Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

razvanduta

Navigatie GPS 4.3" StarGuide SG43DS 400 RON Garantie 2 ANI

28 posts in this topic

Navigatii GPS StarGuide SG43DS  PE STOC ! (click pt mai multe detalii !)

Ecran TouchScreen 4.3" TFT , Rezolutie 480x272

Dimensiuni : 120mm X 80mm X 12.5mm, 155grame (cel mai usor si subtire GPS de 4.3" !)

Procesor Samsung S3C2451 400MHZ !

Memorie interna : 64MByte DDR2 SDRAM

Memorie Flash interna : 2GB !

Slot SD Card 8Gb maxim !

Receptor GPS 42 canale !

Autonomie 3 ore

Compatibile cu ORICE soft de navigatie !

Pret : 439 RON (TVA inclus) / 400 RON (pers. fizice)!

Garantie 2 ANI ! Livrare Gratis in Bucuresti, cu FanCourier in toata tara in 24 ore, cost ~20RON ! Plata la livrare !

Contact : Duta Razvan  0722.512.534  admin@antiradare.ro

19136734.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

INFO STOC :

Mai sunt pe stoc aproximativ 10 bucati (din 460). Urmatorul transport de 1000  de bucati va sosi la inceputul lunii august !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navigatiile GPS StarGuide SG43DS sunt pe stoc ! Livrare imediata ! Full Europa, meniu si indicatii vocale in limba romana - numai 400 RON pentru persoane fizice, garantie 2 ANI !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aparatele GPS StarGuide SG43DS sunt comercializate si in reteaua de magazine Flanco - pret 650 RON -> verificati pe e-flamingo.ro !

Valori inregistrate in teste Open Sky (camp deschis) :

Cold Start TTFF 38 secunde (TTFF - time to first fix 3D)

Hot Start TTFF 5 secunde

Precizie 4-6m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incepand de azi instalez ultima varianta de IGO 8.3.4 din August 2009, cu cele mai noi harti aparute (06.2009).

Cateva impresii de la clienti de pe alte forumuri:

reno.ro

Muttley  30 Jul 2009, 20:17 Post #6 

Am cumparat prin intermediul acestui anunt un GPS StarGuide SG43DS.

Astazi am traversat Bucurestul de la N la E, apoi de la E la V, cu destinatie finala undeva in centrul Pitestiului. Am vrut STRICT navigatie, asta mi-am cumparat. Functioneaza impecabil    ...pentru cat timp... ramane de vazut, garantia-i de 2 ani. Am optat pentru modelul asta motivat fiind si de preturile la care l-am regasit pe alte site-uri, si anume cu pana la 65% mai scump!

In privinta lui Razvan, numai cuvinte de lauda.

Hondafan.ro

10-07-09    #16 

Seth

A ajuns, pana acum e totul OK, am vrut sa-i pun igo mai nou dar am descoperit ca e mai nou decat ce aveam eu, deci trebuie sa imi fac mie update.

Hartile vad ca sunt deasemena la zi, tot ce mai trebuie este skin gurjon al carui fan sunt eu, desi vad ca si dimka pe care il are deja e destul de ok.

Mai trebuie sa vad cum merge in trafic, dar nu cred sa fie probleme.

10-07-09    #18 

Seth

M-am jucat putin cu el, e mai mult decat ok, nu vad nici o diferenta de viteza fata de al meu care are procesor la 620Mhz.

Tokyo, stiu ca vroiai sa iti iei, eu zic ca face toti banii asta in cauza.

LE: multumesc inca odata razvanduta, te recomand la cine mai are nevoie, ma bate gandul sa-mi iau unul si pt mine pt display-ul mai mare

17-09-09    #49 

dragostan

da, am cumparat

detalii despre el nu pot sa dau foarte multe, pentru ca il am de 2 zile si practic nu l-am folosit inca. Il asteapta o calatorie mai lunga vineri (pana la budapesta). Dar, la prima vedere: calitate a fabricatiei buna(taicamiu are un pda cu GPS Asus care din anumite puncte de vedere da senzatia de ieftinache); se misca ok, nu se blocheaza(atat cat l-am butonat eu); afara s-a conectat foarte repede la sateliti (cateva zeci de secunde);are si functii pentru foto/video/audio si e-book si din ce am citit in cartea lui citeste o groaza de formate 

Hartile sunt cele de la igo 8, cunoscute ca fiind cele mai bun in materie de acuratete, la nivel de romania

La pretul asta, mi se pare best deal!

17-09-09    #50 

Seth

Am luat eu mai demult pt taica-meu unul si e foarte multumit la el, chiar in momentul asta il aud cum butoneaza la el.

L-am "bibilit" eu un pic, desi harta si versiunea de igo era la zi si nu prea am avut ce-i face, i-am mai bagat niste POI si un skin care afiseaza mai multe detalii, in rest era ok asa cum era.

20-09-09    #53 

andrei_r

Am luat si eu un GSP de la Razvan si pot spune ca sunt foarte multumit dupa prima lui aventura de aproximativ 6500km (totusi, nu l-am folosit pe tot traseul, am mers prin tarile calde cu navigatia Honda).

Hartile sunt foarte ok, chiar la un moment dat, vazand ca Honda ma duce prin camp  am scos GPS-ul si dupa ce l-am montat, mi-am dat seama ca softul de la Honda nu era updatat, aparuse o noua iesire intr-un sens giratoriu, de care acesta nu stia.

Per total, recomand cu incredere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOUTATE :

Avertizare la radarele fixe din :

Romania, Bulgaria, Grecia, Turcia, Ungaria, Austria, Italia !

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. Cit ma costa instalarea lui IGO 8.3.4 din August 2009 ? Trebuie sa vin cu el la tine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea am inteles ... aveti GPS si vreti sa instalati IGO-ul pe el ?

Puteti lua ultima varianta de IGO si ultimele harti si de pe net, www.diimaps.webs.com, sau ne vedem undeva in Bucuresti (sector 3), vi-l pun eu pe un DVD, si pur si simplu il copiati pe memoria interna sau pe card ;) Cost 10 RON (sa acopar DVD-ul si motorina :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vedem undeva in sectorul 3, mai bine. Eu stau in Salajan - punct de reper Statuia (intersectia piata salajan sau Nicolae Grigorescu metrou). Mi-l puneti pe un dvd si bineinteles ca va dau mai mult de 10 ron, ce naiba. Astept un telefon pentru confirmare - cind sinteti in zona sau cind puteti

0722 816249.

Share this post


Link to post
Share on other sites

io am luat unul si sint multumit de el si de harti.

daca m-a dus la bogdan g  io zic ca merge bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haide bre ca nu stau in afara ariei de acoperire a satelitilor ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici nu ma gindeam...

te acopera asa de bine incit nici nu te vezi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

io am luat unul si sint multumit de el si de harti.

daca m-a dus la bogdan g  io zic ca merge bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iuli are instalat un IGO 8.4.2 iar harta romaniei e din august 2009. Deci nu e el vinovat, ci "profesorii" care fac asemenea harti detaliate despre tarisoara asta uitata de lumea civilizata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evident ca el nuare nici o vina,a fost doar o ironie ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Confirm faptul ca razvanduta mi-a dat harta IGO8 cu ultimele update-uri PE GRATIS, in plus m-a ajutat si pe PM cu un sfat despre instalare. Recomand cu caldura acest om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O intrebare, poti intra direct in windows ce, sau trebuie nu stiu ce hackuri ca pe mio&stuff?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poti intra in Windows CE ... sau poate cu "hakuri" :D ... e facut intentionat asa, ca sa nu strici sistemul de operare ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi de lamurire, oricum e o scula faina la un pret corect, succes la vanzare.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In continuare pe stoc cel mai subtire si usor GPS de 4.3", Full Europa, la 400 RON, Garantie 2 ANI ! Pt membrii forumului, Livrare GRATIS in tara cu Posta Romana !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pret Promotional PF FEBRUARIE 2010 la navigatiile GPS StarGuide SG43DS :  375 RON !

La acest pret se adauga transportul : 15 RON cu Posta Romana  sau 35 RON cu FanCurier. In Bucuresti Livrare Gratis !

Plata la Livrare. Garantie 2 ANI ! Stoc limitat (< 50 Bucati !)

Share this post


Link to post
Share on other sites