daann

nelamuriri S60 2001-2002

16 posts in this topic

Am si eu ceva nelamuriri despre un S60 din 2001-2002.Pun in continuare un citat dintrun anunt auto:

"NAVI, DVD, TV, 21 CD, DSC, EBD, ABS, 12 SRS, 4 chei, 2 telefoane ale masinii pentru fata si spate, Computer de bord mare, alarma pe telecomanda, Parctronic, Servotronic, Dublu Climatronic (st, dr, fata, spate), oglinzi + geamuri electrice, heliomate si incalzite inclusiv parbriz si luneta cu degivrare, oglinda centrala cu sistem antiorbire, tapiterie de piele Bufalin cu scaune si canapea incalzite si cu masaj lombar, volan de piele multifunctional, pilot automat, tempomat, cutie viteze 6 rapoarte manuala, torpedou refrigerat,"

Nelamuririle mele sunt legate de ceea ce am boldat.

Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 airbag-uri exista dotare, poti sa dez-boldezi, 6 trepte poate fi daca e T5 probabil, dar restul chiar nu stiu.

Precis nu e cumva S80 Executive ? Imi suna foarte cunoscute dotarile astea si sunt de S80 Executive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 trepte = 5 + marsharier poate ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur nu e S80.

Motorul este de 2.4T de 200 CP(asa zice vanzatorul).Si chiar si la T5 erau 6 trepte la vremea aia?

@midnight caller nu stiu..dar daca ar fi fost asa, ar fi scris si el ca tot omul 5+1 nu? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil ceva Special Eddition, am vazut ca s-au facut cateva dar nu am vazut exact ce dotari aveau in plus, in orice caz suna beton ce are.

De curiozitate cat cere pe ea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca tot veni vorba despre nelamuriri.......a existat vreodata optiunea de "pachet drumuri grele" la volvo...in speta la un S60?

Share this post


Link to post
Share on other sites

masaj lombar

adica in timp ce mergi cu masina  in zona lombara  scaunul vybreaza si i0ti face masaj, dar mai bine ai lua o blonda in masina si sa vezi ce masaj primesti :D;D:D;D

torpedou refrigerat

adica poti sa pui berea la rece in torpedou , baga aer de la clima

4 chei

una e pt service

in rest ai primit raspunsurile

Share this post


Link to post
Share on other sites

in legatura cu cele 4 chei..eu am primit la fosta masina 5 chei..2 cu telecomanda pe ele...1 normala..si 2 de plastic cu care puteai doar deschide masina...deci banuiesc ca e foarte posibil sa aiba atatea chei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se gasesc chei si pe e-bay. Cred ca poti sa pui cate chei doresti

Important e sa poti face masina sa le recunoasca iar asta cred ca se rezolva la reprezentanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

masaj lombar???exista asa ceva la S60 sau la Volvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cum este la S60 dar mie la meniu imi apare si nr. de chei. Foarte util zic eu in momentul in care nu cumperi masina noua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cand am cumparat-o pe a mea (o reprezentanta volvo din germania) am primit doua chei si ambele noi ne uzate....

de aici preuspun ca le-au schimbat cei de la reprezentanta.

Ma indoiesc eu ca vechiul proprietar le-a tinut in vitrina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am S60 2,4T 2001, cutie manuala si are 5 trepte. Chei are doar 3, din care 2 cu telecomenzi.

In locul tau m-as duce sa vad masina, daca proprietarul nu minte suna super tentant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emy, masina e modificata? Eu am fix acelasi model si motorizare, dar mult mai cheala. Foarte frumoasa descrierea ta, dar despre ce structura de aluminiu e vb? Stiu ca are capota si chiuloasa din aluminiu (cel putin a mea) si are o greutate de fix 1560 de kg si o putere de fix 200 cp (147 kw). Nu vreau sa par carcotasa, dar chiar am o curiozitate de ce cantareste a ta mai putin si de ce are 209 cp? Sper sa nu te superi ca te-am intrebat lucrurile astea, spor la vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now