Victor

Interval revizie

60 posts in this topic

Asta nu stiu, n-am fost langa ei cand au facut-o. Stiu ca au spus ca s-a resetat, s-a facut diagnoza, s-au sters erorile, si n-a mai aparut de atunci (aia fiind pe la sfarsitul lui februarie), pana ieri.

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care este mai exact mesajul care iti apare in bord ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Termin buchen fur wartung". Triunghi galben. E cel precursor, care-ti mai da timp sa te pregatesti, etc, dar tot mi se pare prea curand. Daca imi aduc bine aminte, si data trecuta tot dupa vreo 3000 a aparut mesajul, dar abia dupa vreo 4000 am facut revizia.

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca ti-au resetat service-ul. Vezi pe un tester (DEDICAT VOLVO) la cat este setat intervalul de revizie. In mod normal ar fi trebuit sa fie la 20.000 sau 25.000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa incerc sa aflu. Am luni programare la reprezentanta oricum pt repararea unei daune. Fc de ce aflu, te contactez pt cele trebuincioase reviziei.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Midnight Caller said:

Nu stiu daca ti-au resetat service-ul. Vezi pe un tester (DEDICAT VOLVO) la cat este setat intervalul de revizie. In mod normal ar fi trebuit sa fie la 20.000 sau 25.000km.

Prin tester dedicat Volvo vrei sa spui de fapt ca trebuie sa merg la reprezentanta? Cu unul "din comert" nu se poate vedea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu trebuie sa mergi neaparat la reprezentanta. Poti apela la cineva care are un tester VIDA-DICE (testerul dedicat Volvo).
Colegul MC sublinia necesitatea utilizarii testerului DE VOLVO, cele multimarca nefiind in totalitate compatibile cu Bolbo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, ok, merci, voiam sa fiu sigur. 

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare. Iar am mesaj de revizie, din nou dupa cateva mii de km, si partea proasta e ca de data asta nu mai apuc sa fac inainte sa plec la drum mai lung. Cu ce ziceam atunci de VIDA si sa aflu intervalul de revizie la reprezentanta n-am rezolvat nimic. Nu mai retin exact ce s-a intamplat atunci, dar parca mi-au zis ca nu exista nici un interval si ca n-am ce-i face, tre s-o fac. Oricum, daca totusi exista acea setare, as vrea totusi sa maresc intervalul, ca deja sunt satul sa fac revizii de 2-3 ori pe an in conditiile in care fac 10-12k km pe an. Intre timp mi-am luat VIDA-ul meu propriu si personal (chinezarie), si va intreb: unde gasesc setarea aia si la cat sa o schimb ca sa fie bine sa nu fie rau? 10000 e ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now