Midnight Caller

Volvistul, OM DEOSEBIT intre oameni...

13 posts in this topic

Dragi colegi, nu ma pot abtine sa nu remarc ca majoritatea celor cu VOLVO sunt mult mai oameni decat ceilalti... Poate e doar o coincidenta, dar se repeta al dracului de des !

Ca idee, aseara a venit claudiu2525 la mine sa ia un debitmetru, si una din vecinele mele mai in varsta (cu un Peugeot 307 - nu o cunosc personal, dar tot isi parcheaza masina in zona mea) avea o roata pe pana... Claudiu a atentionat-o, doamna l-a rugat sa o ajute sa-i schimbe roata... Claudiu s-a conformat si i-a dat o mana de ajutor. Femeia era cu un nepotzel (cred), Claudiu cu fiica lui... Cei mici s-au jucat impreuna cat a ajutat-o colegul nostru pe doamna, ce mai, ca in filmele frumoase cand toti ajuta pe toti !

Asa da, nota 10++++ de la mine, si cu rusine pot sa afirm ca mi-as fi facut drum in alta parte in locul lui...

BRAVO CLAUDIU ! :thumbsup2: :yahoo: :hello2: :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Claudiu!!!

Poate ar trebui sa postam topicul asta si pe forum la BMW sa-si mai aduca si ei aminte ce inseamna omenia!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu, nota 10 !  :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, nota 11.

Imi aduc aminte de primi ani de facultate,cand am ajutat niste doamne in varsta sa schimbe roata, mi-au dat niste bani, de am dat de baut la prietenii mei din ei. Probabil primii bani munciti ;D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:wave:

:hello2: :hello2: :hello2:

:salut:

:wav:

:happy12:

:iroc:

:wav:

:hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:

:salut: :salut: :salut: :salut: :salut: :salut: :salut: :salut: :salut: :salut:

:wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:

:77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77: :77:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu rusine pot sa afirm ca mi-as fi facut drum in alta parte in locul lui...

 

Nu inteleg ........logic ar fi sa te huiduim pe tine ....nu sa aplaudam un lucru normal .

Atat de rau am ajuns incat sa ne bucuram cand cineva face ceva normal ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasa ca acum are mustrari de constiinta si nu va mai fugi data viitoare. In schimb cik au inceput astia iar pe sosele in afara oraselor sa se faca loviti sau accidentati si cand opresti sa ii ajuti devii tu victima asa ca mare grija lumeee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu opresc decit daca vad un alt Volvo in dificultate - cred ca cei care au ginduri necurate nu-si iau Volvo totusi , nu ?  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ehei.....

    sa-mi spui matrixx pe unde circuli ca imi iau si io vreo doi trei veri de peste prut, ii compresez in porbagaj( 3 bucati ori 2x2m) si ma dau avariat. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari,da' eu tot cred ca-si cauta un ginere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

un ginere!!!

  daca vrea sa-si marite masina, l-a gasit.

p.s. glumeam, stiu unde batea aluzia

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc alex,si tuturor pentru aprecieri ,dar cred ca pana la urma a fost ceva normal,si surprinzator,inafara de faptul ca am ajutat-o pe aceea femeie,ce credeti,dupa ce am terminat cu roata ,surpriza,fimea,desi are numai 2 ani si 8 luni,nu mai vroia sa-l lase pe baiat sa plece cu bunicasa, :hump: :kiss2:il vroia acasa :D :D

c'est la vie ;D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai facut un gest frumos, dar din pacate cu o floare nu se face primavara...Nu mai stiu de cate ori nu am impins masini care ramasesera impotmolite in zapada ( ori am incercat singur, ori am pus umarul), sau pe unul-altul ramasi cu motorul oprit la semafor. Asta am facut si inainte sa am carnet, si am mai facut-o si dupa aceea, cand mai mergeam pe jos. Dar am avut si eu probleme- ori cu zapada, ori cu opritul Oltcitului. O singura data m-a ajutat o doamna :kiss2:in rest cine era prin jur ori a comentat (sper ca le-a stat in gat), ori s-a uitat ca boul. Asa ca m-am inrait daca pot spune asa, si am inceput sa fiu indiferent , doar daca vad intr-o zona nasoala o domnisoara ramasa in pana, sau cineva cu un copil opresc, in rest sa se descurce. Imi pare rau, dar asta e... :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now