parola

Am terminat si partea video in masina....

90 posts in this topic

Si alte DVd 2din gen pioneer, Alpine etc etc potrivesc pe s80 in locul playerului original? Deja sunt satul sa tot fac cd audio.

Sau macar de as gasi o metoda de adaptare a unui usb sau mp3 player la HU original, stiu ca se poate, dupa ce am vazut aici pe topic, dar as vrea sa stiu mai exact de ce anume am nevoie...eu nu tare ma pricep la aceste adaptoare.Care stiti, pls spuneti-mi si mie, ca ma innebuneste deja playerul asta original.

Tin sa precizez ca eu am magazie de Navigatie ??? nu de CD...oare as putea schimba aceasta magazie de navigatie cu magazie de CD?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa nu schimbi HU,cu un oarecare 2din.Pune-ti frumos un dvd care sa-ti citeasca orice,in torpedou,legat cu un modulator fm bun,si ai terminat cu problemele.Te costa maxim 1000ron.Poti dupa,sa-ti montezi si monitor,in plafon,in tetiere,unde vrei,si sa vezi senzatie dupa ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar oare se poate skimba magazia de DVd cu o magazie de Cd-uri.Oare la Hu original se poate conecta magazie de CD, daca din fabrica masina are magazie de DVD?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Claudiu, am inmatriculat bre copilu, mi-au dat astia nr rosii ;D

@Adi ce magazie DVD visezi mai tatutzule, aia din porkbagaj e unitatea de NAVIGATIE, DVDul ala e doar cu numele ca in realitate este DVD cu soft deci logic nu poate fii folosit ca DVD video/audio.

Daca ai NAVI poti lua un IMIV si iti pui muzica de te saturi, bani de IPOD cu hdd de 120Gb sa ai .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze...acuma am vazut ca am gresit cand am scris DVD...practic aia din spate e CD changer pentru navigatie, nu unitate DVD changer, pardon.......si as fi vrut sa conectez un cd changer la HU original daca se putea.

Am vazut si pe youtube ca de la HU, selectezi pe CD changer, dar la mine nu  se poate selecta....daca rotesc de "source" imi comuta doar pe Radio AM/ Radio FM/Tape/ CD Player.

  Nu ar trebui sa imi apara si o alta optiune ..CD-Changer?Ca am vazut pe youtube,ca de la HU, de la "source" se putea selecta si CD Changer, eu momentan nu pot selecta aceasta optiune.... Sau acea optiune apare doar dupa ce conectez IMIV-ul?

..daca momentan nu pot selecta acea optiune de CD Changer, se poate conecta oricum un IMIV?

Sorry daca intreb ceva aiurea, dar problema e ca kiar habar n-am care e treaba cu HU asta al masinii si cu IMIV-ul.

Multumesc de ajutor

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD-Changer iti apare in momentul in care conectezi unul .

Daca iti iei IMIV iti apare CD Changer si este partea de audio, dupa care rotesti si iti apare si TELEVISION iar dupa ce ii pui ultimul update iti apare MD CHANGER ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles.multumesc de ajutor....nu stiti cumva cine m-ar putea ajuta sa imi cumpar un IMIV, cine se ocupa cu asa ceva?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai unii le-au comandat direct de la sursa adica din Canada iar eu am pus pe un prieten sa mi-l aduca direct de acolo si am economisit 250 RON, YUPIEEEEEEE ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci daca vrei la vremurile astea e buna si o chinezarie! :toothy1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este cineva pe aici care si-a bagat nasul intr-un HU-603 si imi poate spune si mie ce integrat de amplificare are ? ( un cod\tip\serie ceva) :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar... ce vrei sa mai faci? Sau ce ai mai stricat? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimic :)) , dar cum sunt " minitechnicus mereu" , sunt curios ce integrat este , daca au lucrat pe TDA sau alte minuni :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now