Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest andreea.ilinca

Instalatii xenon incepand cu 159 ron tva inclus Garantie 12 luni

33 posts in this topic

SC GAMAEUROGRUP SRL importator accesorii auto, comercializeaza din stoc instalatii xenon auto H1, H3, H4, H11, 9006, HB3, etc. vindem separat balast, becuri si accesorii (adaptor bec xenon).

Avem instalatii xenon si pentru motociclete preturi de la 149 ron tva inclus.

Montajul este asigurat de noi sau il puteti face dumneavoastra oriunde aceast lucru nu afecteaza garantia produselor noastre.

Pretul unui kit complet de xenoane H7, H11, H1, H3, etc ce include 2 buc balast, 2 buc bec, cablurile aferente, si accesorii pt montaj, este de 279 ron tva inclus

Pretul unui kit complet de xenoane H4 bixenon ce include 2 buc balast, releu, 2 buc bec, cablurile aferente, si accesorii pt montaj, este de 369 ron tva inclus

Pentru balast super slim se mai adauga 30 ron la pretul kitului xenon

Produsele noastre sunt insotite de factura si garantie

Montaj xenon in atelier specializat cu experienta indelungata atat pe masini cat si pe motociclete la preturi incepand cu 40 ron si maxim 80 ron in functie de dificultatea montajului

Din cauza importului direct al acestor kituri xenon ne putem mandri ca avem cele mai ieftine produse de pe piata.

Pentru orice detalii nu ezitati sa ne sunati la: 0722.350.144 sau comenzi@gamamag.ro

Trimitem oriunde in tara prin curier

Pentru mai multe detalii vizitati www.gamashop.ro

Pentru preturi si comenzi on-line vizitati www.gamamag.ro

post-0-12877859795776_thumb.jpg

post-0-12877859795776_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

O garantie la aceste xenoane? Ce marca sunt? Ce tip de becuri, citi wati, da-ne mai multe detalii te rugam. Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garantie 12 luni atat la balast cat si la bec. Instalatiile sunt de 35w. avem pe stoc orice model si orice culoare. Pentru mai multe detalii www.gamashop.ro sau comenzi www.gamamag.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bag si eu in seama... In numele topic-ului zice ca incep de la 159 lei instalatiile, ceea ce e foarte tentant. Dar apoi ziceti ca un kit costa 279 lei. Pana la urma cum sta treaba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimata doamna ma scuzati ca deranjez DAR : nu aveti cele mai mici preturi de pe piata, reclama mincinoasa dauneaza grav afacerii dumneavoasta.

Succes !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimata doamna,

Ce masina VOLVO conduceti si cum ati rezolvat erorile de bec ars aparute.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totusi spuneti pe ambele website-uri ca nu vindeti facaturile SiemesHID si Made in Japan si atentionati clientii sa fie atenti la acestea, dar nici dvs nu dati detalii despre marca\producatorul instalatiilor voastre, tot ce specificati este "Calitate garantata. Instalatiile sunt produse cu standardul ISO9001." care hai sa fim seriosi.........

Apoi fraza aceasta "Este demonstrat ca 60% din accidentele produse noaptea se datoreaza luminii slabe." am vazut-o pe mai multe website-uri ale vanzatorilor de instalatii xenon aftermarket, dar eu credca este o minciuna, eu nu am gasit nici un document\articol care sa confirme spusele de mai sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

faina statistica, cea cu privire la cauzele accidentelor pe timp de noapte. cine a efectuat sondajul? esantionul reprezentativ a fost cumva reprezentat de : obositi la volan, neatenti , smecheri, alcoolici si drogati, si poate niste probleme tehnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Este demonstrat ca 60% din accidentele produse noaptea se datoreaza luminii slabe."

Daca se tine cont in statistica de CAI, CARUTE NEILUMINATE (nesemnalizate), BETIVANI si DACII FARA BECURI PE SPATE...s-ar putea sa fie reala statistica.... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, aia da.

Ar fi ceva sa vad o caruta cu xenon, credca as fi nevoit sa trag pe dreapta, atata as rade =)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat despre strategia de promovare, jos palaria; va raportati la restul de piata ( care probabil traiesc din asta de mult n.a.), cum ca voi e jmecheri si restul e fraieri. ati auzit vreodata de strategia performanta/beneficiu ?????

la o analiza scurta , concluzia mea este ca piata voastra tinta sunt daciile 1310 tunate si bmw-urile eftine cu nr de bulgaria si soferi niegry.  

Tine-ti minte: un produs se promoveaza doar prin performatele si beneficiile sale si nicidecum prin raportare la un produs al concurentei.

Considerati asta ca fiind o consultanta gratuita. Afaceri bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tine-ti minte: un produs se promoveaza doar prin performatele si beneficiile sale si nicidecum prin raportare la un produs al concurentei.

Considerati asta ca fiind o consultanta gratuita. Afaceri bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produsele noastre sunt marca GamaMag.ro nu vrem sa le brand-uim preferam sa platim in plus o calitate superioara decat un brand cunoscut. Chinezi pot face orice marca dorim daca platim in plus. Noi am ales o calitate superioara decat sa pacalim lumea cu un brand cunoscut. Toate instalatiile de pe piata sunt produse in china noi recunoastem asta chiar daca nu este specificat nicaieri pe ambalaje sau produse acest lucru. Multi spun ca sunt fabricate in Germania sau alte tari mai bine vazute dar realitate nu exista asa ceva. Instalatiile sunt produse la standardele iso 9001 si aprobate de UE. Aceste acte ni le furnizeaza producatorul si sunt inregistrate la noi in tara cu declaratia de conformitate nr 1 din 01.03.2008. Producatorii cunoscuti nu fabrica decat balasturi pt autoturismele care vin din fabrica cu asa ceva iar producatorii de becuri nu fabrica decat becuri model D2S, D2R, D1S, etc modele de becuri ce vin pe masinile echipate din fabrica cu xenon. La data postarii cu afirmatia "avem cele mai ieftine produse de pe piata" era perfect adevarata acum insa multi din cauza crizei au preferat sa aduca cea mai slaba calitate si asa au reusit sa aibe un pret mai mic decat noi totusi avand un adaos mai mare. As vrea sa-mi dati exemple in acest post de magazine virtuale cu preturi mai mici decat noi. Cea mai ieftina instalatie pe care o avem pentru auto acum este 250 ron Urmand sa aducem in curand si mai ieftine pt cine doreste acest lucru. Firma noastra se bazeaza si isi creste vanzarile prin calitatea superioara a produselor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate este destul de important sa stiti, ieri am primit farul dr. fata complet doar de montat pe masina , pentru informare pe unitatea de xenox scria MADE IN ROMANIA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farul ORIGINAL sau cum ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da Alex original, 27 mil echipat complet in cutie cu Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu unele nelamuriri. Sper sa ma lamureasca persoana care vinde astfel de instalatii.

1) Este legala montarea de instalatii xenon pe masinile care nu aveau prevazut din fabrica astfel de instalatii? Din cate stiu eu legea spune ca nu trebuie sa aduci modificari la instalatia de iluminat.

2) Plaja de iluminare este identica cu cea a becurilor standard? Ca am vazut multe masini (banuiesc ca aveau montate kit-uri xenon aftermarket) si care pe faza scurta luminau ca si cu faza lunga, orbind tot de le iesea in cale. Intrebarea se refera mai exact la delimitarea aceea pe care trebuie sa o aiba faza scurta, peste o anumita inaltime sa nu lumineze sa nu ajunga la ochii celor din alte masini din trafic.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, asa este cu orbitul, insa eu am avut grija ca la fosta masina sa pun o protectie sub bec si in fata lui, astfel incat lumina emisa sa fie doar in sus si in spate spre oglinda -> lumina reflectata este strict in fata si in jos. Practic daca te duceai in fata masinii si te puneai in fata farurilor, doar partea de sus a farului parea ca emite lumina.

Pentru cine e interesat, "modificarea" se numeste "Casper Shield" : http://www.xenondepot.com/images/product/XT-65k-H4_xlrg1.gif sau http://i16.tinypic.com/6c67zb6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Alex, dar asta nu merge si la becul H4 fiindca acolo faza lunga trebuie sa lumineze si in sus si in jos in far. Intrebarile raman valabile pentru persoana care vinde aceste kit-uri.

Stima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am mai interesat si din cate vad acel "Casper Shield este exclusiv pentru H4"-uri... In alta ordine de idei, la becurile H4 Xenon, smecheria e alta. In loc sa fie 2 filamente, care sa se aprinda ba unul ba altul, se misca inainte-inapoi becul in soclu, actionat de o bobina, modificand distanta pana la focar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta cu plimbatul de catre bobina o stiam, dar cand e pe faza scurta e ceva care il impiedica sa lumineze in jos in far (si implicit in sus pe sosea)? Ca am vazut un matiz care banuiesc ca are H4 si care stand in spatele meu lumina ca si cu faza lunga tot ce nimerea in cale. Ma lumina de ma dureau ochii desi el era in spatele meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matizu' ala are oricum din fabrica niste faruri de orbesc si daca pui becuri de bord in ele :)))) Probabil trebuia sa avem ochii oblici ca sa nu ne deranjeze ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... lumina matiz-ul ala intr-o fericire...  :D Dar nu e singurul caz. Sunt multe masini in trafic cu xenoane de bat aiurea pe faza scurta si e chiar deranjant. De-asta sunt curios cum sunt kit-urile acestea de xenon. Sper sa ne lamureasca doamna care le vinde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Referitor la intrebarea :

1) Este legala montarea de instalatii xenon pe masinile care nu aveau prevazut din fabrica astfel de instalatii? Din cate stiu eu legea spune ca nu trebuie sa aduci modificari la instalatia de iluminat.

Share this post


Link to post
Share on other sites