Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest sn00P

Are cineva un volvo 440/460 pt dezmembrari???

19 posts in this topic

cumpar volvo 440\60 pentru piese. ma puteti gasi pe numarul 0724849342

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mai ramas caroseria de la un volvo 460 din 1995 aici in braila, daca vrei pot sa-i fac o oferta pe toata caroseria, este posibil sa o poti lua cu 10 mil pe toata, nu are rugina deloc, este argintie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Cred ca este cam mult 10 milioane avand in vedere ca am gasit aici in Bucuresti un Volvo 240 INTREG din '80 si ceva (si inscris) cu 8 milioane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O dai decat intreaga? sau o facem bucatele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce an este masina? unde este localizata? ce dotari are (daca are)? Da si tu mai multe detalii. Ceva pozne. Personal ma intereseaza ceva componente de la ea (eu am 460 deci nu se potrivesc toate minunile de la ea), dar cum sunt eu, cred ca mai sunt si altii. Poate o facem bucatele!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu un 460 si un 440 din 95-96primul visiniu metalizat 440 alb ambele full option stare super jante aliaj 14 resp 15ambele  motoare 2000si le fac bucatele 0722196290 dan ;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe mine m-ar interesa niste piese. Se gaseste foarte greu 460 la dezmembrari. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

;Dce anume?

la 460 e vanduta numai caseta de directierestul e pe el suna-ma si vb 0722196290

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

M-ar interesa ptr. un 460 din 1995, urmatoarele:

- furtun subtire (retur) dintre radiator racire apa si vasul de expansiune;

- stop stanga spate (fara placa cu becuri, doar partea exterioara, daca se poate);

- far stanga (doar geamul), dar asta nu e o urgenta, ma mai gandesc in functie de pret;

- placa din plastic de deasupra radiatoarelor, cum deschizi capota, in fata;

- stergatoare faruri (lamelele, ca bratele le am).

Fa-mi te rog un pret la fiecare, te sun si vorbim.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

din ce an e masina?

daca e gl banuiesc ca e 90-94

capac plastic radiator 40 ron

semnal stanga 70ron

far

stanga 150ron

furtunul 30ron

lampa spate120ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, Dane,

Merci de raspunsul prompt, masina e din '95 si e GL.

M-ar interesa urgent furtunul si placa de deasupra radiatoarelor.

Intr-un viitor apropiat stopul stanga spate (daca il mai "prind" la tine...).

Farul deocamdata nu e o urgenta, e lipit si nu prea se vede , vroiam doar o idee de pret, multumesc.

De semnal nu am nevoie (inca  ;)).

Dar lamele de stergatoare nu ai ?  :(

Inteleg ca tu esti de prin Ardeal, cum ar putea ajunge produsele in Bucuresti ? Ai vre-o idee de curierat sau ceva de genul asta, ca parca in Posta Romana nu prea am incredere. Mai degraba Prioripost cu plata ramburs sau ceva asemanator.

Multumesc.

Radu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma intereseaza pe mine semnal stanga fata, dar numai daca il lasi mai ieftin (la dezmembrari in Bucurest unul ptr 460 este 45-50 RON). Mie imi trebuie ptr 440-ul meu, e modelul care se fixeaza cu ajutorul unui arc.

Da-mi de stire pe aici si te sun sa vorbim

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. as avea nevoie de conducte frana spate pt. st si dr. dreapta sa fisurat si am alamito. iar st este pe duca. masina este volvo 460 din '96 motor de 1,8.

si un furtun de apa care pleaca de sub "carburator" si ajunge pe deasupra cutiei de viteza. mai are si un aerisitor. furtunul are grosimea degetului mare.

multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu un 440 din 89 motor 1.8 carburator daka te intereseaza ma gasesti la nr 0746939215 sau lasa-mi un mesaj si sa imi spui daka mai ai nevoie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu un 440 din 93 modelul fara facelift.

A avut accident si a fost abandonat.

Pretul este de 750 EURO, cu acte cu tot si ofer si f multe piese la el. Am piese ptr aproape inca 2 masini ca asta.

Salut.

Adi

0746 466 463

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza si pe mine pompa de benzina se afla sub bancheta din spate mi-ar trebui cat de urgent k eu am ramas fara ea nu mai merge:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

as vrea si eu un far stanga pentru un volvo 460 din '95 daca ma puteti ajuta tel 0760 683 548

Share this post


Link to post
Share on other sites