cojocaru27

NOUA TAXA AUTO???

52 posts in this topic

DA! Se regaseste.  ;)

Da' ce, mai strica o taxa in plus? Sa vina banu' la buget, ca nu vezi, e criza, si parlamentarii strang cureaua marindu-si propriul buget...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maurice, esti un rau si un individios, pustii de 18 ani sunt tare speriati de taxa asta, ei simt nevoia sa fie scoasa definitiv pt ca este abuziva, este dreptul lor de tineri soferi sa rupa ambreiaju in doua la un BMW de 20 de ani, mai mult decat atat nu poti face cerculetze cu Dacia lu` tata dar poti face cu un BMW de 300E   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:'(este o hotie pe fata isi bat joc de noi astia cu taxa lor ar trebui sa iesim in strada sa protestam ei maresc taxa si romanii nostrii fac curu mare la bulgari ca acolo prima inscriere e 500 de euro si apoi platesti asigurari si itp in fiecare an 200 de euro e mai ieftin la bulgari, deci in concluzie e mai bine sa iti inscrii masina in bulgaria iti faci casco pe numele tau in romania si gata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot aiurea e taxa asta, mama ei de taxa - ca s-a schimbat de 4 ori din 2007 incoace...Ce-or avea frate cu ea, in taxa asta au ramas pironiti toti ? Toata economia, tot motorul tarii asteia se invarte in jurul acestei taxe amarite ?

Cred ca am facut ceva tare nasol de a trebuit sa ma reincarnez in aceasta tara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astia au fost mai inteligenti decat Tariceanu. Au lansat zvonul ca se va plati o taxa de poluare anuala, apoi au scazut taxa cu o treime, adica dublu fata de cat era taxa din Iunie/Iulie. Cand se vor mai linisti apele va fi introdusa si taxa anuala. Sau nu am inteles eu bine??

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maurice, esti un rau si un individios, pustii de 18 ani sunt tare speriati de taxa asta, ei simt nevoia sa fie scoasa definitiv pt ca este abuziva, este dreptul lor de tineri soferi sa rupa ambreiaju in doua la un BMW de 20 de ani, mai mult decat atat nu poti face cerculetze cu Dacia lu` tata dar poti face cu un BMW de 300E   :D

Uite ca nu toti avem 18 ani si vrem sa rupem in doua niste jeguri de masini... Poate multi dintre noi nu isi permit masina noua sau nu au bani de cine stie ce masini si isi iau masini de 10 ani care sunt inca bune. Stau si ma intreb de unde atata ingrijorare ca vezi Doamne ajungem cosul de gunoi al occidentului ca se umple tara de "rable".Tara asta e deja plina de rable!! E plina de Dacii de 40 de ani si alte rahaturi de masini made in Ceashka Era! Vreau sa te intreb care este puterea de cumparare a unui roman de rand ca poate nu toti suntem directori generali sau membri de PSD ca sa avem salarii de la 1000 de euro in sus ca in afara? Se vorbeste la televizor de masini noi ca si cum frate ar trebui sa fim obligati sa ne punem gaj apartqamentele ca sa le cumparam loganurile care ni le baga ei pe gat! Vorbesc de taxa asta ca si cum romanii ar fi plin de bani, ca si cum ar avea salarii, ar avea putere de cumparare numai ca fiind un fel de tigani nu ne-ar place lucrurile noi.....ne place sa mergem tot in carutzele vechi de lemn! De ce naiba nemtii sau alte state nu au blocat importurile de masini de frica ca nus e mai vand bmw-uri si mercedes-uri? De ce naiba numai in tara asta toate lucrurile sunt exact invers cum ar trebui sa fie?!?!? Ne-au primit astia in Ue....si tot degeaba. Ne-au dus cu zaharelu cei de la guvernare ca o sa intram in UE si o sa fie ca in StarTrek si acuma ne F*T exact cum vor ei! Iar la sfarsit...stai si te uiti in jur...la "colegii de cetatenie" si iti dai seama ca ne meritam soarta....pentru ca fiecare is e rupe de celalalt de langa el...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tara asta e deja plina de rable!! E plina de Dacii de 40 de ani si alte rahaturi de masini made in Ceashka Era!  De ce naiba nemtii sau alte state nu au blocat importurile de masini de frica ca nus e mai vand bmw-uri si mercedes-uri?

Nu stiu unde vezi tu rable eu unul vad maxim 5 dacii 1310 pe zi intr-un Bucuresti cu 1 milion de masini. Si cand ma duc la tara e la fel.

Cat desprue nemti , ei nu blocheaza importurile pentru ca oricum mentalitatea lor este aceea a lucrului nou si ne vand noua masinile alea de 2-5-10 ani , pentru a cumpara ceva de ultima generatie. Se practica in tarile bogate moda achizitionarii modelului nou. Adica daca ai un E classe il vinzi si iti iei noul E-Classe cand apare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar mentalitatea nemtilor este de a da un E-Classe pe un Logan de "ultima generatie"?

Crede-ma ca Dacii invechite vad zilnic in orasul meu (pe langa tot felul de explozii de masini). Dar nu ele ma deranjeaza foarte mult ci camioanele si autobuzele ce scot fum de crezi ca au luat foc.

Sa nu crezi ca doar aceste masini sunt pe strada. Limuzinele isi fac loc cu nonsalanta prin norii grei de fum. Este un oras al contrastelor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dl M (din Bond, James Bond) ;)

Nemtii ne cumpara rablele facute la Pitesti, numai ca sa aibe masina noua, isi duc VW-ul golf1,2,3 sau 1000 la Remat-ul lor, iau banii si isi iau cazanele noastre de care noua ne este scarba.

Oare de ce? Cat de prosti sa fie nemtii sa faca "gresala capitala" sa-si lase golfuletul sau ursuletul de 10-15 ani si sa ia o masina fabricata tot in UE dar in Romania si sa bage banii in buzunarele patronatului francez.

Toata lumea stie ca Germania+Franta = NOT LOVE cand vine vorba de masini.

Oare nu sunt nemtii cu cateva zeci de ani inaintea noastra din toate punctele de vedere?

Sa-ti dau un caz de acum doua zile:

Citeste http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,4720.0.html si daca stai sa te gandesti ca rromul avea masina de vanzare cu 1800 euro, nu avea asigurare, nu avea revizie tehnica valabila, avea doar jumatate de talon, restul fiind facut praf, nu avea buletin, carnetul i-a fost adus dupa o ora la politie o sa vezi de ce nu-i plang pe cei care nu-si mai pot lua masini ieftine si bune din vest.

Sa-i plangem pe toti jegosii care ne bat la "fund" cu p...a indoita ca au pile si dau spaga incepand de la taxe, inscriere, ITP si peste tot?

Ca taxa e de toata rusinea suntem toti de acord, ca aplicarea ei duce la nemultumirea/nedreptatirea unora bine-intentionati deasemenea suntem de acord.

Iar la sfarsit, asa cum ai spus si tu, noi "colegii astia de cetatenie" cu tine, daca nu suntem de acord cu parerea ta nu inseamna neaparat ca ni-se rupe de celalalt de langa noi, chiar ne pasa de el si nu dorim sa fie batjocorit de samsarii romani sau turcii si arabetii din Germania si sa puna in pericol viata altor "colegi de cetatenie" nevinovati, care din nesansa le-au iesit in cale.

Parerea mea ca sa citez alt "coleg de cetatenie" nu de etnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu unde vezi tu rable eu unul vad maxim 5 dacii 1310 pe zi intr-un Bucuresti cu 1 milion de masini. Si cand ma duc la tara e la fel.

Cat desprue nemti , ei nu blocheaza importurile pentru ca oricum mentalitatea lor este aceea a lucrului nou si ne vand noua masinile alea de 2-5-10 ani , pentru a cumpara ceva de ultima generatie. Se practica in tarile bogate moda achizitionarii modelului nou. Adica daca ai un E classe il vinzi si iti iei noul E-Classe cand apare.

Iar noi suntem o tara bogata? Eu cred ca nu traiesti in aceeasi Romanie ca mine.... Poate voi in Bucuresti va plimbati numai in masini noi dar asta nu isneamna ca si restul tarii o duce la feld e bine ca voi... Salariile in Bucuresti se stiu ca sunt bune si mult mai mari ca in restul tarii numai ca Romania nu isneamna doar Bucuresti...inseamna si Iasi si Timisoara si restul judetelor. Ce zici daca ne-ar schibma si noua "mentalitatea" cei de la guvern cu niste salarii mai bune astfel incat sa ne schimba masina in fiecare an cu una noua? Totusi devreme ce au introdus si ei "programul rabla" se pare ca nu se bazeaza asa tare pe faptul ca vin romanii sa ia rablele lor sa ii ajute sa scape de ele nu crezi? Iar daca judeci la rece putin....totusi....de ce noi din toata Europa asta suntem tot timpul mai cu moţ si bagam cate o lege de asta mai mult sa umflam "bugetul" de stat ca vezi Doamne nu sunt bani, atata timp cat UE baga in noi mai multe fonduri decat reusim sa le absorbim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu mai pot edita mesajul precedent.

Am uitat sa spun ca atunci cand rromul a ridicat ochii din pretiosul IPhone sa vada pe unde merge, care numai ieftin nu e (sau poate era furat tot de la un prost care a dat bani munciti pe el), a pus frana dar pe jos nu era nici o urma, nimic, ca avea masina nemteasca, Audi 80 in 2 usi dar n-avea frana cu el.

Iar "noi astia din Bucuresti", e cea mai mare prostie pe care o puteai scrie.

Noi, astia prosti care ne-am luat masini in leasing si dam noaptea din picioare ca ne vine rata lunar, din ce in ce mai mare, nu asteptam sa ne schimbe Guvernul salariile, lucram in domeniul privat marea majoritate iar aici salariul se ia in general pe cat si cum muncesti, nu vine de la guvern, chiar daca este capitala.

Ajungem sa fim acuzati ca in Caragiale: "CAPITALISTILOR".

Cred ca acelasi nivel de salarizare il gasesti si la Timisoara, Cluj, Sibiu, Brasov si in multe alte orase mult mai frumoase si spalate decat mizeria in care multi am avut nesansa sa ne nastem si care cu mandrie poarta rangul de capitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"M", nu cred ca e fair-play sa-l numesti ...sa zicem...cu cartile pe fata "mitic" pe Maurice. Mediul in care te-ai nascut, parintii si sefii nu ii alegi! Ii ai si gata....! Nu are legatura "rabla" cu capitala sau restul tarii....Hai sa nu deviem de la subiect, te rog! Eu sunt ardelean dar nu-mi permit sa judec altfel bucurestenii! Problema este la jigodiile astea care ne conduc (si care peste 70%) nu sunt din Bucuresti. Nici macar presedintele!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Iar noi suntem o tara bogata? Eu cred ca nu traiesti in aceeasi Romanie ca mine.... Poate voi in Bucuresti va plimbati numai in masini noi dar asta nu isneamna ca si restul tarii o duce la feld e bine ca voi... Salariile in Bucuresti se stiu ca sunt bune si mult mai mari ca in restul tarii numai ca Romania nu isneamna doar Bucuresti...inseamna si Iasi si Timisoara si restul judetelor. Ce zici daca ne-ar schibma si noua "mentalitatea" cei de la guvern cu niste salarii mai bune astfel incat sa ne schimba masina in fiecare an cu una noua? Totusi devreme ce au introdus si ei "programul rabla" se pare ca nu se bazeaza asa tare pe faptul ca vin romanii sa ia rablele lor sa ii ajute sa scape de ele nu crezi? Iar daca judeci la rece putin....totusi....de ce noi din toata Europa asta suntem tot timpul mai cu moţ si bagam cate o lege de asta mai mult sa umflam "bugetul" de stat ca vezi Doamne nu sunt bani, atata timp cat UE baga in noi mai multe fonduri decat reusim sa le absorbim.

am vrut sa spun de fapt ca mai toti au cautat sa-si cumpere masina noua sau mai noua. In afara de fratele buncii mele care are un 1300 din '77 nimeni in familia mea nu mai are vechituri de 40 de ani. Si santem o familie normala si numeroasa. Nu am nici o cunostinta, nu amic/prieten, care sa aiba Dacie de 40 de ani. Omul si-a dat la REMAT 1300-le si si-a luat ce si-a permis. Un logan , un accent , o astra...etc... Mergi pe orice drum din tara si numara 10 masini care trec pe langa tine. Spune-mi te rog cate din ele sant vechituri de 40 de ani.Sau de 30 sau de 20. Dupa aia hai sa ne intalnim si sa povestim de ce totusi vedem masini scumpe cu toate ca Romanu e sarac...si de ce e criza acum daca intelegi aluzia.

Inteleg ca esti revoltat ca nu iti convine taxa insa nu e nimeni vinovat de asta. Daca nu stiai rolul alora care fac legile si bugetu e tocmai asta. Sa aduca mai multi bani la buget. Cum rolu tau e sa pui mancare pe masa la nevasta si copii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt ardelean dar nu-mi permit sa judec altfel bucurestenii! Problema este la jigodiile astea care ne conduc (si care peste 70%) nu sunt din Bucuresti. Nici macar presedintele!

mai precis sant ardeleni mai nou  ;D ;D ;D

Ma retrag acum...experienta din topicul anterior fiindu-mi de ajuns.

Weekend placut va urez la toti volvistii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dl M (din Bond, James Bond) ;)

Nemtii ne cumpara rablele facute la Pitesti, numai ca sa aibe masina noua, isi duc VW-ul golf1,2,3 sau 1000 la Remat-ul lor, iau banii si isi iau cazanele noastre de care noua ne este scarba.

Oare de ce? Cat de prosti sa fie nemtii sa faca "gresala capitala" sa-si lase golfuletul sau ursuletul de 10-15 ani si sa ia o masina fabricata tot in UE dar in Romania si sa bage banii in buzunarele patronatului francez.

Toata lumea stie ca Germania+Franta = NOT LOVE cand vine vorba de masini.

Oare nu sunt nemtii cu cateva zeci de ani inaintea noastra din toate punctele de vedere?

Sa-ti dau un caz de acum doua zile:

Citeste http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,4720.0.html si daca stai sa te gandesti ca rromul avea masina de vanzare cu 1800 euro, nu avea asigurare, nu avea revizie tehnica valabila, avea doar jumatate de talon, restul fiind facut praf, nu avea buletin, carnetul i-a fost adus dupa o ora la politie o sa vezi de ce nu-i plang pe cei care nu-si mai pot lua masini ieftine si bune din vest.

Sa-i plangem pe toti jegosii care ne bat la "fund" cu p...a indoita ca au pile si dau spaga incepand de la taxe, inscriere, ITP si peste tot?

Ca taxa e de toata rusinea suntem toti de acord, ca aplicarea ei duce la nemultumirea/nedreptatirea unora bine-intentionati deasemenea suntem de acord.

Iar la sfarsit, asa cum ai spus si tu, noi "colegii astia de cetatenie" cu tine, daca nu suntem de acord cu parerea ta nu inseamna neaparat ca ni-se rupe de celalalt de langa noi, chiar ne pasa de el si nu dorim sa fie batjocorit de samsarii romani sau turcii si arabetii din Germania si sa puna in pericol viata altor "colegi de cetatenie" nevinovati, care din nesansa le-au iesit in cale.

Parerea mea ca sa citez alt "coleg de cetatenie" nu de etnie.

In primul si in primul rand neamt-ul cand is ia logan si-l cumpara pur si simplu din ideea ca mai pune 3 mii de euro...arunca rabla care o are si are masina noua care poate sa o frece zi de zi si sa-si bata joc de ea cum vrea pentru ca in spatele casei are parcat mercedes-ul modelul nou.

In al doilea rand cazul care il propui tu este un caz izolat....nu cred ca toti romanii care sau saturat de rablele de dacii vechi vor proceda la fel.... Fiecare din noi vrea un trai decent...sa aiba unde sa stea sa aiba o masina pe care sa nu trebuiasca sa sufle in jigloare la -20 de grade si tot asa.... In romania masina este privita ca un lux air in alte tari europene ca o necesitate. In al treilea rand...poate m-ai inteles gresit...cu "colegii de cetatenie"..ma refeream la romani...nu la tigani sau la alte ciurucuri care ne fac de ras prin afara tarii.

Tu mi-ai dat exemplu ce vezi tu in Bucuresti.....iar eu ti-am zis ca Bucuresti nu este Romania....Romania este formata din mai multe orase nu doar Bucuresti, iar ca sa vezi o problema trebuie sa o vezi in ansamblu nu doar ce vezi tu in jurul tau. Iar daca tot vorbim de taxa....problema actuala a fost creata tot de cei din guvernare pentru ca au gandit din start taxa prost.La s40-ul meu euro 2 din 98 aveam de platit 1200-1300 de euro....iar altul care venea cu masina de prin 92 avea vreo 3-400 de euro. Unde-i logica? Normal ca se umple tara de masini vechi...  Si ultima chestie....apropo de salarizare.... Nu poti compara alte orase cu Bucuresti-ul... Ma uit la colegii mei care au terminat facultatea cu mine.....ma uit la alti prieteni ai mei care au terminat diverse facultati... si multi lucreaza in aceleasi domenii numai ca unii lucreaza in Iasi si altii in Bucuresti....cei din Iasi au 15-20 mil salar(in cazurile privilegiate).....cei din Bucuresti 30-40 de milioane salar. Mdah...nu e mare diferenta.....dar cu toate astea...eu cu 10-15 milioane salar....ce credit reusesc sami iau sa-mi cumpar faimosul logan cand iei din banca 10 mii de euro si trebuie sa cari inapoi 20 de mii de euro? De asta imi este scarba de cei care ne conduc....

Daca cumva te-ai simtit jignit in post-urile mele imi cer scuze de acuma pentru ca nu a fost nimic intentionat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@M

Nici o problema, nu sunt sensibil.

Sa sti ca in afara de un drum in Norvegia si o Austrie restul pana la 40.000km i-am facut in tara in ultimele 10 luni. In Bucuresti era imposibil asa ca ramane restul tarii.

Din pacate zona Moldovei este intr-adevar defavorizata dpdv al salariilor dar centru si vestul pe care le-am dat exemplu sunt la acelasi nivel cu Bucurestiul. Colegii din Bucuresti platesc toata diferenta aia de salariu pe chirie, mese la fast-food si toate cheltuielile care sunt mult mai mari in mirobolanta capitala decat in Iasi.

Crede-ma ca am mari dubii ca un neamt cu mert-ul in curte isi va lua in veci Logan.

Hai ca deviem de la subiect si ne ia MC-ul de mot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca parerile sunt multe si impartite foarte bine cum spune un proverb"lumea e frumoasa pentru ca e diversa"

plecind de la faptul ca cei care ne tot invirt cu taxa asta nu numai ca sunt hoti asta nu e nimic pur si simplu ne sfideaza inteligenta si asta mie mi se pare de neiertat pt ca daca vrei sa imi bagi mina in buzunar mai trec cu vederea poate esti in c...t si nu reusesti altfel dar sa imi spui ca o faci pt binele meu (poluare,mediu)asta e un scuipat in fata.

discursul cu nemti nici nu ar fi trebuit facut pt ca multi nemti nu cunosc numele a 4 orase din romania noi sa ne vedem de ale noastre ca avem multe si spinoase.

Taxa trebuie platita de toti propritari de autovehicule inclusiv statul cu autobuzele si basculantele lui,si sa fie anuala si in functie de noxe(volum,norma)pentru ca eu 2,4D euro3poluez mai putin decit un 6,8 euro16,si in primul rind anuala daca eu dupa 1luna de cind am platit taxa imi cade un copac pe masina si o arunc ce fac ramin cu bani dati si mai platesc incaodata la urmatoarea masina.

si cine zice ca noi cumparam jegurile nemtilor sa se aptina ca nu toata lume isi permite masini noi sau aproape noi chiar si in BUC si taxa nu are nici o treaba sau mai bine zis nu ar trebuii sa aiba cu faptul ca sunt masini care pune vieti si trafic in pericol de aia trebuie sa se ocupe ITP nu taxa.

rominul isi cumpara in functie de cit are  de multe ori chiar si in plus asta e realitatea suntem  o tara "medie" si asta se reflecta si in parcul auto national si in fatadele blocurilor ca seamana mai degraba a lagare,nu putem fi super civilizati in domeniul auto sau alt domeniu pt ca asa decide guvernul.

si se spune ca noi vedem masina ca pe un lux cind ea ar trebuii sa fie o necesitate cu atit mai mult ca e un lux si dam pe ia si dinti de aur ai lu bunicul daca am fi sa o vedem ca pe o necesitate ca occidentalul care isi cumpara o masina de 60000e cind are in banca cel putin 500000,o casa de minim 800000 si o afacere de cel putin 1mil,atunci sa fi vazut ce carute vedeai la noi pe strazi dar noi stam in case aproape cit costa masina unele cazuri si mai mult

JOS TAXA ,LIPITORILOR :angryfire:

Share this post


Link to post
Share on other sites

se incing spiritele  :D

Ei, uite - ca eu nu o sa-mi iau masina noua Never, de-al draq.  ;D  Mai bine ma plimb pina in Suedia si-mi aduc ceva de-acolo, tunat, aranjat, un T5/T6 sau un R - o vechitura, ce mai ! Macar asa pe la vreo 300 de cai - decit sa iau o "astra", un "logan", un "accent" noi. Ce-s astea, masini ?...  Ahh, dar miros foarte placut a... plastic nou  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

se incing spiritele  :D

Ei, uite - ca eu nu o sa-mi iau masina noua Never, de-al draq.  ;D  Mai bine ma plimb pina in Suedia si-mi aduc ceva de-acolo, tunat, aranjat, un T5/T6 sau un R - o vechitura, ce mai ! Macar asa pe la vreo 300 de cai - decit sa iau o "astra", un "logan", un "accent" noi. Ce-s astea, masini ?...  Ahh, dar miros foarte placut a... plastic nou  :D

ce pisicher esti tu mai matrixxx....am vrut sa-i explic omului ca nu mai exista harburi de 40 de ani si ca e doar un mit.Omu isi cumpara un "accent" cu 10 mii nou decat sa dea 4 mii pe un t5 din 98 toamna....Eu unu nu cred ca greseste..."omu".

Daca ar fi toti bucurestenii pasionati ca tine am vedea numai T5 si T6, M3 si Cupre luate cu 5 mii de la fritzi. Chiar tu cum te simti cand ai sa platesti pe taxa de inmatriculare mai mult decat ai platit pe masina? Cred si eu ca esti revoltat... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

momentan - daca-ti aduci un T5 din "98 toamna" platesti 2300 de euro + ~3000 pe masina. Mai bagi pina la 10.000 de euro in ea - daca esti maniac si gata, tot nu iti iei plasticurile astea de masini de pe-aici. O, uite ca au inceput sa se "destepte" si renault-ul, vinde cu 5000 de euro gluma aia de logan, dupa ce au prostit poporul cu "valoarea" ei inca o data pe-atit. Vezi ca e buna si criza asta la ceva ?  :D

pentru doritorii ce nu vor "accente, astre, loganuri si alte masini NOI" :

eu imi mai iau una de-asta, asa, sa fie, ma sui in avion la vara si vin cu ea.

http://www.blocket.se/vi/20424387.htm?ca=21_s    = 2000 euro

http://www.blocket.se/vi/19603919.htm?ca=21_s    = 2400 euro

Share this post


Link to post
Share on other sites

momentan - daca-ti aduci un T5 din "98 toamna" platesti 2300 de euro + ~3000 pe masina. Mai bagi pina la 10.000 de euro in ea - daca esti maniac si gata, tot nu iti iei plasticurile astea de masini de pe-aici. O, uite ca au inceput sa se "destepte" si renault-ul, vinde cu 5000 de euro gluma aia de logan, dupa ce au prostit poporul cu "valoarea" ei inca o data pe-atit. Vezi ca e buna si criza asta la ceva ?  :D

pentru doritorii ce nu vor "accente, astre, loganuri si alte masini NOI" :

eu imi mai iau una de-asta, asa, sa fie, ma sui in avion la vara si vin cu ea.

http://www.blocket.se/vi/20424387.htm?ca=21_s    = 2000 euro

http://www.blocket.se/vi/19603919.htm?ca=21_s    = 2400 euro

off tot nu intelegi ca eu vorbesc de ce se intampla...cate T5 vezi? e plin Bucurestiul  de loganuri si accente. Asta e romanul. Asta e moda...spune-i cum vrei. In ceea ce ma priveste stii ,banuiesc,  ca am facut ceva si mai "groaznic" decat sa dau bani pe plastice. ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles, dar nu m-am putut abtine  :D

:3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now