nk_12321

Audio Player SC-816

9 posts in this topic

Am o mica problema cu playerul meu... si vreau sa incerc sa o remediez..... Problema este ca nu vreau sa ma apuc de desfacut fara sa am un doc. de service pt el... Deci are careva o carte service pt acest model???

Raman dator!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am desfacut cd-changer-ul meu cu ajutorul unui coleg si am curatat lentila... SC-901. E intr-adevar destul de mult de desfacut, dar a mers, sa zic timp de lucru 1 ora cu dezasamblat / curatat / asamblat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok... cam pt acelas lucru vreau sa-l desfac si eu... cat de murdara era lentila??? :D cu ce ai curata-o... ceva solutie speciala sau cu o carpulitza uscata???

Share this post


Link to post
Share on other sites

bineinteles ca te ajut. Si spune-mi si mie ce problema ai la el.

A4 & A12 = + PLUS

A6 & A14 = - MINUS

    MODEL            Manufacture        M C U             EEPROM

VOLVO SC-816    MITSUBISHI     D75517GF 409      24C01

post-495-12877860942445_thumb.jpg

post-495-12877860942731_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Dupa ce ajungi la lentila (a mea era "ingropata" undeva dedesubt si a trebuit sa desfac tot caruselul lentilei si sa-l intorc la 180 de grade fata de cd-changer - care statea cu fundu'n sus), iei unul / mai multe betzisoare de urechi si cateva picaturi de ALCOOL IZOPROPILIC - nimic altceva ! si te apuci si stergi usor pana iese vata curata. La mine nici sub lupa nu se vedea pic de praf, insa primele 2 betzisoare au iesit negre ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci ... scoti carcasa de la Cd-player si cu un betisor de ureche imbibat in spirt sau aftershave  :D cureti lentila , inainte de al asambla  fa-i o proba sa vezi daca merge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult pt instructiuni.... ar mai fi de flos o instructiune in care sa-mi spuna exact fiecare piesa unde are locul pt ca ma tem sa nu raman cu multe multe piese dupa ce-l strang la loc :)))....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc la toti pt ajutor.... Misiune incheiata cu succes!!! am iar muzica (pe inima mea) in masina  :toothy9: :yahoo: ... Daca atzi sti la cati am fost cu playerul si nici unul nu a vrut sa se apuce de el..... Na ca l-am facut singur :P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now