Guest AdixX

un sfat si pentru mine pls

67 posts in this topic

Am vandut 4 volvo de la firma... serii mai vechi e adevarat. La dezorganizarea care e in tara asta iti garantez ca nimeni nu si-a batut capul sa dea kilometrajul inapoi. O firma oricat de mica ar fi... dar daca isi permite sa vanda un Volvo, nu se baga la asa ceva. Mai degraba scade la pret decat sa investeasca vreun ban in masina, fie si numai pentru a da kilometrajul inapoi.

Din pacate il sustin pe @Nelu... la un Diesel care se apropie de 200k km, poti avea costuri de raparatii urate la el.

Incearca sa faci abstractie de sfaturile astea "negative" ca esti tanar si stiu cat de multa magie poate creea un Volvo unui tanar detinator...

Incearca sa verifici masina de la 0:

-Uleiul de la/PE trubina:

-umezeala/calamina din jurul injectoarelor + FUM;

-ambreiajul;

-injectoarele;

- geamurile/oglinzile electrice deaca mai functioneaza;

-AC-UL...

_

ETC

S80 e limuzina de lux de la Volvo... nu uita asta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...primul meu post pe forum....seamana a drept la replica dar ma rog.....eu sunt posesorul acelui S80 cu km dati inapoi 100%,cu masina care a fost rasturnata dar careia i-am pus xenon si care daca a primit un mail cu tupeu de la un potential cumparator s-a speriat si nu a mai vrut sa dea masina!

Ca sa lamurim-eventual sa incheiem acest off topic la adresa masinii mele tin sa mentionez urmatoarele-masina nu are km dati inapoi,nu are probleme la injectoare,s-a schimbat tot ce s-a putut pentru un rulaj fara surprize neplacute si intr-adevar Masina nu se mai vinde!Apropo dnule ADIXX,atunci cand vrei sa cumperi o masina poti sa si suni propietarul-o conversatie telefonica face cat 100 de emailuri-dar probabil ca pana o sa-ti cumperi un Volvo o sa mai dureze...pentru PAROLA,de ce nu puteti sa credeti ca intr-adevar nu mai vand masina si nu am fugit de nici un test?chiar totul se ia ca pe o minciuna?Mesajul meu a fost clar-daca masina se vindea pana la sfarsitul lunii era ok,daca nu ,nu se mai da!Si asa a si fost(partea cu variantele era un vis de-al meu de 4x4 care nu m-a determinat sa renunt la Volvo!)....inca ceva ,da am avut timp sa-i montez xenon-operatiune care dureaza jumatate de ora si nu am avut timp sa revosesc o portiera reparata prost(masina nu a fost revopsita)...in incheiere pentru Danutzz din Galati-super volvo tau-alb-nu mai stiu numarul-este inscriptionat de firma parca-orcum arata bestial-mi-ar place si mie albul!...celorlalti forumisti nu pot decat sa va urez-Enjoy your Volvo!I know i Do!Pentru alte detalii va stau la dispozitie la numarul 0742142244...scuze daca am fost acid dar este tipic pentru noi romanii-ratam okaziile mari ca ni se par tepe si luam tepe la pretul pietii!Adixx-un singur sfat-daca iti place vreo masina pe care vrei sa o cumperi du-te si fa un test autorizat dupa ce ai facut tu o verificare personala...restul sunt povesti!iar daca 150 roni ti se par multi pentru o testare,atunci...iti doresc mult succes....apropo Danutzz...poate ne vedem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnule Leo, daca am facut afirmatii gresite la adresa dumneavoastra va rog sa-mi acceptati scuzele. Uneori unele oferte sunt prea frumoase sa fie adevarate...iar conversatia pe cale logica a decurs in defavoarea dumneavoastra intrucat au fost prea multe coincidente! Referirea mea nu a fost la vopsirea usii, ci la repararea modulului de centralizata. Inca o data, imi cer scuze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...primul meu post pe forum....seamana a drept la replica dar ma rog.....eu sunt posesorul acelui S80 cu km dati inapoi 100%,cu masina care a fost rasturnata dar careia i-am pus xenon si care daca a primit un mail cu tupeu de la un potential cumparator s-a speriat si nu a mai vrut sa dea masina!

Ca sa lamurim-eventual sa incheiem acest off topic la adresa masinii mele tin sa mentionez urmatoarele-masina nu are km dati inapoi,nu are probleme la injectoare,s-a schimbat tot ce s-a putut pentru un rulaj fara surprize neplacute si intr-adevar Masina nu se mai vinde!Apropo dnule ADIXX,atunci cand vrei sa cumperi o masina poti sa si suni propietarul-o conversatie telefonica face cat 100 de emailuri-dar probabil ca pana o sa-ti cumperi un Volvo o sa mai dureze...pentru PAROLA,de ce nu puteti sa credeti ca intr-adevar nu mai vand masina si nu am fugit de nici un test?chiar totul se ia ca pe o minciuna?Mesajul meu a fost clar-daca masina se vindea pana la sfarsitul lunii era ok,daca nu ,nu se mai da!Si asa a si fost(partea cu variantele era un vis de-al meu de 4x4 care nu m-a determinat sa renunt la Volvo!)....inca ceva ,da am avut timp sa-i montez xenon-operatiune care dureaza jumatate de ora si nu am avut timp sa revosesc o portiera reparata prost(masina nu a fost revopsita)...in incheiere pentru Danutzz din Galati-super volvo tau-alb-nu mai stiu numarul-este inscriptionat de firma parca-orcum arata bestial-mi-ar place si mie albul!...celorlalti forumisti nu pot decat sa va urez-Enjoy your Volvo!I know i Do!Pentru alte detalii va stau la dispozitie la numarul 0742142244...scuze daca am fost acid dar este tipic pentru noi romanii-ratam okaziile mari ca ni se par tepe si luam tepe la pretul pietii!Adixx-un singur sfat-daca iti place vreo masina pe care vrei sa o cumperi du-te si fa un test autorizat dupa ce ai facut tu o verificare personala...restul sunt povesti!iar daca 150 roni ti se par multi pentru o testare,atunci...iti doresc mult succes....apropo Danutzz...poate ne vedem!

nu misepare mult 150 ron ca mai e un topic incare am zis ca asta o sa si fac(testul acela)...! toata lumea sa dat cu parerea nu a mintit sau fakt nimik asa ca nush dece Sariti asa !?...in fine...eu doar am postat si am cerut informati atata tot un sfat in plus nu strica.... si pana la urma eram interesat dar totu a picat cand Ati zis ca nu o mai vindeti... asta e tot.... oricum asta e mai sunt volvouri pe piata...si inlegatura cu masina dumneavoastra in caz ca nu ati citit toate mesajele aceestui topic sa inchis deknd ati zis ca nu o mai dati si sa continuat discutia cu alte 2 volvouri din alte parti.... asa ca... in fine scztima daca vam deranjat/jignit invrun fel nu am vrut asta ci doar un sfat despre masina si cei de aici mau ajutat cu niste sfaturi atata tot ...doar pareri nu alcva... numai bine! aa da si acest topic continua pe baza tot unui sfat despre volvo s80 dar insa notanymore de volvoul dmnv!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rind bine ai venit @leo1976 . Referitor la discutia despre masina ........ rominii au luat o gramada de tepe incit acum sufla si in iaurt  ;) . Mai e si un prag psihologic de 100000 de km pe care rominul nu il poate depasi si altele de acelasi gen . Greseala a fost recunoscuta doar suntem volvisti nu alte specii care injura si dau bir cu fugitii . Deci @AdixX ai pierdut o ocazie . Asta e . BTW @leo1976 poate ne vedem

Share this post


Link to post
Share on other sites

totul e in regula atunci,adixx sper sa-ti iei pana la urma un s80 -e o masina de vis-dar fa un test autorizat inainte de a o cumpara,pentru PAROLA-nu aveai de ce sa-ti cer scuze-ai incercat sa ajuti un coleg forumist-asta am inteles-o....ptr Volvo 16....va adunati in Galati?eu stau la pamant cu timpul liber,dar poate ne putem vedea-macar in trafic....aveti numarul meu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca cineva refuza o verificare, refuza si tu s-o cumperi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha ! multzumesc mult tuturor...acu alta intrebare ...sa aleg motoru de 2.5d(170hp , 2001 manuala(parca) ) , 2.0TI(180hp , 2000 manuala) sau 2.8d(230hp , 1999 cutie tiptronic) ?? preturile asemanatoare , ce motor ar fi bun pt s80 tinand cont si de an....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau 2.8d

Exista 2,8d ?

In alta ordine de idei fa un drive-test cu fiecare si ai sa te lamuresti singur  ;) . Succes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remarci si ofense personale.

Post editat de catre moderator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista 2,8d ?

In alta ordine de idei fa un drive-test cu fiecare si ai sa te lamuresti singur  ;) . Succes .

ms mult volvo16 asta o sa si fac doamne ajuta si sper sa ne fim din ce in ce mai multi fani ai aceestei firme deosebite ( VOLVO ) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce ati scris voi acolo... dar daca chiar vreti sa citeasca cineva ce scrieti, mai folositi cate un alineat... rand nou... punct...

Graba nu este o justificare pentru un scris indescifrabil.

Este o lipsa de respect fata de ceilalti si fata de limba romana.

@AdixX Pe acest forum nu sunt permise prescurtarile de tip irc, mess, sms... etc

Mai multa grija pe viitor! La urmatoarea abatere vom lua masuri!

Succes la cumparare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remarca "Ciolpani City" 

Restul dicutiei nu ma intereseaza si nici nu ma bag  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adix X, esti tare frate. Am baut 2 beri pana am reusit sa citesc ce ai scris. Asta fiindca am avut vointa  ;D ca altfel eram tentat sa inchid dupa primele 2 randuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic!

Post editat de catre moderator.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:tard:

@AdixX : scrierea inteligibila este doar un semn de respect pentru noi ceilalti care citim acest forum....no offence!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce ati scris voi acolo... dar daca chiar vreti sa citeasca cineva ce scrieti, mai folositi cate un alineat... rand nou... punct...

Graba nu este o justificare pentru un scris indescifrabil.

Este o lipsa de respect fata de ceilalti si fata de limba romana.

@AdixX Pe acest forum nu sunt permise prescurtarile de tip irc, mess, sms... etc

Mai multa grija pe viitor! La urmatoarea abatere vom lua masuri!

Succes la cumparare!

da multumesc..o sa am grija pe viitor dar totusi inafara de ''scz si pls si dvz/dmnv '' nu creed ca am folosit imi cer scze si nu o sa mai folosesc...cat despre offtopic si mesaje care nu au nicio legatura cu subiectu numai zic nimic... a da si vrea sau stiu e interzis sa folosesc k inloc de c ? gen nimik ? daca da spunemi si o sa incerc sa ma corectez singur ! multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remarca "Ciolpani City" 

Restul dicutiei nu ma intereseaza si nici nu ma bag   8)

da ciolpani city ! stau in comuna ciolpani si cativa colegi de la bucuresti asa au zis ( ca un fel de porecla care e problema ) ?sti incepe sami placa de mine se ia lumea ca scriu cu prescurtari si uni oameni nu pot intelege si stau juma de ora sa inteleaga un cuvant destul de usor de inteles o litera schimbata care seamana oricum..dar cei care fac offtopic destul de frumos nu patesc nimic... da multumesc pentrul sfatu care il cer pentru volvo s80...ciolpani city...cel mai tare sfat ms ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru nenumaratele offtopic-uri, cat si pentru remarcile personale ce nu isi au rostul... declar acest subiect inchis.

Posibil ca se va lasa si cu alte sanctiuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topicul a fost deblocat.

Atentie! Va rugam sa nu va simtiti datori de a va pune in postura unui moderator.

Pentru orice post care va deranjeaza, aveti la indemana optiunea "Raporteaza acest text unui moderator".

Nu este aici nici (pe acest forum) locul, nici momentul pentru remarci personale si off-topicuri.

Va multumim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

impozitul la mine este aprox 450 ron pe an, asig 550 ron pe an

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now