Guest emy

lumini bord V40

13 posts in this topic

am shi eu o mica problema....nu mi se mai aprind luminile de la AC, incalzire scaune, temperatura, etc....nu as vrea sa merg intr-un service cu ea si sa-mi ia o caruta de bani pentru....un nimic...deci..vrun sfat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demontat si pus becuri  ;D daca s-au ars pe rand. Daca nu s-au ars pe rand.....nu stiu ce sa zic, poate ceva sigurante

Share this post


Link to post
Share on other sites

in oradea costa intre 50 - 80 de lei sa  schimbi  toate becurile de interior,inclusiv culoarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am shi eu o mica problema....nu mi se mai aprind luminile de la AC, incalzire scaune, temperatura, etc....nu as vrea sa merg intr-un service cu ea si sa-mi ia o caruta de bani pentru....un nimic...deci..vrun sfat?

Du-te la Gogu, electricianul de pe Justitiei, in curte la S.C. Lin, dupa iazu Morilor pe stanga, lucreaza si bine si ieftin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

as vrea si eu sa stiu unde ma pot duce sa s schimb un bec in bord mi  sa ars sunt din mangalia si eventuaL UNDE SE GASESC BECURI AM UN VOLVO V40 1997 TD 90 CP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie careva unde seschimba in cluj napoca becurile din bord ca mai sunt si arse. Astept cu nerabdare raspunsul ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se schimba in fatza blocului, cu 2 surubelnite potrivite ;D

Mai doresti radiatorul ala ? N-ai mai dat niciun semn !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu scuze da traiasca mecanicii nostrii dragi si scumpii  :violent1: pe cand sa te sun sa il comand mi-o spus ca nu ii mai nevoie ca deja ii montat ca l-o comandat el.

da oricum iti fac o lista si ti=o trimi ca mai am nevoie de una alta pe la directie, frane si ambreiaj.

mersi oricum de promtitudine. :77: :77: :77:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salu baieti .

Am o intrebare despre uminile din bord. La modelul meu e normal ca luminile din bord sa fie aprinse chiar daca am farurile stinse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, este normal la S40/V40

Samsung Galaxy S on JellyBean

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salu baieti .

Am o intrebare despre uminile din bord. La modelul meu e normal ca luminile din bord sa fie aprinse chiar daca am farurile stinse?

Asa e, trebuie sa te obisnuiesti. Lasa luminile pe automat, ca sa nu ramana vreodata aprinse, caci noi nu avem avertizare sonora.
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a ars un bec in bord si nu mai vad pe timp de noapte cat indica benzina. Pentru un cunoscator e multa munca apai pentru un afon ca mine ?! Habar nu am, cred ca trebuie sa dau si volanul jos sa scot ceasurile. Mai bine las asa decat sa desfac si apoi sa nu mai stiu monta la loc (ca deobicei).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU e greu! Ia incearca :).

ps: volanul nu trebuie dat jos.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now