alexb

Intalnire in vederea organizarii clubului

Cand si unde ne intalnim?   50 votes

  1. 1. Cand si unde ne intalnim?

    • 21-23 sept
      34
    • 28-30 sept
      9
    • 5-7 oct
      3
    • 12-14 oct
      4

Please sign in or register to vote in this poll.

50 posts in this topic

Yo sunt membru activ...intru mereu...nu prea postez ca n-am ce datorita "experientei" mele in ale masinilor...cand imi voi cumpara si yo un volvo voi participa la intalniri...DECI...stabiliti locatia aia mai aproape de mine :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut malos ca te"zbati" ;D...pai ce la ramnicu-valcea e urat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e urat :))...dar yo m-am plictisit aici :)))...

Ati stabilit locatia...asa din curiozitate...:D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu s-a stabilit inca nici o locatie ...astept propuneri pt.o locatie unica la intalnirile anuale;se vb. de sibiu pt intilnirea viitoare dar nu pt.locatia definitiva;si nici nu stiu daca membrii clubului or sa cada deacord pt o locatie unica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sibiu ar fi OK.

Ma gandesc daca nu vi s-ar parea interesanta o statiune mai putin circulata(un exemplu ar fi Herculane). Sau oricare alta de genul asta. Sunt ceva avantaje in a merge undeva unde nu e multa lume dar infrastructura permite o anumita desfasurare de forte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunere:Olanesti

stiu,veti sari pe mine ca e statiune de mosi si babe,dar chiar se merita(anul trecut am stat acolo in perioada  iulie-august) si chiar mi-a placut

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt. intalnirea in vederea org. clubului nu este nevoie sa mergem intr-o statiune...va fi scurta si concisa;fara pierdere de timp si mari cheltuieli!

pt. intalnirea anuala exista subiect separat;faceti propunerile acolo,

pt. viitoarea intalnire se vb. de sibiu;asteptam de la emil un raspuns privind posibilitatile de cazare!.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buleala are dreptate. O intalnire scurta si cu tema data, fara bautura si femei  ;). La Bucuresti. Cat mai repede.

  Parerea mea...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar daca am votat pt sfirsitul lui septembrie, ma gindesc acum ca poate ar fi mai indicat sa asociem aceasta intilnire cu  ziua clubului si conform propuneri lui buleala de o face la inceputul toamnei, inainte de inceperea scolilor, sa avem in vedere si aceasta alternativa - 31 august - 2 septembrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de parere ca ar trebui sa ne vedem undeva unde e cat de cat accesibil si pentru noi astia din tara.

O alta varianta ar fi sa ne asociem mai multi din Ardeal si sa venim la Bucuresti cu una sau doua masini. Asta ar fi o salutie budget care mie mi se pare ok si atunci nimeni nu cred ca se va simti dat la o parte.

Alex iti multumesc pentru aprecieri, poate ne vedem la Bucuresti sa bem si noi o bere ca la Predeal n-am apucat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Relu75: As fi si eu de acord cu stabilirea intrunirii inainte de inceperea scolilor, dar pe de alta parte trebuie sa ne gandim ca in perioada 31 Aug-2 Sept incepe extra-sezonul la mare / munte si oamenii pot fi pusi in situatia de a alege intre a merge la mare cu copiii cateva zile inainte de scoala si a veni la intrunire (sau a-si "linge ranile" dupa un concediu in Romanica). E doar o parere....

@Kadudu: Pai noi sa ne vedem, ca berica gasim oriunde ;) Si rece neneeee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au votat 27 de oameni din care 19 sunt de acord cu prima data din poll... Sunt curios.... vor veni toti 19 ? Vor veni macar 15 ? Abia astept sa vad ce se intampla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

RedHead ? RaserV460 ? Ceva pareri, rectificari sau adaugiri la statut din punct de vedere avocatzesc ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-a ziceti domnilor... S-a ajuns la vreo concluzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, va trebui sa vorbesc cu Vlad cand intra pe messenger... Am ceva sa-i spun ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Intrebare: Cum se poate realiza procedura de constituire a unei asociatii ai carei membrii fondatori locuiesc in diverse orase ale tarii, fara a-i pune sa se intalneasca efectiv? (problema e legata de autentificarea actelor la notariat)

        Raspuns: L 246/2005 Art. 7. paragraf (1)) prevede ca pentru înscrierea organizatiei în Registrul asociatiilor si fundatiilor nu este nevoie de toti fondatorii, ci sunt suficienti cei din conducerea aleasa sau chiar o singura persoana delegata dintre fondatori. Asa ca acestia pot discuta prin corespondenta sau on-line si apoi sa isi circule prin posta actele (statut si act de constituire) in vederea semnarii, iar la notar se duce cel din orasul unde este declarat sediul. Sunt unii notari care, in ciuda acelei prevederi exprese din lege, vor sa ii vada semnand in fata lor pe toti fondatorii. E recomandabil, in acest sens, sa va interesati dinainte despre modul in care notarul la care va duceti interpreteaza legea. O solutie, in acest caz, ar fi ca fiecare membru fondator sa imputerniceasca aceeasi persoana prin act notarial sa se ocupe de obtinerea personalitatii juridice. De mentionat si faptul ca legea permite, ca alternativa la autentificarea notariala, atestarea de catre un notar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te referi la momentul semnarii Actului constitutiv si a Statutului (indiferent ca acest lucru se va face la notar sau la avocat), este clar ca trebuie sa ai fie toti membrii fondatori prezenti, fie acestia sa fi dat mandat special (mai exact procura speciala) de reprezentare unei anume persoane. Atentie, m-am referit strict la momentul semnarii actelor.

In ceea ce priveste procedura de inregistrare a persoanei juridice (cea pe care tu ai gasit-o inscrisa in lege), este adevarat ca in cuprinsul celor doua documente mai sus mentionate se va putea specifica numele persoanei imputernicite pentru a face demersurile necesare in vederea inscrierii persoanei juridice. Doar atat.

Mare atentie! A nu se face confuzie intre cele doua situatii!

Solutia reala ar fi sa dea cei din provincie procuri speciale unei singure persoane pentru a semna Actul constitutiv si Statutul pentru ei si in numele lor, semnatura fiindu-le opozabila, iar in cuprinsul celor 2 documente sa fie numita persoana care sa se ocupe de inregistrarea la Judecatoria unde isi va avea sediul Asociatia (inteleg ca despre o asociatie este vorba).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim mult de sfaturi ! Ne-ai fi fost tu si Beatrice de mare folos Sambata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am votat pt.21-23 sep. Iar pentru locatie de preferinta sa fie in romania pt. ca nu toti au un buget care sa le permita o deplasare mai lunga la SIBIU ar fi excelent dar asta hotaraste majoritatea si participa cine poate . Mash bucura sa pot participa macar o singura zi pentru a mai schimba idei sau poate sa dau o mina de ajutor sau sa primesc o mina de ajutor asa cum fac cei de la vw si un schimb de idei sau o informatie este de multe ori foarte valoroasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...asa cum fac cei de la vw ...

Lasa, ca nici cu cei de la bmwclub.ro nu mie rusine :)

(Sinaia, septembrie 2006)

[attachthumb=#]

Afilierea la un club al pasionatilor pt. o anumita marca auto este benefica, mai ales in relatia cu producatorul respectivei marci; feedback care este luat in seama, participare efectiva la intalnirile clubului, facilitati la piata de piese de schimb, etc. (De exemplu la intalnirea de mai sus a fost prezent inclusiv un membru al conducerii unei fabrici BMW, responsabil cu liniile de productie E90, noua serie 3)

GO VOLVO CLUB! :)

post-386-12877844730189_thumb.jpg

post-386-12877844730703_thumb.jpg

post-386-128778447313_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a mai postat nimeni pe aici de mult. Totusi, m-as bucura tare mult daca ati  veni aici la Sibiu si daca aveti ceva intrebari va pot raspunde cu placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate face un sondaj pt locul intalnirii?, macar judetul sa-l stabilim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now