Sign in to follow this  
Followers 0
Volvo460

Stire soc de la BMW

11 posts in this topic

:( abia incepusem sa ma obisnuiesc cu forma .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uraaaaaaaa !!!!! In seara asta trebuie sa beau  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Socul este in ochii unora... :P

Deja viziunea Bangle incepuse sa piarda teren in fata viziunii van Hooydonk. Se vede clar la noul seria 7, desenat de Adrian van Hooydonk, ca a pierdut din specificul Bangle. Si astuia nu i-a convenit sa se mai ocupe doar de design planse de bord si console centrale... Cam astea mai erau atributiunile lui din ultima vreme :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Socul este in ochii unora... :P

Deja viziunea Bangle incepuse sa piarda teren in fata viziunii van Hooydonk. Se vede clar la noul seria 7, desenat de Adrian van Hooydonk, ca a pierdut din specificul Bangle. Si astuia nu i-a convenit sa se mai ocupe doar de design planse de bord si console centrale... Cam astea mai erau atributiunile lui din ultima vreme :P

    tin sa te contrazic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma contrazici cum? Ai idee cand a fost lansat -= CONCEPTUL =- GINA? :D

Filmul postat de tine este pus pe youtube de mai bine de 8 luni. In fact, are mai bine de un an conceptul asta. De pe vremea cand Bangle era in floare.

A, si nu este un viitor model (sub materialul ala este un Z8, model facut de BMW intre 2000 si 2003), ci o metoda simpatica de marketing futurist. Similar, in efect, cu:

In materie de BMW, trust me, I know my shit. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici nu am zis ca e vreun concept nou...insa nu putem sa zicem nici ca Bangle e invechit...sau ca e pe duca...tre sa vedem si ce a facut pana acum din Bmw...sincer..din partea mea poate sa vina oricine la Bmw ca nu sunt pasionat de aceasta marca...dar nu m-ar deranja deloc daca ar veni acest Bangle la Volvo asta e clar..  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaa, am inteles.

Dar, daca te uiti atent, nici nu am zis ca e invechit, ci doar ca era incet-incet dat la o parte, pana in punctul in care nu a mai avut ce face si a demisionat. De aceea, pentru cei familiarizati cu bucataria BMW, nu era o stire soc. ;)

Ca a fost, este, si va ramane un vizionar, asta e clar. Modelele desenate de el sunt asa de diferite, incat se inghit greu din prima. Trebuie sa te uiti ceva timp la respectiva masina, sa incepi sa focalizezi liniile, sa intelegi proportiile. Nu sunt multi care au placut seria 5 E60 la prima vedere, mai ales dupa decenii de linii clasice. Dar, dupa un timp, incepi sa te obisnuiesti, si, dupa inca ceva timp, incep chiar sa iti placa.

Dupa mine, toate reprosurile pe care si le-a incasat dealungul timpului, meritate sau nu, i se pot ierta pentru ca a creeat seria 3 E92. Coupe-ul asta nou. E fantastic. :D

1439530136_b8411b54e8.jpg

e92m3c.jpg

bmw-e92-m3-15.jpg

Asta e ultima masina desenata de Bangle la BMW. Pe viitor... Cine stie? ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

intr-adevar superb...dupa cum am mai zis nu sunt fan Bmw , dar inca visez ca Volvo sa fie fabricat de ei...Doamne ajuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0