ValiU

Posesor volvo prost crescut

59 posts in this topic

Nu am stiut unde sa postez acest nou subiect asa ca..... o sa il pun aici, poate o sa sara in ochi tuturor.

Astazi dintr-o frumoasa masina volvo s60 D5 numar de inmatriculare B 01 BOJ a dat dovada de o "foarte buna crestere" tipic romaneasca aruncand pe geam hartiile care il incomodau prin masina

Nu pot sa mai spun decat........  f f f multa rusine.

Locatia: soseaua Dimitrie Pompei aproape de intersectia cu str Glucoza (in dreptul politiei).

Nu stiu daca posesorul acestui autoturism se afla inscris pe acest forum :( sper sa nu pentru ne face de rusine.

Oricum daca citesti acest subiect eu iti transmit doar ca nu meriti sa conduci o astfel de masina. :( ar trebui sa iti cumperi o dacie 1310 si sa asculti manele pentru ca pana la urma ai aratat care ar fi nivelul tau de civilizatie

Pot posta si o poza (din pacate nu cu momentul in care isi arunca hartiile pe geam.

Si mai trist este ca soferul era imbracat in haine de politist........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, foarte urat din pacate.

ar trebui sa iti cumperi o dacie 1310 si sa asculti manele pentru ca pana la urma ai aratat care ar fi nivelul tau de civilizatie

Nu, nu ar trebui sa isi cumpere nici o Dacie, nu ar trebui sa circule deloc pe drum. Nivelul de cretinism zic eu ca nu are nici o legatura cu masina.

Eu ii respect pe cei cu Dacii 1310, sunt unii care atat isi permit, atat vor de la o masina, nu am nimic impotriva, chiar si eu am vrut sa iau o Dacie 1310 ca sa o folosesc la "tras" si sa o conving pe maicamea sa isi reinnoiasca permisul si sa se urce din nou la volan  :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

POSTEAZA POZA!!!

Fa-l de cacao pana la capat ca poate il semnalizam amical in trafic si ne arunca coji de seminte pe geam.  :banghead:

Bine spunea cineva pe aici ca unii sunt posesori de Volvo din greseala  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acesta este prietenul nostru bine crescut.

Din pacate nu am surprins momentul in care a dat dovada de "buna crestere".

Am insa colegi martori. :(

Asta e..... :(

[attachthumb=#]

post-765-1287786335048_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte urat...mai sunt persoane care se urca la mine in masina si se mai apuca cate unul sa mai arunce cate ceva pe geam , iar cand le atrag atentia li se pare ciudat ca fac atat scandal...deci asta e mentalitatea romaneasca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu m-am trezit cu un sandwitch in parbriz pe 90-100 la ora, din microbuzul din fata.

Sunt fer convins ca era ata de prost incat nu si-a dat seama de ce l-am claxonat in timp ce-l depaseam.

Si au mai fost cazuri cand cei din fata aruncau mizerii pe geam, tot timpul ii claxonez, dar 80% habar nu au ce treaba am eu cu ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu e nimic. In timp ce depaseam am primit un mar in parbriz, aruncat dintr-o masina de franta dar plina de tigani romani, iar intr-o vineri in zona podul ciureli (crangasi) am fost luat la injuraturi de o gasca de tigani dintr-un audi Q7 ptr ca aveam numar de gorj si ca dupa mintea lor ar fi trebuit sa ma dau la o parte de pe sosea...........

Au inceput sa injure la olteni......  deh...... tigani......

Dar macar astia nu erau intr-un VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu e nimic. In timp ce depaseam am primit un mar in parbriz, aruncat dintr-o masina de franta dar plina de tigani romani, iar intr-o vineri in zona podul ciureli (crangasi) am fost luat la injuraturi de o gasca de tigani dintr-un audi Q7 ptr ca aveam numar de gorj si ca dupa mintea lor ar fi trebuit sa ma dau la o parte de pe sosea...........

Au inceput sa injure la olteni......  deh...... tigani......

Dar macar astia nu erau intr-un VOLVO

@ValiU, parca titlul era "POSESOR DE VOLVO PROST CRESCUT". Care e legatura cu Q7 si tiganii + cocalarii ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu e nimic. In timp ce depaseam am primit un mar in parbriz, aruncat dintr-o masina de franta dar plina de tigani romani, iar intr-o vineri in zona podul ciureli (crangasi) am fost luat la injuraturi de o gasca de tigani dintr-un audi Q7 ptr ca aveam numar de gorj si ca dupa mintea lor ar fi trebuit sa ma dau la o parte de pe sosea...........

Au inceput sa injure la olteni......  deh...... tigani......

Dar macar astia nu erau intr-un VOLVO

prietene....nu ai si tu o ruda, un prieten prin judetul Ilfov sa-ti inscrii masina pe numele lor? sa ai si tu masina de ilfov ca toti smecherii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, macar voi ati ramas intregi dupa experienta asta, dar eu am fost intr-un autobuz al carui parbriz a fost spart in timp ce soferul conducea de o sticla 0.5l de sticla(suc natural....) aruncata din masina din fata. soferul s-a umplut de taieturi pe maini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, macar voi ati ramas intregi dupa experienta asta, dar eu am fost intr-un autobuz al carui parbriz a fost spart in timp ce soferul conducea de o sticla 0.5l de sticla(suc natural....) aruncata din masina din fata. soferul s-a umplut de taieturi pe maini.

daca nu a fost autobus volvo te rog sa nu mai scri aici  :tongue3: :tongue3: :tongue3:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi prieteni!

Nu conteaza masina, haina pe care o imbraca, etnie sau "rang". Daca lipseste "ELEMENTUL OM", nu ai cu cine sta de vorba, cine a fost crescut de copil vitel, a ajuns la maturitate UN MARE BOU.

Scuze pentru limbaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"daca nu a fost autobus volvo te rog sa nu mai scri aici    ". Foarte inspirata ironia :)) Am "gustat" gluma.... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am gandit ca daca o sa incep un astfel de subiect si o sa fie citit de multa lume poate or sa se simta prost si incep sa se educe (ma refer la cei care inca nu s-au educat).

Am sperat ca va fi doar un subiect educativ......... si sa invete si ei ceva.

De exemplu ca volvo e o masina pentru oameni cu bun simt.

Daca nu reactionam la nesimtirea celor din jur si ii toleram, situatia se va agrava pentru ca ei se vor crede din ce in ce mai puternici si mai "smecheri"........

PS (fara a jigni pe cineva) Cati dintre noi, inainte de a se aseza la gratar, s-au apucat sa adune dintr-o frumoasa poienitza toate mizeriile lasate de prost crescuti care au trecut pe acolo?

Sper in continuare ca va fi un subiect educativ si poate ar trebui chiar pus undeva vizibil pentru toata lumea.

Ar fi frumos sa "TRAIM VERDE".

Volvo tine foarte mult la natura. Ar trebui sa invatam de la ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ptr fapta ptr care a savarvit-o acel conducator auto{POLITIST}s-ai dam un cartonas galben,fara suparare dar sunt multi in zona noastra{Sudul tarii}care nu sunt departe de ceea ce a facut politistul,violenti suntem,rai,putin tigani,in trafic ce sa zic,in bucuresti se conduce unic,fara semnal la schimbarea benzii de mers,jaloane,dee sunt bucuresteni ce stim noi de conducere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am vazut azi la petromv-ul de pe N.Grigorescu. Acum ma gandesc ca ar fi trebuit sa intru in vorba cu el si sa ii recomand sa intre si el pe forumul Volvo. Ar fi avut o surpriza  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot spune ca nu am vazut astfel de specimene cu masini cumparate de la mine (macar atat) ;) Se pare ca se trag din Germania, ca acolo sunt masinile mai bune  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are importanta locul de unde isi iau masinile si mai ales nu cred ca-i poti supraveghea pe toti care isi iau masini de la tine :D Sunt niste nesimtiti cei ce fac lucruri dinastea si nu prea ai ce sa le faci pentru ca gradul lor de cultura este mult prea putin dezvoltat spre inexistent....Ma rog nu noi, dar tu poate totusi poti sa pui niste "detectoare de aruncat gunoaie pe geam" in masinile pe care le comerializati, legate la....un scaun ejectabil...fara  trapa sau sun roof  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot spune ca nu am vazut astfel de specimene cu masini cumparate de la mine (macar atat) ;) Se pare ca se trag din Germania, ca acolo sunt masinile mai bune  8)

Andy masinile sunt bune...dar imi pare rau pentru cei cu volvo..sunt unii care nu s au trezit la realitate..inca..poate in viitoru' cel mai departe:))  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andy. Si eu mi-am cumparat masina din germania si a fost chiar f buna pana sa ajunga pe mana voastra.

Plus ca eu am curatat poienitza de deseurile lasate de prost crescuti si fac lucrul asta de fiecare data cand merg la munte....

Si inca una. Merg la servici cu bicicleta......

Si asta pentru ca mi-as dorii sa traiesc intr-un oras verde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Merg la servici cu bicicleta......

Mda....in bucuresti, mersul cu bicicleta este sinonim/=/echivalent etc. pentru sinucidere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recunosc ca asa este insa....... inca sper ca soferii vor invata ca existam si noi si vor avea grija.

In Amsterdam:

70% merg cu bicicletele (civilizat e adevarat si pe piste f frumos amenajate)

20% merg cu mijloacele in comun

10% cu masina

Rezultat:

- la semafor am numarat 17 biciclete (insa oameni mai multi pentru ca merg cate doi iar unii au bicicleta cu 2,3,4 locuri pentru ca isi duc copii si cumparaturile cu bicicleta) si doar doua masini.

- oras f curat

- aer f curat

Si inca ceva.

La amsterdam biciclistul are prioritate. Soferul are grija de biciclist pentru ca.... mai multi biciclisti mai putine masini.

Am cazut cu bicicleta si a venit un politist, m-a ridicat si m-a intrebat daca m-a lovit cineva si unde e persoana.......

Eram doar eu si bolovanul din mine. :))

Asa ca...... daca ne vedeti..... protejati-ne :)

10% biciclisti, 10% mai putin aglomerat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da la Amsterdam se circula foarte mult cu bicicleta , insa asta se intampla datorita faptului ca e enorm de scumpa parcarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca am avea si noi in Bucuresti un...Red Light District, mai ca mi-as cumpara si eu bicicleta sa merg pina acolo  :downtown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va spun sincer.

Mie mi se pare tare chestia asta :)

Si chiar imi place sa merg pe bicicleta in fiecare dimineata. Si chiar o sa incurajez asta. Deja suntem 6 care venim cu bicicletele la servici.......

Ce e drept am trotuarul proaspat facut pe petricani pe care, uneori, la ora 5, il mai impart si cu soferii :( ....... + cu cainii care ma alearga...... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now