parola

Am terminat si partea video in masina....

90 posts in this topic

Se poate face sa sune super tare cu un procesor de sunet Rockford Fosgate,dar se aude binisor acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca am auzit ;D

Are ursu48 una si cred ca mai sunt si altii pe forum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ursu48 se aude mai rau eu am schimbat toate boxele si este mult mai bine

Oricum navigatia este mult mai buna decat RTI-ul de la Volvo plus ca nu mai stau cu o gramada de cd-uri

P.S:Eu si ursu48 le-am cumparat amandoi odata din acelasi loc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce are, windows xp sau windows ce?

Cred ca are win ce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto vezi ca se poate pune si la V50/S40/C30 tot ce vrea muschiul tau, trebuie sa cauti bine pe net

Domnilor cu VOLVO o sa ramaneti uimiti de cate se pot monta in masinutele noastre pentru audio/video dar costa ceva bani

Pentru ca a fost vorba de "know-how" la un moment dat pe aici look at this link :http://www.volvotech.nl/index.php/cPath/67_71_79 au baietii astia multe lucruri interesante

Am cautat tot netul si nu doar 1 data.

Daca tu stii vreo metoda pentru V50\S40\C30 fara cd-changer......dau o bere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cautat tot netul si nu doar 1 data.

Daca tu stii vreo metoda pentru V50\S40\C30 fara cd-changer......dau o bere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze nu am fost atent cand ai spus ca nu ai cd-changer

E cam mare investitia sa pui si cd-changer si Ipod set-ul de la volvotech

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au la Volvo un accesoriu pentru Ipod si usb dar cred ca merge la masini numai dupa 2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai carcotasilor,

eu sunt foarte multumit cum se aude....

daca vreti sa vi se auda beton in masina, nu aveti decat sa va inchiriati orchestra filarmonica  sa va cante in masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar se aude mai bine la mine

Oricum este vorba de cate poti face cu el

Sunt baietii astia rai sau invidiosi!

;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt sefu nici rau nici invidios, eu cu asta ma ocup (www.bluexenon.ro) gasesti acolo zeci de modele pt zeci de masini, eu unul nu pot sa compar un gunoi din asta chinezesc cu un Alpine+Dynaudio, eu asta am pe masina si se aude excepțional si normal ca nu as da afara asemenea sistem pt o chestie de 2 lei .

Daca vreau NAVI e simplu, cuplez un Iphone si am si NAVI pe ecranul Volvo sau ma rog exista si sisteme de navigatie cu TV out .

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai!!!! repet !!!! sunteti malitiosi.

LA mine am trecut de la un radio- casetofon la jucaria asta.

Repet . Sa vad desene animate in timp ce stau ca proasta la semafor, si sa ascult faramitza lambru cand conduc e mai mult decat suficient.

restul e can-can.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai gata

Imi mai schimb inca odata boxele si ampliful le pun pe alea de 100W,dau jos chinezul si il pu pe HU-650 la loc si gata

Nu mai vb cu voi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Detonator eu am HU 803 adica : Premium sound system, mai sus de atat nu exista, am amplif de 4x75W de fabrica,  Dolby Pro Logic Surround adica un pic altceva decat un HU 650 .

Si nu ai inteles ceva, eu am de fabrica boxe Dynaudio ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maurice stie.... :D

Dynaudio sunt mama si tata lor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan G...dar pentru un volvo S80 nu ai ceva DVD care se integreaza perfect in bord...eu am momentan HU608, parca si as vrea sa il inlocuiesc.Astept respuns.

Precizez ca langa HU am si telefonul, si ala nu as vrea sa il scot de acolo, deci as vrea un DVD care sa se integreze bine in bord, fara a fi nevoie de a scoate afara telefonul.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Detonator eu am HU 803 adica : Premium sound system, mai sus de atat nu exista, am amplif de 4x75W de fabrica,  Dolby Pro Logic Surround adica un pic altceva decat un HU 650 .

Si nu ai inteles ceva, eu am de fabrica boxe Dynaudio ;D

Pai tot de fabrica imi pun si eu prietene,direct din Suedia,intreaba-l pe ursu de unde imi iau piesele

Ce sa facem unii au avut mai mult noroc cand au cumparat masina cu ma multe optiuni

Eu nu am gasit cu tot ce am vrut pe ea si prin urmare am inceput sa pun pe ea ce nu are

Ce sa mai tu si mai e un domn pe aici musa...aveti cele mai tari masini ca ale voastre mai rar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi pt S80 nu exista asa ceva, numai pt S60/V70/XC70 .

Nu avem prietene cele mai tari masini, Maurice o are pe cea mai tare (ultima varianta de Dynaudio care se bate cu BOSE fara probleme) dar nu incerca sa ma convingi ca un sistem de 3000E este mai prost decat unul de 500E, eu sunt vanzator de astfel de chinezarii si stiu foarte bine ce au inauntru, receptia radio este proasta, ampliful nu este ALPINE, sunt clase diferite deci nu poti compara mere cu pere.

De fiabilitate nu mai vorbim, de diferite buguri soft.

A fost placerea ta sa-ti iei astfel de chinezarie, si eu vroiam acelasi lucru pt V70ul meu si am reusit sa-mi iau un XC70 cu premium sound si nu are nici o legatura cu HU-603 pe care il aveam pe V70 .

Mai departe daca vrei ceva peste Dynaudio se poate, iti trebuie doar izolate usile, inele MDF custom, componente de la BRAX aplif Genesis, procesor de sunet si un HU Pioneer Dex-P9 + Deq-P9 si gata poti merge sa concurezi la EMMA .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi pt S80 nu exista asa ceva, numai pt S60/V70/XC70 .

Nu avem prietene cele mai tari masini, Maurice o are pe cea mai tare (ultima varianta de Dynaudio care se bate cu BOSE fara probleme) dar nu incerca sa ma convingi ca un sistem de 3000E este mai prost decat unul de 500E, eu sunt vanzator de astfel de chinezarii si stiu foarte bine ce au inauntru, receptia radio este proasta, ampliful nu este ALPINE, sunt clase diferite deci nu poti compara mere cu pere.

De fiabilitate nu mai vorbim, de diferite buguri soft.

A fost placerea ta sa-ti iei astfel de chinezarie, si eu vroiam acelasi lucru pt V70ul meu si am reusit sa-mi iau un XC70 cu premium sound si nu are nici o legatura cu HU-603 pe care il aveam pe V70 .

Mai departe daca vrei ceva peste Dynaudio se poate, iti trebuie doar izolate usile, inele MDF custom, componente de la BRAX aplif Genesis, procesor de sunet si un HU Pioneer Dex-P9 + Deq-P9 si gata poti merge sa concurezi la EMMA .

Vezi ca trebuie sa mergi la primarie,lasa netul :D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now