Sign in to follow this  
Followers 0
Luci_S80

Setari navigatie RTI

7 posts in this topic

salutare,

am un S80 din 2006, modelul nou - MY 2007 - si ma intereseaza daca stie cineva cum functioneaza navigatia?

La masina am magazie cu 6 CD-uri... DVD-ul pentru navigatie trebuie introdus undeva anume?

Are cineva cumva vreun manual pentru mavigatie, sau stie cumva cineva de unde il pot descarca for free?

Merci pentru ajutor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unitatea pentru DVD (nu CD) ar trebui sa fie in portbagaj in partea stanga dupa ce ridici podeaua de acces spre roata de rezerva.

Bagi DVD-ul care are inclusa si Romania si cam atat, ridici navigatia din butoanele din spatele volanului sau telecomanda (enter si dupa ce-ti apare mesajul de avertizare ca folosesti navigatia pe propria raspundere si ca nu trebuie sa faci aia sau aialalta dai din nou enter) si ar trebui sa mearga cam ca orice navigatie de pe piata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci Maurice,

am gasit unitatea DVD in portbagaj, dar deasupra podelei in partea stanga...si e ok, functioneaza cum trebuie

Merci inca o data pentru hint...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari are cineva idee cum se pot clona=copia acele dvd pt NAVTEQ ? Am editia din 2001 si 2005 + software update la CD-ROM Full pt. V70 toata West Europa ,dar nu reusesc sa fac sa mearga nici o copie, o idee plss si va pun la share si voua ambele variante pe un DC++ cu acces privat sau unde vreti voi. pina acum am testat cu ultraiso si dvd decriptor dar nimic bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scoate softul numit Alcohol 120%

Creeaza imagine MDF dupa discuri si ai grija sa bifezi toate acele optiuni la fereastra de start, e ceva cu Read DRM, Advanced nush cum, etc si sa alegi cea mai mica viteza posibila.

Cand le scrii pe un disc ( recomand Traxdata ) le scrii la cea mai mica viteza posibila si tot cu Alcohol 120% si vezi sa bifezi iarasi toate alea, Write DRM si Advanced nush cum.

Incearca sa scrii imaginea pe un DVD Tranxdata REWRITEABLE, eu odata am vrut sa copiez un joc original, am folosit toate softurile posibile si imposibile + tot felul de discuri si nu a mers nici sa stau in cap. Din greseala l-am scris pe un DVD Rewriteable ordinar care era tot zgariat si sa vezi de nu a mers, e o smecherie cu ele ca cica pe rewriteables se pot nregistra si datele de identificare a discului, in fine e complicat sa explic dar incearca.

Daca reusesti pune imaginile MDF pe Hub-ul nostru volvo-club-hub.dyndns.org:708

Daca ai messenger adauga-ma  berto.tino  si te asist daca vrei

bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm o sa incerc si cu Alcohoolul dar tre sa caut DVD RW de 8 Gb. si sa mut toate imaginile pe o partitie ca deja am peste tot prin laptopuri si compuri numai iso., sa le pun la gramada cred ca is vreo 60 gb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0