Sign in to follow this  
Followers 0
KPAX

Volvo truck

8 posts in this topic

Mai era peundeva link-u asta. Bun camion :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am postat si eu pe blogu' meu, dupa cum zicea pe un site, l-ar face gelos si pe Optmus Prime ( pt cei care au vazut filmul )

http://volvo-passion.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

da dar asta nu se transforma :)

Mai trebuie ?  ;) Un finisaj de culoare neagra si se trag toti de pe sosea.

+ ca Mack Trucks e tot a Volvo-ului si alea arata "rau" din fire  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am cam lucrat cu camioane in ultimii ani. Man- urile aveau cam cele mai puternice motoare, Mercedesurile erau cam cele mai fiabile, dar Volvo-urile nu se prea stricau si se incapatanau sa duca f mare greutate. Ii vorba de basculante 8x4. Volvo are pe axele din fata doar doua foi de arc. Nu s-a intamplat niciodata sa se rupa vreuna. In schimb la Man care are 4 fest se rupeau. Volvo este si cel mai bine vandut camion in romania si nu numai in ultimii ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedesurile erau cam cele mai fiabile

Sincer esti prima persoana pe care o aud lucrul asta. Multi spun ca la camiona 3 sunt foarte buni: Volvo, Scania si MAN.

cica sunt multi soferi de tir pe forumul acestui site, www.masinimari.com (daca e considerata reclama rog sa se stearga linkul) unde cam toti apreciaza Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo sunt f bune, cel putin la basculante (cu care am lucrat eu). Am avut ocazia sa fie toate cumparate de noi noute. 4 Man-uri, 3 Mercedesuri, 3 Volvo.

La Man fiabilitatea cam lasa de dorit. Dupa cum am mai zis: arcuri rupte cu gramada, rulmeti intermediari, tot felul de senzori, intercoolere etc.

La Mercedes nu prea au fost probleme mari.

La Volvo tot asa fara probleme mari. Dar cateva furtune si chestii minore. Parerea mea locul 1 volvo, 2 mercedes, 3 man. Sa nu  vorbim de Iveco, Daf, Renault etc. Sunt niste mancatoare de bani :) de facpt ca si masinile mici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0