alexandrubog

volvo seria 9

18 posts in this topic

Salut,

sunt un proaspat posesor al unui 940 break (un vis mai vechi) si m ar interesa sa gasesc persoane aflate in posesia unor masinute din aceasta serie,nu de alta dar am impresia ca majoritatea celor de aici au masini mai noi si ma simt cam stingher  :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit ca mai sunt Volvo vechi si nu ai de ce sa te simti atata timp cat detii un Volvo , nu conteaza vechi , nou , conteaza ca ai Volvo si fii mandru , este o masina buna si 940 , daca o intretii si ii iei tot ce-i trebuie  masina merge stas . Eu am un S40 II din 2006

 

  Bine te-am gasit pe forum si ma bucur ca te-ai alaturat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit in clubul posesorilor de VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

mutumesc pentru urari si incurajari..am ceva poze cu masina,le atasez acum..jhonny,ce ai vrut sa spui cu "daca i iei tot ce i trebuie"? ii trebuie ceva special?orice sfat m ar ajuta,pana acum ne fiind decat admirator de volvo nu si posesor

post-2219-12877854618578_thumb.jpg

post-2219-12877854618666_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faina "masinuta", o adevarata masina. Mult noroc si cati mai multi km .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi ! Iti doresc sa ai multe bucurii alturi de bijuteria ta de masina ! De unde esti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pentru aprecieri..sunt din Bucurestidar masinuta probabil ca va vedea multe-multe drumuri pana la cluj  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AlexandruBog : M-am referit daca ii iei totul la timp consumabilele , ulei , cu timpu ti se va mai strica si ceva la ea , la bucsi si alte minuni , trebuie luate si schimbate , Volvo nu este dacia sa mai mergem cu ia asa cat putem. Mai ales ca a ta este ceva mai batranica trrebuie sa o mentii.

  Ai grija de ea mare , poate ne vom intalni si sper sa o vad tot asa  ;D. Asta am vrut sa spun , ma scuzi daca nu am fost prea inteles , oricum imi place arata superb.

  Sa o pastrezi sanatos si multi km fara probleme .

  Johnny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit! Multi km pe sosele!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jhonny...OK,multumesc,o sa incerc sa am grija de ea,eu in general tin foarte mult la lucrurile mele,tocmai din acest motiv ma agit pe aici sa aflu unde ar fi un service bun si de incredere macar pentru operatii simple gen revizie,pentru ca nu vreau sa ma las pe mana unora care sa faca experimente sau sa invete meserie pe masina mea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi.Vii diseara la intalnire?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit! Iti doresc satisfactii maxime cu bijuteria din "dotare" si...asfalt uscat! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca masina este de Bucuresti , cred ca stai in Bucuresti , sunt multe service-uri pe acolo , nu este ca la Valcea aici chiar nu prea am curaj sa ma duc , dar incearca sa iei totul mai de calitate , cauta un service recomandat pentru masini straine in general , ca fac si romanii nostri de calitate o lucrare , dar sa nu te duci la astia panglicari , are si el un service si repara masini ,dute la service-uri din astea mari unde se fac mai multe marci , nu stiu prea bine ce  e in Bucuresti , dar ai sansa de a gasi service bun pentru Volvo tau. Asa ma bucur cand vad Volvo pe strada , este marca mea de suflet crede-ma , niciodata nu o sa-mi iau alta masina decat Volvo . Sunt fan , iubesc marca asta , si o sa vina si vremea  cand o sa iei si ceva mai tanar , mai nou , dar oricum Volvo cat de vechi ar fi el , nu se compara cu dacia , renault , peugeot , citroen etc . Este o masina de rezistenta , in tabla , in toate . Cauta si vei gasi ai sanse foarte multe . Toate bune :* ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit printre posesorii de volvo :) multi km alaturi de masina ta fara reparatii. Frumoasa bijuteria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bina ai venit,si eu am avut volvo 960 polar alb,cu geamurile negre,am tinut-o 5 ani,tare masinutza,am modificat-o(a devenit limuzina)si am vindut-o,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now