Sign in to follow this  
Followers 0
bunicu

vreau sa-mi personalizez masina

12 posts in this topic

hallo! i-mi doresc sa vopsesc masina in alb cu negru si nu stiu sa fac o simulare pe calculator.Eu cred ca volvo740 va arata foarte bine bicolor dar nu reusesc sa fac simularea si deaceea va cer sprijinul si parerea in aceasta problema.As dorii sa folosesc o vopsea calitativa -standox- lucioasa si mata;de exemplu alb lucios cu negru mat-.ce ziceti

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai fai o poza, o importi in corel shi o vectorizezi :))

sau mai simplu in photoshop :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pune-ti poza masinutzei tale aici si o sa incercam sa te ajutam - mai multe idei iti vor fi de folos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe mine ma bate gandul sa fac ceva de genul asta.Ma poate ajuta si pe mine cineva mai experimentat in calculatoare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce parere aveti ?

Eu unul nu sunt pentru. Parca stica aspectul elegant al unei masini albe. Dar gusturile nu se discuta. Conteaza sa-ti placa tie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa o vopsesti pe toata negru mat. Am vazut un BMW negru mat si, prima data, nu am stiut ce culoare-i. Dupa ce m-am prins, mi-au cazut ochii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau o poate colanta, e mai ieftin. Ce te faci cu talonul insa, unde culoarea e alba ?... ;)

danutzzz, ideea plafonului negru nu e rea - insa o masina alba e foarte greu sa gasesti calea sa o modifici cu negru, in unele parti... Mai asteapta si alte idei - jante, bandouri, spate, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigur ca astept.la colant ma gandeam si eu.sunt firme in Galati care fac asa ceva si sunt foarte bine puse.nu sunt probleme la spalatorii si chestii de genul.pretul este undeva la 150 Ron.iar din cate am inteles nu trebuie trecut in carte daca ai doar plafonul facut cu negru.oricum eu va trebui sa fac identificarea si acolo voi face cumva sa imi treaca folia , jantele de 18 si culoarea neagra a plafonului.un exemplu :

post-1980-12877864166333_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S: si culoarea nu va fi negru mat ci un negru mai lucios.:)

iar jantele am eu o idee...dar sa vedem si cu banutii cum stam

post-1980-12877864166773_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s ar fi fain sa te lase inima sa cobori masina asa de jos, ca in poza aia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

si totusi traim in Romania.ca sa cobori atat de mult o masina tre sa fii nebun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0