Guest seby_lisky

Cati cai putere are motorul 2.0 T de pe Volvo S60,model septembrie 2001...?

32 posts in this topic

Salutare prieteni,eu nu cred ca masina are probleme,asa e ea,probabil cand era noua mergea mai bine dar are totusi 114.000 de mile,alte masini la 'varsta' asta cine stie cate probleme aveau.Mai ales ca nu sunt niste probleme grave,poate sunt eu perfectonist,e totusi o masina pentru barbati si asa trebuie sa ramana.Ma scoate din sarite faptul ca nu prea am cum sa o testez pentru ca e plin de camere fixe prin oras si pe autostrada si nu poti sa vezi exact ce poate masina.Oricum,cel mai mare defect poate ati vazut din poze care este:are volanul pus pe partea gresita...dar sper sa ma obisnuiesc mai repede cu asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tu vrei sa crezi ca "asa e ea", noi nu te putem ajuta, imi pare rau ca gandesti asa.

180.000 Km e caca maca, eu am 160.000+ si e ca noua atat estetic cat si tehnic.

E pacat sa o lasi asa, clar primul proprietar nu prea a ingrijit-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am 160000 mile si toti caii sint acasa

crezi ca volanul e pe partea gresita? eu zic ca nu ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am 160000 mile si toti caii sint acasa

crezi ca volanul e pe partea gresita? eu zic ca nu ;D ;D ;D

I-ai verificat? De unde stii ca nu-s prin oras?

Apropo, cam costa o verificare la caluti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ar fi pe forum un englez conservator, ti-ar spune ca altii au pus volanul gresit, nu englezii. Cel care a facut prima masina era englez si l-a pus pe dreapta. De ce restul l-au pus pe stinga??? good question

Share this post


Link to post
Share on other sites

AI dreptate,catalin,asa spun englezii,ca ei au fost cei care au pus pe partea corecta volanul iar ceilalti sunt pe invers.Eu nu pot sa zic ca e foarte greu sa o conduc asa,dar trebuie sa imi schimb unele reflexe,cum ar fi privitul in oglinda retrovizoare interioara-trebuie sa privesc in cealalta parte,schimbarea treptei de viteza-se face cu mana stanga(poate de aia nu pot eu sa bag bine in marcharier),mersul pe partea stanga a partii carosabile,etc.Oricum ma bucur sa aud ca mai sunt romani pasionati de Volvo aici in Anglia.Cat despre kilometraj,mi se parea destul de mare,cel putin petru o alta marca de masina nu e un kilometraj de neluat in seama,dar,din fericire Volvo are alte asteptari de la produsele lor iar standardele lor sunt mai inalte,sau...poate doar nu vor sa ii tinem ocupati la service-uri,sa aiba si mecanicii aia timp sa joace carti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now