Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Midnight Caller

Cumpar antena electrica VOLVO 850/S70

8 posts in this topic

Asa cum scrie si in titlu, am nevoie de o antena ELECTRICA (nu neaparat functionala, ma intereseaza mai mult piese din ea) pentru un 850 sau S70.

Dau multe beri in bani :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psst dar nu mai bine cumperi catargul ??  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pssst... am comandat unul dar se pare ca l-au pierdut pe drum aia de la Posta, pt. ca la mine nu a ajuns. Si de la atata ridicat si carait (stii tu cand ajungea la cap de cursa) am impresia ca s-au tocit dintzii de pe pinionul principal, ala care antreneaza cremaliera de plastic al catargului. Spun asta pt, ca acum nici daca o opresc cu mana, tot nu se opreste motorasul din rontzait... :( Nu pot cumva rezolva cu una de Cielo ? Nu de alta, dar una noua costa vreo 7 milioane cu tot cu motorash  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca sunt in Selgros antene electrice cu 70 de lei. Arata cam la fel cu cele originale... poate se potrivesc piesele. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pontu' e ca ori o schimb pe TOATA (caz in care se intampla ca la VADIM, ca nu se strange calumea antena si nu izoleaza de apa), ori caut una veche de 850/S70 si o fac bucatzi... ceva pe la dezmembrari pe la tine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singura care a fost la dez... e montata la mine acum.  ;D

...180 de lei am dat pe ea dar merita, e ca noua. O sa incerc sa trec pe acolo, poate au mai primit ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in privinta apei care se infiltreaza ai dreptate la mine e manuala si am cumparat una universala si nimic nu am facut cu ea doar telescopul l am folosit ca cel vechi era indoit si coclit!! a da si vezi ca acum ceva timp era un 850 pe la mihai bravu dar nu stiu daca avea antena manuala sau electrica?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am montat antena electrica si eu am avut probleme cu etanseizarea, desi antena era originala, de pe acelasi model.

Am rezolvat problema cu o bucsa metalica (un cilindru) care la un capat era zimtata si sectionata oblic, pentru a se potrivi pe profilul interior al aripii.

Antena electrica nu avea aceea bucsa (eu am demontat-o personal) dar am pastrat-o de la antena mecanica.

Share this post


Link to post
Share on other sites