Guest raijinn

volvo s60 passion real modification

17 posts in this topic

Voi mai posta imagini odata cu progresul ! Pozele sunt before / blue  .... after / white

Proiect : 7300 euro

Status : 69 %

end : august - septembrie 2009

Doresc informatzii despre marirea potentzei prin orice metoda : turbo / kompresor / cip

In proiect intra si schimbul anumitor partzi din directie cum ar fi planetare / caseta directie / amortizoare / revizie completa ! La muzica m`am gandit  jbl putere in jurul a max 5000 w ! / LCD / ar fi de ajuns

Multumesc

post-0-12877863628488_thumb.jpg

post-0-1287786362886_thumb.jpg

post-0-12877863629336_thumb.jpg

post-0-12877863631394_thumb.jpg

post-0-1287786363344_thumb.jpg

post-0-12877863635281_thumb.jpg

post-0-12877863635961_thumb.jpg

post-0-12877863639176_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E proiectul tau? Da-ne mai multe detalii !  Ce modifici,exact? Ce motorizare? etc etc  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Standardu a fost de 140 cv ... un familiar tipic... la care o sa adaug un chip care sper ca va ajunge la un plus de 30 cv o evacuare borla inox din motor si sper la un kompresor ! ar ajunge undeva la 280 cv ! Interiorul era de piele / material dar am preferat sa`i dau putzina culoare (totul e imbracat in piele ) ! Totusi mai astept pareri in legatura cu marirea potentzei ! www.evolvecars.com !

post-0-12877863640043_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat te-a costat sa imbraci masina in piele alba si unde ai facut treaba asta ( la ce firma ) ? mersi frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interiorul nu a fost imbracat in  piele alba ... repet e o poza anterioara cea in alb (de dinaintea proiectului)... Interiorul a fost imbracat in piele de culoare turcoaz prin intermediul firmei EX-TA Auto (pe aceasta cale le multumesc inca odata celor de la exta)...in care intra fete de usi , consola ,bord ,  cotiera , capitonaj .... Pretzul interiorului a fost in jurul a 2000 de euro ! Din pacate comanda de piele in culoarea turcoaz a durat o luna de zile deoarece venea din italia...daca doritzi alte culori sunt disponibile in catalogul de culori ale firmei si nu va dura o luna de zile o culoare banala cum ar fi negru maro alb ,ci cateva zile

post-0-12877863674078_thumb.jpg

post-0-12877863674637_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi nu suntem normali, Noi nu suntem normali, uuuura dragutza meaaa, noi nu suntem normali !!! ;D ;D ;D

Mult succes, sper ca ai ochi albastri sa mearga cu tapiseria ! E super-super-super ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damn, mi s-ar pupaza vazul sa stau in masina aia mai mult de 1 ora. Insa e beton facuta. Bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

supert tareeeeeeeee!!!

si in acelasi timp:saracutza masina...a fos facuta bucatele...sper ca stiu aia sa o si monteze la loc si sper sa nu apara greierasi...

prea tare!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesanta idee cu turcoazul acela. Tare sunt curios cum te simti in ea inconjurat de "cer".

Bafta la montat si numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si cam cat timp dureaza sa imbrace masina in piele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super lucrare.

Cred ca s-ar potrivi cu vopseaua masinii mele  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai depinde ce ai vrea sa faci ! Daca nu ma insel 7 zile ... depinde de culoare daca e p stoc ! Printre altele,  as dori sa vand jentzile pe care le am ... pretz 400 euro Advanti 17" ! Interesatzii sa lase mesaj aici ! multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai cum ar fi la tine spre exemplu...exceptand partea cu asteptatu pielii...ca presupun ca nu iti blocheaza masina pana iti vine pielea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce ai mai facut?Ti-au terminat-o?ceva poze cu ea gata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now