Sign in to follow this  
Followers 0
opus

Bucse bara stabilizatoare...

7 posts in this topic

Intrebarea mea este..pt 850-le  fabricate pana in 93 exista un tip de bucse la bara stabilizatoare, iar pt cele dupa un altul ?.....pt ca pt cele pana in 93 se gasesc doar bucse, dar pt 96 -ul meu se aduce bucsa cu bara cu tot si nu mi-e totuna sa platesc 15-20 euro pe bucse sau 700-800 ron pe totul.....Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca da , din pacate

post-1287-12877859995072_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma sunt pe drumul cel bun....???...Alex..!!??!  :-[

post-232-12877860010817_thumb.jpg

post-232-128778600115_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic ca daca le-ai gasit asa, vindute separat de bara inseamna ca se pot schimba. Pune-o si tu pe o rampa si vezi imediat daca se pot scoate (au suruburi, prinderi.etc) sau nu. E cel mai sigur - "ochiometric".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucsele din poze desi nu par asemanatoare se pare ca sunt doar pt barele de la 850-le pana in 93, azi mi-au ridicat masina la service, s-a uitat si seful de atelier si mi-a spus ca bucsele sunt vulcanizate, turnate pe bara asa ca e bine de stiut ca schimbul se face cu bara cu tot !!!...asta e... :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa schimbarea bieletelor stabilizatoare masina si-a revenit, au disparut micile zgomote care se auzeau cand "rareori" dadeam de vreun drum nedemn timpului in care traim......asa ca mai merg cu bucsele actuale si dupa ce voi schimba distributia ma apuc iar de problema asta.... >:D:lovestory:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0