Sign in to follow this  
Followers 0
Guest cristi81

Volvo V50 T5 AWD si Subaru Legacy

9 posts in this topic

Un test intre cel mai puternic Volvo V50, adica T5-ul (220 CP) AWD (tractiune integrala) si un model Subaru Legacy (245 CP).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il stim si pe asta.

Altul?

Esti incurabil.

Dar tie vrei sa iti demonstrezi ceva... eu asa vad.

Mai urca si tu din cand in cand pe un... Peugeot, Renault, Ford, etc si o sa iti vina mintea la cap.

Ai o masina buna. Pretuieste-o mai mult.

Altii ar vrea ce ai tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca daca mai rasfoiesti mult You Tube-ul gasesti si S40vsM3,Gallardo,asteptam,daca tot vrei sa demonstrezi ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un test intre cel mai puternic Volvo V50, adica T5-ul (220 CP) AWD (tractiune integrala) si un model Subaru Legacy (245 CP).

Asa, si?

Pai tu compari Subaru, care exceptand varianta cea mai slaba a lui Impreza si Forester, au fost gandite sa ofere si o doza insemnata de sportivitate, cu Volvo V50 care a fost gandit pentru confort si siguranta cat mai ridicata, nicidecum pentru sportivitate? Volvo nu sunt masini de circuit, singurele exceptii sunt S60 R si V70 R, lucru pe care cred ca trebuia sa-l sti, doar esti "fan" Volvo; nu degeaba esti membru volvo-club.ro Nu vreau sa te jignesc, dar uneori esti penibil.

Iti recomand sa iti vinzi Volvo-ul si sa treci la alta marca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pai tu compari Subaru, care exceptand varianta cea mai slaba a lui Impreza si Forester, au fost gandite sa ofere si o doza insemnata de sportivitate, cu Volvo V50 care a fost gandit pentru confort si siguranta cat mai ridicata, nicidecum pentru sportivitate

Si S40/V50 sunt mai confortabile dacat altele? Care sunt celelalte? Ford, Renault, etc?

La siguranta stau si altele la fel de bine poate chiar mai bine.

Ai intrat vreodata pe un site Volvo sa citesti ce scrie despre S40/V50 T5? Daca nu intra aici:

  http://www.volvocars.com/ro/All-Cars-MY09/Volvo-S40/Pages/default.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Si S40/V50 sunt mai confortabile dacat altele? Care sunt celelalte? Ford, Renault, etc?

La siguranta stau si altele la fel de bine poate chiar mai bine.

Ai intrat vreodata pe un site Volvo sa citesti ce scrie despre S40/V50 T5? Daca nu intra aici:

http://www.volvocars.com/ro/All-Cars-MY09/Volvo-S40/Pages/default.aspx

Ce scrie acolo e pt atragerea de potentiali cumparatori, o motorizare ceva mai sprintena pt o masina sigura si confortabila...dar daca stiai ceva despre Volvo, stiai ca masina asta nu s-a vrut sportiva inca de la infintarea firmei, ci s-a dorit un autoturism SIGUR in primul si primul rand!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu destul de multe de Volvo stai linistit... Eu mi-am ales Volvo tocmai ca stiam destul de multe lucruri dar din pacate pentru mine a reprezentat o mare deceptie aceasta firma. Si acum stau si ma gandesc daca nu trebuia sa-mi aleg S60-ul? Cine stie? Poate am ateptat mult prea mult de la aceasta marca, poate l-am comparat cu cine nu trebuie (Mercedes, Audi, BMW), chiar nu stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

io cred ca n-ai stiut precis ce ti-ai dorit de la masina......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0