Sign in to follow this  
Followers 0
volvo

ulei de motor recomandat

5 posts in this topic

ce ulei de motor imi recomandati pentru s 60 de 2,4 diesel?

de unde il pot procura si la ce pret?

cati km pot sa merg cu el?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Volvo recomanda uleiul Casrtol.Eu am luat masina din Germania si avea ulei Mobil1  5w40 si cu asta am mers in continuare.In afara se schimba la 20.000 km dar la noi datorita prafului din "belsug" este recomandat intre 10.000 si 15.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mobil 0 W30. 15-20 000. Asta a fost folosit pana a venit in tara si asta i-am pus si eu. Nu consuma un gram intre schimburi (are 200 000 km acum). Succes! Tot 2,4 D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal ,as vrea sa va intreb eu daca am pus numai mobil 1 0w30 si acum as vrea sa ii pun castrol 0w30 afecteaza cu ceva pt ca tre sa fac schimbul poate cineva sa imi zica si daca  da cu ce?mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal ,as vrea sa va intreb eu daca am pus numai mobil 1 0w30 si acum as vrea sa ii pun castrol 0w30 afecteaza cu ceva pt ca tre sa fac schimbul poate cineva sa imi zica si daca  da cu ce?mersi

In principiu faci o spalare la motor(interioara ca sa zic asa,nu pe exterior  :P ) si nu are nimic....dar chiar daca nu se spala,tot nu cred ca are nimic...Ii intrebi pe cei de la service daca sa iti faca sau nu spalare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0