Sign in to follow this  
Followers 0
cdaugustin

in sfarsit am propriul 850 :D

10 posts in this topic

Salutare,

ma numesc Augustin, sunt din Iasi si tocmai am achizitionat un 850 BREAK din 1996 (detalii in semnatura mai multe). Acusi vin si poze :). Tin sa mentionez ca nu sunt la primul volvo (am mai avut un 440, si am facut zbor acrobatic peste un pod)(im still alive and kicking)(dar masina irecuperabila). Ca orice posesor de volvo second ma lovesc de probleme de la inceput(daca poate cineva sa imi indice unde sa postez intrebari as fi recunoscator)(ABS in bord aprins, capac la rez de benzina improvizat, un tachet face un pic de zgomot si cateva chitibusuri la partea electrica). Oricum eu nu ma descurajez :D daca suntenti careva de prin Iasi, lasati un PM. (Sfat nu va duceti dupa 850-ul berlina din Timisoara ala de 170cp, ii cam varza masina).

Imi pare bine de cunostinta!

Drum bun oriunde ati fi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit si felicitari pt. achizitie.  :hello2:

Sfaturi despre masina ta gasesti pe pagina principala la sectiunea "850/S70" si intrebarile le postezi tot acolo  ;)

Din Iasi mai sunt pe forum. Cauta la sectiunea "membri" si da cautare dupa criteriul "localitate".

Sper sa ramai cu noi, pe acest forum  ;D

Prietenii stiu de ce  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!Cat mai multi km fara incidente si fara sa decolezi cu a ta masinuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit !

Asteptam poze cu bijuteria.

Pentru eventualele probleme nu te descuraja - toate se rezolva. Te asteptam la sectiunea 850 a forumului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari!

Ai o masina super frumoasa, un adevarat Volvo.

Cu greu m-am decis intre 850 si V40, pana la urma, fiind incepator si fiind prima mea masina am optat pentru V40.

Super masina, felicitari inca o data!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata foarte bine masina...felicitari! Si eu tot din Iasi sunt....am un s40 negru....momentan inca neinmatriculat in tara pentru ca nu am nevoie inca de numere romanesti.... :) De obicei unde se intalnesc volvistii din Iasi?:) Sau mai bine zis...se fac intalniri la noi in oras sau nu prea?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@robi multam fain, sa ai grija si de noua ta achizitie ;)

@M momentan doar eu si cu Irinel ne-am mai intalnit, dar incercam sa adunam pe toata lumea ;) ti-am dat add pe mess vorbim pe acolo (apropo tu ai un mecanic calumea in orasul asta? :D sau nu te-ai lovit inca de problema asta?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0