cojocaru27

MUFA AUX?

40 posts in this topic

@feraru3333 din cunostintele mele CDC de 10 unitati nu merge montat pe S40/V50. Doar de la S60 in sus. Iar pt Dension trebuie 6 CD in consola

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu exista un convertor digital/analog pt S40ul nou cu sonorizare BASIC.

Deci decat un FM transmitter mai bun rezolva problema .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau varianta hard cu implementare AUX direct pe amplificator.

Merge excellent dar necesita niste cunostinte de electronica si indemanare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai tocmai ca nu e chiar profi pt ca se aude si radio/cd pe fundal si depinde mult de semnalul pe care il ofera mp3 playerul. Deci e mai greu de facut ceva profi, ca sa iasa profi tb facut un comutator de taiat semnalul de la HU ca sa nu mai fie zgomot de fond.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai tocmai ca nu e chiar profi pt ca se aude si radio/cd pe fundal si depinde mult de semnalul pe care il ofera mp3 playerul. Deci e mai greu de facut ceva profi, ca sa iasa profi tb facut un comutator de taiat semnalul de la HU ca sa nu mai fie zgomot de fond.

Pai a rezolvat baiatul de pe swedspeed care a descoperit metoda. A mai modificat putin la instalatie si a scos ceva misto.

Am sa caut link-ul sa cititi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Roberto nu cumva vorbesti de link-ul pe care l-am dat eu mai sus?

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Roberto nu cumva vorbesti de link-ul pe care l-am dat eu mai sus?

Best,

H

Da, ala e, nu l-am observat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se pot face upgrade-uri de la Basic la High Performance sau de la High Performance la Premium sound? Ma gandesc cu costuri aproximativ la nivelul diferentelor de pret existente intre sisteme+ o manopera de schimb... sau ar implica prea mult lucru? Cablaje pt difuzoare etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

De putut se poate, insa este destul de scump..

Deci...revenind...stiti vreun electrician meserias care sa faca adaptarea prezentata pe swedspeed ?

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asadar.. ma bag la adaptarea de pe swedspeed. Am vorbit cu electricianul sef :) din atelier si a zis ca merita incercat. Cine stie de unde pot sa cumpar vreo 7-8 metrii de sarma ecranata cat mai subtire? Ca de o mufa mama jack m-oi descurca eu. Sau poate avei voi prin casa (contra cost, fireste) vreo cativa metrii de sarma d-asta

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horia, poti te rog sa-mi spui cam cat costa un astfe de upgrade de la un sistem basic sau mediu de sunet la unul premium(sau cum se numeste ala cel mai performant). As vrea sa-mi dai te rog si detalii despre acest upgrade caci nu ma pricep deloc si nu stiu in ce consta.

Presupun ca se schimba boxele din usi dar mai departe nu sunt sigur de urmatoarele:

se adauga boxe, sau twitere?

se schimba cabluri?

se schimba unitatea centrala cu totul sau se scchimba doar amplificatorul?

etc.

multumesc mult pentru raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma chinui sa aflu de vreo 3 saptamani ce inseamna trecerea de la basic la High performance :) Cand aflu..te anunt. Promit

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

La service mi-au spus ca NU se poate face trecere de la High Performance la Premium. Masinile raman cu sistemele audio din fabrica... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now