Sign in to follow this  
Followers 0
Victor

A fost cutremur

15 posts in this topic

Am oroare de ele si astazi, la Piatra Neamt a fost insesizabil. Eram la calculator (pe un blat masiv de bucatarie), sotia langa mine cu motanul in brate, in picioare. Se aude un zgomot si simt mobila pe care eram cu laptop-ul ca se zguduie cam 1/3sec. si un mic zgomot in sufragerie. Ii spun sotiei ca este cutremur si (cunoscand fobia mea) si crede ca sunt putin plecat.

Acum este si la stiri. M-am linistit. Sunt sanatos  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehe la Bucuresti s-a simtiti mai bine. Copiii speriati, cel mai nashpa si de neacceptat este ca au cazut retelele de telefonie. Cosmote, Vodafone. Noroc cu batrinu' fix. Oricum n-a fost un cutremur serios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Timisoara nu stiu in ce masura s-a simtit. Eram la un biliard cu cativa prieteni si n-am simtit nimic (poate an fost eu mai ne... :P  ;D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din fericire eram in curte si nu am simtit absolut nimic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu eram pe buda si l-am simtit tare bine.... acum sunt constipat! >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu "mi-am trait viata" in secundele alea  :D . Eram pe la o prietena in bucatarie si stateam de vorba , mai intai am simtit o zdruncinatura mica si de aici a inceput distractia  :D

- Alina ... Cred ca a fost un cutremur

Acum incepe Papagalul sa urle ......

- Ce-ai frate esti nebun ?!?eu n-am simtit nimic (face o pauza) Parca latra cainii pe strada si urla papagalul ..... ( acum incepe partea a 2 a a cutremurului care a tinut vreo 7 secunde ) Vadiiiiiimmmmmm e cutremurrrrrr

-Zbori sub tocul usii .....

Stiva de farfurii din chiuveta facea in toate felurile , dulapurile cu pahare , farfurii etc. si sertarele cu tacamuri la fel .

Ma rog , dupa ce se opreste am zis, stai sa vezi ca acum incepe si mai tare  :D dar spre fericirea mea nu a mai inceput . Pe urma am iesit in strada si dintr-o strada intreaga doar noi 2 si inca o familie au iesit afara in rest lumea n-avea nicio treaba  :D

Deh cred ca am ramas cu sechele de la cutremurul din 2005  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe urma am iesit in strada si dintr-o strada intreaga doar noi 2 si inca o familie au iesit afara in rest lumea n-avea nicio treaba  :D

Cred ca restul care nu au iesit se simteau ca in Japonia. "E cutremur, las' ca trece." :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu la Magura tocmai faceam un dus si cum cu o zi inainte cand am mai facut un dus am simtit ca, cadita de la dus nu este prinsa bine si valseaza, la momentul cutremurului am zis ca na, valseaza cada si nici ca am bagat de seama. Ca ulterior sa mi se spuna ca defapt a fost cutremur. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost interesant cutremurul; eu stateam si cantam la chitara :). apoi am vorbit la telefon cu logodnica mea care era atarnata in coarda la ora cutremurului pe la cheia (apoi insemnand 2 ore mai tarziu)in final ca sa inchei ziua bine am mers si eu acolo la cabana sa mai dau o tura de cantat la chitara  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La petrosni nu s-a simtit.... sau am fost eu prea "vesel" neeeeeeeee.... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vadim

"Deh cred ca am ramas cu sechele de la cutremurul din 2005"

A fost cutremur in 2005? De ala din '90 ce parere ai? E singurul cutremur memorabil de cand m-am nascut.

Apropo de cutremurul de sambata - cam scurt pentru gusturile mele  :P, n-am ce povesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai fost unu mijto in 86, sa vezi senzatie ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca eram eu nascut pe atunci ......  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai fost unu mijto in 86, sa vezi senzatie ;D

Mda, cica eram in scutece atunci si ai mei erau sa ma uite in casa  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0