viorelgrigoriu

becuri pentru faruri

14 posts in this topic

Becurile OSRAM NIGTBRAKER se pot monta si la modelele noastre "oldiest",fara a fi nevoie de echipamente pentru xenon(unde se pot gasi si preturi au),?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca primul bec din stinga are doar doua picioruse . Mufa de pe masina are 3 contacte . Merge si asa ?  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are sigur trei, se vede unul printr-o gaurica dintr-un piciorus, este pozat putin stramb. Si pe farfurie are trei craci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza un set de h4(cel mare din stanga,cu 3 picioruse) dar sa aiba putere mai mare de 60/55 kw...(eventual 110/95kw)si cel pt proiectoare (cel din marginea drapta)

Intai un pret si ulterior vorbim....

Pana la urma cine a lansat subiectul asta are si de vanzare asa ceva?sau e doar ca titlu informativ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt f multumit de ele. E minim cu 50% mai multa lumina decat cu becurile halogen normale pe care le aveam inainte (erau Osram  :P).

Le-am cumparat din carrefour cu 65 de lei ambele bucati. Sunt modelul 5 stele din 5 dar vezi ca mai sunt cateva produse de la philips de care eu nu stiam atunci.  :)

-Philips NightGuide DoubleLife

-PHILIPS ALLWEATHER UV BLOCK

-PHILIPS WEATHER VISION

Ia vezi aici:

http://www.lighting.philips.com/us_en/automotive/consumer_products/index.php?main=us_en_automotive&parent=0&id=us_en_automotive&lang=en

Share this post


Link to post
Share on other sites

yo pus hella 90/100w(ilegale) nu ceva special ,mai bine dar nu extra.Apoi incercat 100/130w care erau destul de puternice dar consum f mare si am renuntat(vindut si la pret bun pt offroad).Acum h4 bixenon care se vede diferenta dar din respect pt ceilalti voi pune inapo 90/100w pt ca farurile is obosite si nu focalizeaza asa cum trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aseara am schimbat unul singur ca pe al doilea nu am avut timp ca eram in parcare la cora decat le cumparasem si eram curios ale mele sunt de la pilot  h4 60/55w plasma xenon. nu ste prea mare diferenta fata de osramil vechi pe care il aevam doar ca are lumina mai grupata! 61 lei au costat .

post-1756-12877859165509_thumb.jpg

post-1756-12877859167708_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iertati-ma...ma gandeam la cai putere...nu stiu ce a fost in capul meu cu kw aia...stiu...in becuri intra volti si amperi si scot doar watzi....

::)

Trebuie sa mai fie si un subiect de amuzament...(pacat ca am iceput sa amestec amuzamentul cu treburile serioase)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now