volvou

bucsi bara stabilizatoare spate

10 posts in this topic

Salut dragi forumisti.

Dupa cum ati intuit, problema mea e ca mi s-au dus bucsile bara stabilizatoare spate si sare de fund ca o ratusca :)

Tangential am atins acest subiect in alta parte, dar tare sunt curios daca toti cei care au avut probleme cu aceste bucsi au schimbat cu totul bara stabilizatoare, sau romanul, inventiv cum e el a gasit o solutie si pentru asta.

Mi s-ar parea normal sa se poate schimba acele bucsi, ca si la alte masini, dar...volvo nu e ca oricare masina...nu-i asa ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucsile sunt din pacate "sertizate" pe bara, si nu se gasesc ca piese de schimb. Cel mult sa incerci sa "fabrici" ceva si sa le bagi acolo fortat, insa nu stiu cat te vor tine. Daca nu merg, singura solutie este schimbarea barii cu totul, si te duce pe la 1000RON  :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, nene Alex, gaseste el romanu o solutie mai ieftina. Un prieten de al meu avea o vorba "nu e masina aia la care nu se poate adapta ceva de la dacie" ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucsham o bucsha de Dacie :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

e  gluma sau  ....  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E gluma normal ! :)) Si chiar daca n-ar fi, te-apuci tu de bucshat din 10.000 in 10.000km ? Asta daca te tin 10.000 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai este (sau cel putin era, acum 1 an) un nene pe la Hala Traian, care turna bucsi, tampoane si cam tot ce tine de cauciuc. Eu am facut ceva bucsi la el, la alte masini si au fost ok. Ar putea fi o varianta mult mai ieftina, dar nu la fel de buna. Oricum nu cred ca ar costa mai mult de 200 de lei. Singura problema este ca trebuie sa te duci cu piesa si poate dura chiar si 24-36 de ore, in functie de cat de ocupat este.

post-1478-12877871174449_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum vii dinspre Unirea faci dreapta la intersectia cu Hala Traian , si pe urma stanga pe prima strada si acolo mai intrebi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum a spus si @Brava, dupa ce faci dreapta la Hala Traian, era la 100 de metrii undeva pe colt. Parca avea si vulcanizare. Nu mai stiu sigur daca mai este acolo sau nu, dar poti incerca

post-1478-12877871603266_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now