sa faca depasiri riscante....si alte excese de masculinitate sa ajunga masina femeii din urma si sa ii demonstreze superioritatea cu orice pret... (roskat cred ca stii foarte bine cum se procedeaza in cazuri dinastea)

acestea deobicei ma fac sa rad, dar la un moment dat ajung sa te plictiseasca rau de tot

atat am vrut sa spun. over and out!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea este ca astfel de discutii nu ajung la nici un consens. Misogini putem fi toti, indiferent de sex. Schimbati subiectul! Astazi am citit multe subiecte in care toata lumea se certa. Este ceva in atmosfera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Love is in the air  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roskat  (binenteles)

nu accepti sa iti spuna o femeie ceva cand e vorba de parcari ???:))

pai ti-am zis eu ceva de cum parchezi? chiar nu ma intereseaza.

e foarte interesant cum tu nu accepti sa iti spuna o femeie ceva mai ales cand acea femeie nu vorbeste cu tine!

eu nu am intalnit femei care vor sa demonstreze ceva la volan, dar am intalnit barbati care merg relaxat pe drum , iar dupa ce observa ca ii depaseste (culmea)o femeie, incep disperati sa accelereze, sa faca depasiri riscante....si alte excese de masculinitate sa ajunga masina femeii din urma si sa ii demonstreze superioritatea cu orice pret... (roskat cred ca stii foarte bine cum se procedeaza in cazuri dinastea)

acestea deobicei ma fac sa rad, dar la un moment dat ajung sa te plictiseasca rau de tot

atat am vrut sa spun. over and out!

Stiu exact ce spui dar ...

nu de putine ori am intalnit ca o masina sa mearga in fata mea cu 50-60 in curbe si vine linie discontinua... ma asigur semnalizez si ma bag in depasire cand surpriza...accelereaza in draci...ma bag la loc si o fac cu primul ochi de vizibilitate si spre surprinderea mea era o femeie la volan.  ??? ???

si asta nu mi s-a intamplat doar o data...

poate la volan barbatul are mai mult orgoliu ca o femeie dar clar femeile nu gandesc ca un sofer (marea majoritate)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai si tu dreptate.

dar nu inteleg de ce te razbuni pe mine ....

m-ai prins pe forum si ai zis sa iti descarci naduful

asa ca ridic steguletul alb.

si sa stii ca eu nu accelerez niciodata cand ma depaseste cineva.

Peace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai si tu dreptate.

dar nu inteleg de ce te razbuni pe mine ....

m-ai prins pe forum si ai zis sa iti descarci naduful

asa ca ridic steguletul alb.

si sa stii ca eu nu accelerez niciodata cand ma depaseste cineva.

Peace!

Nici eu nu accelerez cand ma depaseste cineva si de foarte multe ori chiar franez ...

Ce am cu tine? Mi s-a parut mie ca vrei sa dai un aer de superioritate si pentru simplu fapt ca esti femeie ... nu cred

gata...show's over...

Imi cer scuze daca ti-am creat neplaceri (desi ma indoiesc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred k ar trebui sa facem diferente intre femei si barbati la volan... Noua barbatilor ni se pare k femeile sunt soferite mai slabe poate si din cauza faptului k sunt mai prudente la volan si nu se avanta la viteze mari si depasiri periculoase sau la un condus mai sportiv(altfel spus respecta mai mult k noi legea :) ). Eu personal nu am intalnit femei care sa accelereze atunci cnd le depasesc in schimb am intalnit barbati care raniti in orgoliu k am indraznit sa i depasesc q o masina mai ieftina accelarau cnd ii depaseam si apoi ma depasau!

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa e danny, mai ales aici unde ne-am adunat din aceleasi motive-pasiune, orgoliile macho versus vampa nu-si au rostul. Insa totul e bine cind se termina cu bine - nu-i asa Roskat ?  :D

- pentru danny :"am intalnit barbati care raniti in orgoliu k am indraznit sa-i depasesc q o masina mai ieftina accelarau cnd ii depaseam si apoi ma depasau!"

Eu unul nu am intilnit asa ceva - unii se mira doar cind le vine un break amarit de t5 din spate...trece pe linga ei si se duceeee, nici vorba sa ma mai depaseasca  :D  :D  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

oare de ce ma cataloghezi ca vampa????

cred ca nu are rost sa mai activez pe acest forum....trebuia sa imi pun nume de baiat, acum e prea tarziu

Share this post


Link to post
Share on other sites

oare de ce ma cataloghezi ca vampa????

@irina  : hai mai irina, pana acum 5 sec cand ti-am citit post-ul, "tineam" cu tine! Chiar nu ai inteles ce a vrut Matrixxx?....SA VA IMPACE!!! Acu mai trebuie ca si roskat sa se supere ca a fost "catalogat" macho!!!!

Ce draq??!! Nu intelegeti ca pe forumul asta nu isi au loc orgoliile???!!! Suntem aici pt a impartasi o pasiune....pt marca asta VOLVO....

Am citit atatea discutii iscate de cate un cuvintel, incat .............

irina, o sa continui sa cred ca doar ai avut o zi mai putin buna....si sa nu mai activezi....NU E O SOLUTIE!!!

O seara minunata la toata lumea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

draga irina, departe de mine orice gind de a jigni pe cineva pe acest forum - mai ales o femeie si mai mai mai mai ales cind imi place cum gindesti, citind posturile tale.

LucAndrei a inteles imediat ce am vrut sa spun si cred ca si tu, pina la urma, nu-i asa ?

P.s. O vampa adevarata (mai ales cele care se "tuneaza" cu botox, cu silicon, etc) nu conduce un Volvo - ci Bmw X3, Porsche Cayenne, VW Beetle, Audi Q7 si altele care nu mai imi vin in cap.

Te rog, fii mai blanda cu noi  :3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

irinaaaaaaaaaaaaaaa

da-le'n barba la baieti

ca ei e mari si tari la volan

dar in rest sint niste mielusiei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reactualizez un topic de 5 ani, sper sa nu supar pe nimeni .De cand am luat masina senzorii nu functioneaza. Dau cu spatele, din momentul in care bag in marsarier, se aude un piuit continuu vreo 15 secunde dupa care se opreste. Fostul proprietar mi-a spus ca nu functioneaza din cauza ca unul dintre ei este defect, eu ca bolovanul, am pus botul la el. Nici nu m-a interesat foarte mult, nu sunt invatat cu senzori de parcare. Acum insa a mai aparut o masina in curte, spatiul e destul de mic si cred ca mi-ar fi utili. Dupa ce am aruncat o privire, am observat ca senzorii mei sunt vopsiti cu vopsea de culoarea masinii, care provine probabil dintr-un spray. din cauza asta nu mai merg? Daca ii curat de vopsea, am sanse sa le redau functionalitatea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai senzori de fabrica, sau aftermarket? Oricum vopseaua nu-i afecteaza.

Senzorii se pot testa fara un aparat de diagnoza. Cu contactul pus si masina in marsarier, pui urechea langa senzor (unul din ei), si apropii degetul la 3-5 mm de senzor, fara sa-l atingi. In acel moment trebuie sa se auda un pacanit continuu in senzor (trebuie sa fie relativ liniste). Daca se aude, inseamna ca functioneaza, daca nu se aude, inseamna ca este defect. apoi treci la urmatorii. Cred ca dupa fiecare verificare de senzor, trebuie sa iei si sa pui contactul, pentru ca sistemul se opreste dupa cele 15 secunde. Preferabil sa mai fie cineva cu tine, sa nu fugi de la volan in spate si tot asa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te contrazic!!

Eu am un senzor stricat si atunci cand bag in marsarier si pun contactul acel senzor "pacane". La restul nu se aude nimic si functioneaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now