nicu132003

Cine vrea sa Mearga dupa Masina in Germania?

11 posts in this topic

eu as merge si maine dupa un 850 t5 (sa-l iau pentru piese) - momentan nu dispun de banutzi...mama lor de hartii verzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nicu: n-ai spus cati bani, pana unde, ce cazari cunosti pe traseu si la ce pret, cate zile stai cu pasagerii pana-si gasesc masina,etc.. da mai multe detalii, apropo ce volvo xc 90 cu 7 locuri ai pentru drumul pana acolo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zippy daca faci un drum de germania pe unul din locurile 6 sau 7 potzi satzi iei concediu :)). nu prea cred ca ai rezista pe scaunele alea la un asemenea drum. ashtia care duc oameni in germania cam 95% din ei folosesc vw t4. ii mult mai fiabil shi mai ok decat t5. leaga dupa ei o platforma, spre germania duce 8 oameni shi incoace aduce o mashina. de la noi de la cluj itz ia cam 100 euro depinde de destinatzie. deci dus 800 euro shi intors cam 400 sau 500 pt mashina care o aduce, depinde de unde o ia.:) deci faci asta catziva ani shi dupa aia potz mere la remat :). am un preten la 40 de ani arata ca shi la 60. face asta cam chiar dupa revolutzie. a inceput cu dacii din ungaria shi polonia. acuma aduce numai mashini la comanda..... a adus vreo 5 rs4, la totzi ashtia de la CNR el ale aduce mashini....

nu shtiu ce sa zic daca merita sau nu.

oricum nicule succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

eu, de cate ori m-am dus, am luat 500 euro si motorina de la el " numai dusul il plateste si ce mergem pe acolo. la intoarcere eu imi platesc motorina "  eu, de obicei am duc in Koln, unde stau la hotel de 2 stele cu 33 euro pe zi. mancarea este foarte ieftina, deaorece cumparam totul din supermarket. stau cu tine, cat timp vrei. aici in Koln am un var care sta de 15 ani si unde nu ne descurcam, rezolva el!

traseul pe care il umrz pana in koln este passau- nurnberg - munchen " la ultimele 2-ua sunt cele mai mari targuri din germania "

apoi, daca e sa te duci cu microbuz, cum a zis acea persoana, e c-am naspa, in sensul ca " acel microbuz te duce la locul unde ii spui. daca acolo, masina nu e buna, nu mai merge in alta parte cu tine ci, te duci acolo unde ceilalti pasageri vor sa ajunga. poate ai norocul acolo unde se duc ceilalti, sa gasesti o masina. cand ti-ai gasit o masina, cel cu microbuzul nu va mai sta cu tine, ci te va alsa ca tu sa faci tot ce trebuie pt ca sa poti pelca cu masina, deaorece el trebuie sa duc si ceilalti oameni sa isi i-a masini "

nus tiu cat de explicit am fost, dar poate ai inteles.

@nicu: n-ai spus cati bani, pana unde, ce cazari cunosti pe traseu si la ce pret, cate zile stai cu pasagerii pana-si gasesc masina,etc.. da mai multe detalii, apropo ce volvo xc 90 cu 7 locuri ai pentru drumul pana acolo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer mi-e greu,poate fiindca este weekend,dar tot n-am inteles cat m-ar costa un drum pana la germanica cu tine,cati pasageri iei odata,cat stai pana imi gasesc masina potrivita,in cazul in care cea pe care o gasesc eu pe net nu este corespunzatoare, re pasageri nu este treba mea,dar intreb pt a cunoaste confortul din masina, fumator or nefumator,etc,da mai multe detalii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprea fratilor, nu dati cu bolovani! Vreau un s80  (t60) l-am gasit acolo in germanica, da' stati sa ne intelegem :

1. din start n-ai spus cat costa drumul

2. n-ai spus cu ce faci transportul

3. n-ai spus ce conditii oferi

4. n-ai spus pana unde si daca mergem la punct ochit punct lovit si mie nu-mi place masina ce facem pe urma renegociem in conditiile tale sau cum, eu raman ca prostu' in gara si sunt nevoit sa accept conditiile tale?!

5. dupa revenirea ta cu 500 euro, oare nu e cam mult, parca prefer avionul apx 300 euro + 100 euro taxi si in loc sa-ti platesc tie motorina la dus imi platesc eu benzina la intors!!!!

deci baiatu' revino-ti!, nu ma acuza de comentarii de 2 lei, da' esti cam scump, sau poate mai oferi si altceva pe drum?, chiar daca sunt marinar tin sa-ti spun ca prefer femeile....

asa ca drum bun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

zippy eu tzam zis. :) de aci de la mine din cluj 100 euro omu vine cu tine te pune pe mashina shi vii acasa.

ce zice nicu sunt chestii pe care poate le-a auzit ca le fac unii ca cica te lasa acolo. in fine nu ma bag.

deci nu o data am fost in germania dupa masini.

dc vrei maine itz dau mai multe detalii ca acu mii cam somn :)

tai tai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mao! astept sa o conving pe nevasta-mea sa facem o excursie Austria, Germania, la care in mod "intamplator" vom trece si pe langa niste dealeri, iar daca eu voi face alta dragoste" la prima vedere", (dupa autoscout,mobile,si altele) asta e, soarta ma va face sa am un s80! Da' sincer cred ca abia la primavara,cand va avea ea concediu! Rog tineti-mi pumnii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

raspuns la raspunsurile tale

1. da, intradevar nu am spus " cat costa drumul " dar am raspuns imediat ce am fost intrebat

2. am specificat cu ce anume merg in germania

3. am spus mai sus, de obicei pe e ruta am mers, unde am stat, cat costa in " general micile cheltuieli "

4. imi cer scuze, dar chiar am specificat " mergi cu omu unde vrea si stau cat vrea, adica pana isi gaseste masina "

5. fiecare e liber sa ceara " pretul pe care crede de cuviinta ". da, este o ideea buna de a te duce si cu Avionul. iti vand un pont " daca iei biletul cu 2 saptamani inainte de plecarea ta, dar sa iei avionul din Cluj, platesti doar 50 euro ;) max 100 euro

daca tu ai inclinatii precum TARKY de la TV, atunci se rezolva. sun niste baieti care se ocupa cu asa ceva " si te duc acolo unde vrei " ;)

apoi, am spus " coment-uri de 2 lei " deaorece, nu inteleg de ce unii oameni, sunt Sarcastici cand se ofera cineva cu vreun serviciu! sa fie oare invidia, frica ca altu face bani si altul nu!!!

sunt foarte incurcate caile.

apoi, idea lui MAO este una buna. incearca si asa cum zice el. nu toate persoanele sunt cum am zis " merita incercarea, de ce nu ".

oricum, nu sunt disperat sa fac curse de Germania, ca de bine de rau, bani am, situatie buna am dar cum e vorba Romanului " de ce ai mai multi, de aceea vrei sa faci si mai multi "  ( ceva de acest gen si imi cer scuze ca nu am scri corect )

inca odata, Imi Cer Scuze pt micile mele greseli pe care le-am facut, atunci cand am raspuns la unele intrebari cu raspunsuri " incomplete "

stima

Oprea fratilor, nu dati cu bolovani! Vreau un s80  (t60) l-am gasit acolo in germanica, da' stati sa ne intelegem :

1. din start n-ai spus cat costa drumul

2. n-ai spus cu ce faci transportul

3. n-ai spus ce conditii oferi

4. n-ai spus pana unde si daca mergem la punct ochit punct lovit si mie nu-mi place masina ce facem pe urma renegociem in conditiile tale sau cum, eu raman ca prostu' in gara si sunt nevoit sa accept conditiile tale?!

5. dupa revenirea ta cu 500 euro, oare nu e cam mult, parca prefer avionul apx 300 euro + 100 euro taxi si in loc sa-ti platesc tie motorina la dus imi platesc eu benzina la intors!!!!

deci baiatu' revino-ti!, nu ma acuza de comentarii de 2 lei, da' esti cam scump, sau poate mai oferi si altceva pe drum?, chiar daca sunt marinar tin sa-ti spun ca prefer femeile....

asa ca drum bun!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.