Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest k17

Vand planetara dreapta volvo 440/460 motorul de 1,7

9 posts in this topic

planetara este luata de la colegul cornicutza care desi a promis ca daca nu se potriveste pe masina mea imi da banii inapoi, evident s-a razgandit;

O vand cu cat am luat-o - 200 lei;

0748.268.125

Share this post


Link to post
Share on other sites

evident ca m-am razgandit, ca nu sti ce vrei.planetara este f buna...daca era defecta primeai bani inapoi f probleme...eu vand numai piese functionabile....dar trebuie sa sti ce vrei sa cumperi..,,PRIETENE,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cornicutza

Daca ai promis omului, ca daca planetara nu se potriveste la masina lui, ii dai banii inapoi, te sfatuiesc sa faci asa!

In vara, cand am vrut sa cumpar si eu ceva de la tine, imi amintesc bine ca mi-ai spus ca tu nu vinzi piese, doar ca ai avut o masina pe care ai dat-o toata... si ca nu vei mai aduce altele.

Pentru "inexactitatile" enumerate mai sus si faptul ca creezi subiecte cu duiumul pe aceeasi tema, considera ca ai un avertisment verbal!

Ma astept la o schimbare de atitudine din partea ta, altfel sanctiunile vor fi mai drastice.

Sa ne auzim cu bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cornicuza, nu vreau sa starnesc o noua polemica cu tine. Atat am de zis, dupa care o sa inchid subiectul:

Ai promis ca o schimbi si nu ai schimbat-o!

Ba mai mult de atata m-ai dus si cu presul. Te-am sunat de 10 ori si de fiecare data m-ai amanat pe diverse motive: ca esti la o petrecere, ca vorbim maine, ca esti la dentist, ca nu ai bani, etc.

La ultimul telefon ai promis ca imi dai banii pe 12 luna asta...

Acum vad ca ai inventat o noua scuza. Eu ti-am spus de la inceput ce masina am si nu ai zis ca nu se potriveste, ba chiar m-ai asigurat ca nu are ce sa nu se potriveasca. De asta te-am si intrebat daca o schimbi in caz ca nu este buna si ai raspuns afirmativ.

Pe langa faptul ca nu se potriveste, eu ti-am spus ca am nevoie de planetara stanga si tu mi-ai dat una de dreapta.

Nu stau in banii astia dar te rog sa ma crezi ca am cumparat cu incredere de la tine stiind ca este vorba de un membru volvo club;

Nu este frumos sa ne dam tepe intre noi, nu crezi?

P.S. Nu as fi postat nici acest raspuns daca nu erai tot ala cu gura mare

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Anunt Valabil

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte urat sa citesc asemenea "vrajitorii" ieftine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic sincer daca noi nu ne intelegem intre noi atunci cine  sa o faca,si nu e frumos din preteni sa ne facem Dusmanii doar pt o piesa oare care,Cornicutza ma ajutat si pe mine cu o pompa de benzina deci cred ca omul are totusi cat de putin respect pt cei de pe forum,da la felulu cum a  facut cu k 17 lasa de dorit si nu da dovada de colegialitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai un tupeu fantastic....vrei sa te ,,victimizezi,, eu stiu bine ce am discutat,am vrut sa-ti dau si un mecanic sa-ti rezolvi problema..nu ai vrut...ai sunat dupa 5 zile ca nu se potriveste,,

Esti singurul cu care am avut divergente ..am avut o masina completa,si am vandut destule piese din

ia,dar sa fi sigur ca am fost mai mult decat corect cu toti carora le-am dat ceva.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anunt valabil

cornicutza,

Dupa cum spuneam te integrezi perfect in peisajul Romanicii de astazi... Te rog sa te abtii de la comentarii cel putin pe acest topic, exceptand cazul in care vrei sa imi dai banii inapoi sau sa cumperi... Dar sunt convins ca nu esti interesat... Nu pot sa le urez decat multa bafta celor care doresc sa cumpere de la tine...

Imi pare rau ca nu am acceptat mecanicul tau. Ma intreb ce scuze ai mai fi gasit atunci!?

P.S.

1. Pe langa faptul ca nu vrei sa recunosti ca te-ai angajat sa o schimbi daca nu e buna tin sa iti spun ca pana si la arabii de pe Mihai Bravu, daca nu se potriveste piesa iti dau banii inapoi.

2. Ma felicit pentru faptul ca nu am cumparat de la tine si motorul;

Share this post


Link to post
Share on other sites