Roberto

Filtrul de benzina - Unde dumnezeu e ascuns

10 posts in this topic

Azi mi-a sosit coletul cu filtrele+uleiul de la @MC  :D si m-am pus sa le schimb, totul bine si frumos pana cand ajung la filtrul de benzina. Ma pun cu batranul sa dau roata dreapta spate jos, ma chinui ceva, dau roata jos si...........nimic, totul e blindat nene, da totul, inclusiv piulitele suruburilor de la scut au capace ca nu mi-am dat seama cum dracu se desfac pana nu am raschetat noroiul si mi-am dat seama ca sunt de fapt torx-uri acolo.

Continua aventura dar.....nici urma de filtru domle, unde e habar nu am, nu l-am gasit nici cum, am urmarit liniile din rezervor, am ajuns iarasi la un locas blindat, dar nici urma de filtru, NADA.

Ne-am saturat pana la urma si am lasat-o balta, ramane pe alta data, probabil maine sau poimaine cand merg la cineva care are canal la garaj ca urmeaza sa schimb uleiul si sper sa il gasesc atunci, dar apelez la voi poate stiti cumva unde e nemernicul ala de filtru, unde l-au ascuns astia de la Volvo, ca de cel de polen m-am lamurit.

;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, e topicul meu ala, nici eu nu stiu exact, poate chiar nu are  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, e topicul meu ala, nici eu nu stiu exact, poate chiar nu are  >:(

Adica ti-ai raspuns singur  ;):D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica ti-ai raspuns singur  ;):D :D :D

Typo, am vrut sa scriu nici "ei" nu stiu exact daca are sau nu, care modele au si care nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta si in partea stanga in spatele soferului, ar trebui sa fie un capac de plastic deasupra lui. Cam in dreptul picioarelor pasagerului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta si in partea stanga in spatele soferului, ar trebui sa fie un capac de plastic deasupra lui. Cam in dreptul picioarelor pasagerului.

Ai cautat? Ai gasit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am dat toate scuturile jos, nu e nimic, dar nimic, m-am uitat si in compartimentul motor, nu e.

Nu au, cel putin modelul meu e din seria care nu au.Au doar in rezervor unul mai teapan de tip "Mesh" si cam atat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zilele astea, i-am facut si eu revizia in reprezentanta service si cand am vazut ca nu-i pe lista, am intrebat daca nu are si filtru de benzina si mi s-a spus ca nu are.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now