Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

costic

Cumpar

35 posts in this topic

as vrea  daca se poate fie de la cunoscatori fie de la proprietari care mai sunt preturile ptr. 850/940/960 berlina.

astept ofertele voastre.

eu sunt posesorul unui V40 1.8 din 2000 - eventual  facem un schimb

Share this post


Link to post
Share on other sites

un V70 nu te intereseaza,2.5tdi

post-2125-12877854541822_thumb.jpg

post-2125-1287785454345_thumb.jpg

post-2125-12877854544582_thumb.jpg

post-2125-12877854541822_thumb.jpg

post-2125-1287785454345_thumb.jpg

post-2125-12877854544582_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum, haioase pozele tale, ai pus-o pe prima, dupa care ai realizat ca ai lasat numarul si ai bagat-o repede pe a 2-a, sa nu ne prindem. :D

Acum pe bune, da mai multe detalii despre V70. Pret, an, dotari. Si baga si ceva poze de interior.

Share this post


Link to post
Share on other sites

costic, in romanica preturile sint inca nejustificat de mari pentru SH-uri. De cite ori ma uit pe autoscout sau blocket ma enervez-acolo exista preturi civilizate, la noi nu.

Eu am cautat masinutza aproape 12 luni pina m-am decis sa o iau...ingrijita, istoric service cit de cit, fost(i) proprietari care au avut bani de piese noi pentru a baga in ea, etc.

SH-ul e o loterie intotdeauna, stii asta. Doar sa cunosti BINE de tot masina si omul care ti-o vinde, mai ai sanse...

Ca preturi...umflate dar cam aici se invart:

- 850-urile =  2500 daca-s cazaturi ~ 4500 daca-s ok. Cei ce au bagat bani in ele ori nu le vand (pentru ca nu le-ar da decit un maniac pasionat banii corecti pe masina-la ditamai lista cu piesele ce au fost bagate in ele) ori tin la pret. De-afara le iei la ~ 1200-2500, dar cu taxa asta...Am vazut insa si afara exceptii, tunate si ingrijite la preturi peste 5000 si sa fii sigur ca ala care o vinde tot in pierdere iese.

- 940...am vazut si la 1600 si la 4000, deci cu cit pretul e mai sus-teoretic e mai buna, nu ?

960-urile nu le stiu, desi cam tot acolo se invart.

Dar tu probabil ca nu vrei sa treci limita psihologica de 2000 cmc, de ce vrei sa faci schimb, daca nu sint indiscret ? Te-ai plicitisit de ea sau vrei intr-adevar unul dintre aceste modele de care intrebi ?

Numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

V70 2.5 tdi,143 cp curati neinjectati,an1997,despre optiuni:dublu climatronic,carlig,geamuri,oglinzi electrice incalzite,set jante aliaj cu anv iarna noi,dar spun degeaba ca aproape toate volvo v70 au de toate,apropo,nu are scaune de piele unii dintre noi nu suporta pielea,iarna-frig,vara-transpiri.Mecanica-schimbat distributie de 20000 km in urma,ulei folosit Castrol 10w40,filtre Mann,placute fata,spate ferodo.amortizoare Monroe(nu sunt stralucite)a, toate sunt schimbate de mine.pret 7000e

post-2125-12877854545973_thumb.jpg

post-2125-12877854547188_thumb.jpg

post-2125-12877854545973_thumb.jpg

post-2125-12877854547188_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pana in prezent  ai discutat cu alte persoane, scuze ptr. intarziere.

eu sunt  din constanta si sunt  posesorul unui V40 1.8 benzina model 2000 de doi ani si cateva luni.

este o masina  superba, cu o tinuta  de drum excelenta si  mai mult eu apreciez masinile  adevarate.

am avut  Dacia, Citoen, Fiat, Mercedes, ulterior un brek nou -cand  au fost modificate  motoarele (monopunct), dar sa fim seriosi  daca  vrei o  masina si vorbesc de mine am inteles ca Volvo (second) au un pret chiar forte mic fata de alte  marci. Daca nu cunosti cand zici volvo nu te  gandesti doar la o  masina  adevarata ci la preturile din service si  bataile  de cap pe  care noi romanii le-am trecut  cand  era vorba  de o  reparatie  chiar si  minora.

cand am luat  acest V40 nu cunosteam prea multe, repet este  o  masina ff buna, dar ca volvoist  imi doresc un volvo clasic.

daca esti interesat da un mail sau un tel 0746.249994

cu respect  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca ai schimbat ce se putea schimba pe ea. Si la fel am facut si eu la masina mea, in afara de 2 "mici" chestii in valoare de 1000 eu... dar chiar 7000 EU nu m-as fi asteptat niciodata. E totusi an '97, au trecut minim 2 modele de la anul asta de fabricatie. Nu inteleg cu ce e mai sus de 3500.... hai 4500 ca e diesel (de VAG) dar cu 7-8000 se cumpara s60-s80 modele 2001-2003.

Mai studiaza piata inainte de astefel de cereri...

No offence...  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

7000  ?!?! :cyclops: 

wow, dar stiu ca ceri ceva,fffff - eu ma asteptam la vreo 5000.

Bafta la vinzare, o sa ai nevoie sigur, no offence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx doar tu ai spus "Cei ce au bagat bani in ele ori nu le vand (pentru ca nu le-ar da decit un maniac pasionat banii corecti pe masina-la ditamai lista cu piesele ce au fost bagate in ele)"eu stiu ce masina am,am service,si piesele care le-am scris eu ca le-am schimbat,da ai dreptate nu costa chiar asa de mult,dar masina arata si merge foarte bine,daca o vand bine,daca nu,asta e o tin ca este ca un tanc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi 2727 Parerea mea este sa incerci un  S/V40 cu an peste 2000 cu motor pe la 2000cmc, bine dotat (a nu se intelege gresit  ;D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

S/V 40 sunt micute ptr mine, am probat cateva si ma simteam incomod in ele.

Oricum, deocamdata nu exclud nici o varianta.... iau in calcul si o cura de slabire drastica.  ;D

P.S. Am facut propriul subiect: "Cumpar Volvo"... aviz amatorilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Micutule" Adi, daca iti iei un S/V, vei avea un motiv foarte bine intemeiat sa o pui de o cura  ;D

Pai tu iti cauti masina mare sa nu te strezezi sa slabesti?? ;D

Cred ca ideal pt tine este un 850

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum vrea sa vanda un om ceva,imediat un "etern si fascinant"forumist isi da cu parerea.Daca vrea omul 7000 pe ea asta,va place o luati,nu pa-larevedere. Ce tare e treaba sa ne dam toti cu parerea 3000-3500,toti sant generosi pe banii altuia.Adi2727 daca asta face 3500 a ta cat face? n-ai vrea sa ti-o dea tie si cu reducere daca se poate,ca tot santem fani volvo? Lasati bre omul sa vanda masina,care n-are bani stati tata pe margine,incredibil cum au ajuns sa se priceapa toti la toate,nu mai ai loc de sfaturi si pareri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domnule adrian - prefer sa-ti spun domnule momentan, chiar daca nu te cunosc personal: cei care i-am spus (sugerat) sa mai lase la pret este pentru binele lui - al celui ce vrea sa vinda masina...pentru ca eu si ceilalti care am scris aici STIM piata iar ceilalti care nu o cunosc STIU ca Volvo nu e masina vandabila usor. Nu s-a luat nimeni cu ginduri rele de vanzator, au fost doar sfaturi sau cel mult semne de mirare - daca o sa te uiti inca o data pe posturile respective.

De regula nu intervin, dar ai folosit cam multe adjective/ fraza si nu cred ca ai vrut sa fii chiar asa de "taios", nu ?

Nu are nimeni nimic cu cel care vinde - poate sa ceara pe ea si 20000, nu e vorba ca ceilalti adica potentialii cumparatori "nu au bani si stau pe margine", ci de putinul ajutor pe care aici, pe forum il poate primi de la unii care stiu cu ce se maninca Volvo-urile - nu de la "unii care se pricep la toate".

De aceea, este muuuult loc de sfaturi si pareri.

Sper ca ai inteles ce am spus. Uneori, in viata trebuie sa stii sa citesti si randuri mai putin frumoase - daca in final vei observa ca ti-au folosit inseamna ca ai stiut sa filtrezi toata informatia in ajutorul tau. Nu vreau sa te invit si pe alte forumuri de vanzari-cumparari ca sa vezi acolo spirite incinse - nu ca aici.

Inca o data - sper ca m-am facut inteles.

Numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna ziua

poate v-ar interesa un s40, din 2002, 1.9tdi, 116cp cu foarte multe dotari! ne putem intelege la un pret bun si pt dumneavostra dar si pt mine.

stima

as vrea  daca se poate fie de la cunoscatori fie de la proprietari care mai sunt preturile ptr. 850/940/960 berlina.

astept ofertele voastre.

eu sunt posesorul unui V40 1.8 din 2000 - eventual  facem un schimb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixx-primul lucru:un anunt de vanzare este DOAR pentru cei interesati sa cumpere,poti sa intelegi asta?nu e nimic de dat cu parerea,nu cere sugestii,doar VINDE ceva.

second:"eu si ceilalti care am scris aici STIM piata".Pot sa te intreb daca nu te superi DE UNDE STITI PIATA??? Vinzi sau cumperi cumva masini permanent?Cate masini ai vandut/cumparat in ultimul an ca sa stii asa de bine piata?Eu cred ca doar AVETI IMPRESIA ca stiti piata.Deaspre partea  cu "in suedia costa atat",suedia,germania etc ai adus masini de acolo ca sa stii cum e? e usor de uitat pe net si apoi "cat e halatul,cat e halatul? dincolo era mai ieftin".  N-am fost nici taios nici nu vreau sa fiu dar am impresia ca unii cand n-au ce face scriu pe forum.

Despre partea cu "deocamdata iti zic domnule" poti sa-mi zici cum vrei ,nu ma prea afecteaza asta tine de cultura ta,oricum nu o sa mai scriu nimic pe acest subiect.

pana una alta o seara placuta si tie domnule matrix

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am fost nici taios nici nu vreau sa fiu dar am impresia ca unii cand n-au ce face scriu pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragi prieteni,Adi ne-a cerut parerea si noua atat ne-a trebuit ca sa inceapa discutiile pro sau contra

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumos din partea  vostra ,,tovarasi,, eu  am  scris prima oara  acest topic  sau cum vreti sa-l numiti, cu ganduri simple de om de provincie, dar voi  reactionati gresit.

in primul rand inainte  sa butonezi (sau cum zic eu sa dai cu semnatura) citeste  frate sa vezi ce vrea omul, si eu am zis destul de clar -vreu un volvo de preferinta la schimb seria 850.....9... Astept oferte.

Is posesorul unui V40 2000, bine echipat, dar sunt  fan al anilor 90

multam

Share this post


Link to post
Share on other sites

si nu ai gasit nimic pana acum?nimic,nimic,vreo schioapa,chioara ceva? :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offf, @feraru cu ´´3´´ fara numar ;) Cum strici tu piata la colegii tai! Astept, sa-ti scoti masinuta la vanzare, atunci, sa te vad, ce vor posta colegii de pe Volvo-Club! Traiesc pentru momentul acela...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offf, @feraru cu ´´3´´ fara numar  ;)  Cum strici tu piata la colegii tai! Astept, sa-ti scoti masinuta la vanzare, atunci, sa te vad, ce vor posta colegii de pe Volvo-Club! Traiesc pentru momentul acela...!

Share this post


Link to post
Share on other sites