Guest florian417

Troncane pe fata la gropi

14 posts in this topic

Are 92000km V70XC 2001 si se aude troncanit, zgomot fata pe centru , cam ca la Dacie. Am schimbat acu 2 ani : amortizoare , bieleta antiruliu , un pivot si cred ca ceva bucse . Tre sa plec pina in nordul Germaniei si nu am bani sa-i fac ceva acum . Oare se strica si mai tare ?    ce ar putea sa fie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai incercat si bucsile de la bara stabilizatoare ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt terminati pivotii. Daca o ridici pe elevator si misti usor cu un levier in zona pivotilor... o sa-ti dai seama. Vor avea un joc foarte mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu ai bani momentan...e nashpa pina iesi din tara - ca apoi la ce sosele au dincolo, nu mai troncane nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am intors dupa 5600km fara evenimente si troncane la fel . Va rog spuneti-mi unde sa ma duc in service. Sa iau piesele de undeva ? de unde  si sa ma duc altundeva ?  nu la otopeni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia piesele de la midnight, mai scumpe , se potrivesc din 2 - 3 incercari, dar e calitate.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum a spus si Matrixxx, taio afara ,ca acolo numai troncane, eu am patit-o, am luat-o perfecta din Austria, nu troncanea nimic, pana la Arad, pe urma a inceput sa troncane fata,nu m-am agiat, iar la Valcea s-a aprins si senzorul ala care-mi spune ca am bagat benzina proasta, si de atunci nu s-a mai stins,deci o sa -mi angajez un elicopter sa ma poarte pana la granita si de acolo o sa am o masina perfecta!!!!!!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia piesele de la midnight, mai scumpe , se potrivesc din 2 - 3 incercari, dar e calitate. ;D

Adica sa inteleg ca mecanicu' era miop de nu s-au potrivit din prima ?! ;D

Mai scumpe !? Decat unde, la second ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucsi bara stabilizatoare , bielete bara stabilizatoare , amortizoare sau flansa amortizoare . Aaaaaa sau bucsile de la bascula . Deci trebuie sa o ridici pe un elevator si sa incepi sa tragi de ele . Daca iti plac lucrurile DIY atunci urc-o pe capre da i rotile jos si de aici te descuri tu  :P

Bafta !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce bucsi bara stabilizatoare visati fratilor, la XC se schimba bara stabilizatoare cu totul si costa de la 1000 RON in sus ;)

Mai Alex ca vanzator de piese Volvo ma minunez ca nu stii ca nu poti schimba bucsile bara stabilizatoare la  XC 70, sunt lipite pe bara stabilizatoare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai exact vreo 900 ron fata

                    940 spate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce bucsi bara stabilizatoare visati fratilor, la XC se schimba bara stabilizatoare cu totul si costa de la 1000 RON in sus ;)

Mai Alex ca vanzator de piese Volvo ma minunez ca nu stii ca nu poti schimba bucsile bara stabilizatoare la  XC 70, sunt lipite pe bara stabilizatoare .

Nenea Bogdan, ca vad ca tot vrei sa te iei matale de mine... ;D Citez din propriu-mi mesaj "Ai incercat si bucsile de la bara stabilizatoare ?!". Nu vede ochii mei nimic acolo de genul "Schimba bucsile !". Vad doar ca l-am intrebat daca a incercat sa le verifice !

Toate bune ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Of in pui mei la naiba, ai dreptate mai draga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now