Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

marcellus

DEZMEMBREZ/ VAND EPAVA VOLVO V40 1,9 TDI MODEL 2001 TEL:0744348474

204 posts in this topic

ma intereseaza ventilator clima ,primul din fata de pa radiator clima,planetara dreapta-doresc un pret.multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planetara lunga o am, nu stiu cat este de buna, pare intreaga , fara fisuri sau alte defecte vizibile. Din ce localitate esti? Daca esti aproape de Cluj, poti s-o vezi "pe viu".

Din pacate, acel ventilator nu-l am, pentru ca masina a fost lovita frontal. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.ma intereseaza debitmetru de aer.un pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat ceri pe planetara lunga?,oricum din doua fac una,sunt din bt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

citeste mai sus unde spune ca a fost lovita frontal,deci si radiatorul ac dilit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal, spune-mi daca mai e intreg semiscutul care vine sub bara fata si acopera partial motorul si aparatorile de noroi care vin in interior la rotile din spate.

Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update stoc de piese din dezmembrarea unui Volvo V40, 1,9 td, 116CP, 2001:

-schimbator viteza cu timoneria aferenta

-evacuare aproape completa

-toate usile + geamurile

-macara geam fata dr. electrica

-macarale mecanice de la usile din spate

-rezervorul de motorina+toate matzele aferente

-hayon

-geamuri laterale spate

-air-baguri laterale

-bara spate+senzori de parcare inclusi(neoriginali)

-1 janta de tabla 15"

-elemente din suspensia de pe spate

-ECU

-pompa ABS

-pompa servo

-compresor clima

-radiator clima+ventilator

-rezervor apa pentru parbriz

-vas de expansiune

-blocuri optice spate

-tot felul de senzori, plasticuri si alte lucruri bune etc....

Preturi de criza...si fara TVA... 8)

tel:0744-348474 sau 0731-980806

Share this post


Link to post
Share on other sites

In aproape 2 ani nu ai scapat de fiare! Si eu care ma gandeam acum 1 an si jumatate,cand am lovit-o pe a mea sa-mi iau alta identica si s-o dezmembrez.... Te compatimesc Doc,dar mult bine ai facut tu la multi de pe aici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update stoc de piese din dezmembrarea unui Volvo V40, 1,9 td, 116CP, 2001:

-schimbator viteza cu timoneria aferenta  -  se poate modifica/adapta pentru v40 din '99 ???

tel:0744-348474 begin_of_the_skype_highlighting              0744-348474      end_of_the_skype_highlighting sau 0731-980806

Share this post


Link to post
Share on other sites

In aproape 2 ani nu ai scapat de fiare! Si eu care ma gandeam acum 1 an si jumatate,cand am lovit-o pe a mea sa-mi iau alta identica si s-o dezmembrez.... Te compatimesc Doc,dar mult bine ai facut tu la multi de pe aici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, nu cred ca se poate adapta pt. ca la Marcel timoneria este pe cabluri iar la tine pe tije. Dar iti pot da o poza cu toate bucsile, si sa-ti alegi de-acolo cele necesare. Din cate stiu problema cu marsarierul si a I-a e comuna, si este de la bucsa din capat de la cautator, acolo unde se imbina tija cu cautatorul, sub cutie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, nu cred ca se poate adapta pt. ca la Marcel timoneria este pe cabluri iar la tine pe tije. Dar iti pot da o poza cu toate bucsile, si sa-ti alegi de-acolo cele necesare. Din cate stiu problema cu marsarierul si a I-a e comuna, si este de la bucsa din capat de la cautator, acolo unde se imbina tija cu cautatorul, sub cutie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu am vazut unde i bucsa aia nenorocita,apreciez gestul.Dar eu vroiam daca se putea sa imi pun de "ala" mai nou,deoarece  la mine trebuie sa trag de cheestia aia in sus penntru R ,iar la astea de 102 /116 ii in loc de a 6a parca ???

Inca ceva ,ai egr ul ala,chestia aia aurie,daca da cat costa si daca se potriveste la mine  ???Multumesc mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

oky ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesc un EGR si conducta flexibila de sub el la tine, plus flansa amortizor stanga fata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesc un EGR si conducta flexibila de sub el la tine, plus flansa amortizor stanga fata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesc un EGR si conducta flexibila de sub el la tine, plus flansa amortizor stanga fata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Difuzorul superior de la subwofer il ai ?. La ce pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites