Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest SANDUZZO

Vand Volvo S60 D5 din 2005

29 posts in this topic

vand volvo S60,D5 din 2005,impecabila,bi-xenon,proiectoare xenon,navigatie,scaune incalzite,piele,climatronic,telefon,senzori ploaie,stergatoare faruri,comenzi volan,carlig remorca,carte service,revizii facute numai la volvo romania si la volvo in germania,(amortizoare,arcuri,discuri frana fata-spate,distributie,auxiliara,volanta,placa presiune,disc ambreiaj si rulment presiune,toate injectoarele schimbate la reprezentanta cu 16000 de km in urma!pret 12500 euro cash sau 14000 la variante cu alta masina!eu mi-am luat un xc 60 T6 si de aceea il dau!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

km, poze !?

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sanduzzo sunt un pic nedumerit. la semnatura scrii s60R 330 hp de vandut vinzi s60 D5 exista vre-o legatura sau nu. si se doreste mai multe detalii. poze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am volvo S60 R dar ala nu se vinde!am de vanzare un S60 D5!iar poze nu am momentan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

R-ul este masina de suflet iar pentru gropile din bucuresti mi-am luat un XC 60!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si nu ne onorez cu prezenta R-ului la una din intalnirile de joi de la Polivalenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca din 2005 a aparut modelul cu facelift ?????????...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina este 2005 ianuarie!are motorul schimbat pe casco la 181000 km,deci practic motorul are doar 85000 de km,plus foarte multe piese schimbate!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa intelegem ca a fost lovita frontal ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu chiar asa de frontal!masina in fata are doar farul din dreapta spart si bara putin dap a fost lovita in dreapta spate mai rau si are un lonjeron indoit!de ce anume esti interesat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze masina nu a fost lovita deloc,asta care este de vanzare!a fost si este lovita aceea care o am de vanzare pentru piese!la asta i sa rupt distributia din cauza unei role si a unui montaj incorect a distributiei si sau indoit supapele si sa rupt o bucata din bloc aceea care tine o rola!de aceea a fost schimbat motorul!incurcasem mesajele de la asta acre este de vanzare cu totul la aia care este de vanzare pentru piese!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ca m-ar interesa...dar eu sunt nedumerit,precum si ceilalti cred....

Pana la urma:

1.e din 2005?nu e cu facelift...

2.poze interior???

succes la vanzare!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am o nedumerire, zici ca i-ai facut revizii numai la reprezentante volvo, ma indoiesc ca a fost primul D5 caruia i-au schimbat distributia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai ca nici eu nu pricep o treaba: cum i-ai schimbat motorul pe Casco daca s-a rupt distributia? Casco nu raspunde pentru astfel de incidente. Noul motor are distributia schimbata? La 85000 de km ar trebui schimbata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai ca nici eu nu pricep o treaba: cum i-ai schimbat motorul pe Casco daca s-a rupt distributia? Casco nu raspunde pentru astfel de incidente. Noul motor are distributia schimbata? La 85000 de km ar trebui schimbata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca am fost sunat de respectivul proprietar, sa ma intrebe de un bloc de D5... Fix curea de distributie rupta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu a fost schimbat pe casco!a fost adus de afara pe exchange unit!o mie de intrebari aiurea!nu am sunat pe nimeni pentru bloc!masina este a tatalui meu nu a mea!oricum cine este interesat de masina se cunosate,cine nu este interesat are chef de vrajeala si de glume!!!bafta la toti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina este 2005 ianuarie!are motorul schimbat pe casco la 181000 km,deci practic motorul are doar 85000 de km,plus foarte multe piese schimbate!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai se ne lamurim odata pentru totdeauna.

1 Masina asta e de-a dreptul bizar sa fie 2005!

2 Modelul tau s-a fabricat PANA in IUNIE 2004, din iulie 2005 a aparut modelul cu fecelift.

3 Singura modalitate e ca masina sa fi fost inmatriculata in ianuarie 2005.

4 Masina are de fapt peste 200k km.

5 Casco nu schimba motoare decat daca au de suferit in urma unui accident

6 Nu doar motorul se uzeaza intr-o masina (de fapt motoarele astea merg in jur de 300-400k fara probleme majore)

CONCLUZII:

Cut the bullshit!!, totusi te afli pe un forum de pasionati ai marcii care s-ar putea simti oarecum ofensati sa fie luati de suckers

In rest, numai bine si bafta la vanzare, masina e chiar faina

Best,

KDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai oameni buni!! Omu' e convis ca nu mai are nimeni S60 , si, mai mult nimeni nu se stie la Volvo, ca sa nu mai zic ca s-ar pricepe in vre-un fel. Seamana a samsar din Vitan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.