Lowrider

Computer de bord defect?

35 posts in this topic

daca e cineva din Bucuresti sau din Giurgiu care ar dori sa vina cu calculatorul lui sa vad daca e de la el (vin eu si il iau de acasa nu e problema ) dar numai sa stiu ce are ca m-a disperat masinuta asta  :'( cineva care se pricepe sau are idee ca nu am bani de service i-am schimbat toate articulatiile si nu mai am bani de bagat in ea )

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai , oameni buni, care poate si are un pic de bunavointa, ajutati-l cu un ECU pe Lowrider, ca nu e greu si nu se intimpla nimic la masinutza voastra (in afara ca pierdeti nr. de kilometri de la ultima resetare, consum mediu, etc - niste nimicuri). Ce ziceti ?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca ceva masinuta asta mai are si alte relee in afara de alea din torpedou si sub capota langa parbriz???

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai , oameni buni, care poate si are un pic de bunavointa, ajutati-l cu un ECU pe Lowrider, ca nu e greu si nu se intimpla nimic la masinutza voastra (in afara ca pierdeti nr. de kilometri de la ultima resetare, consum mediu, etc - niste nimicuri). Ce ziceti ?...

Nu cred ca merge varianta asta. Parca trebuie remapat ECU ca sa recunoasca imobilizatorul, nu?

Alte relee nu stiu sa fie...  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai inteleg nimik dar tot o vand 2200 euro care vrea contact me 0755.665.901

toate actele la zi

Share this post


Link to post
Share on other sites

adi uite cum am eu in torpedou 2 relee negre siemens fara siguranta intre ele a si cu faza ca nu da scanteie am curatat capacul de delco si nu are nici o fisura nimic si carbunele ala e in regula

post-922-1287786453666_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Releele astea nu stiu de unde sunt... ai cumva si alarma pe ea?

Vezi ca alea din poza de la mine sunt puse cumva in spatele consolei centrale, trebuie sa te uiti mult in stanga prin gaura de la torpedo ca sa le vezi.

Putin probabil sa fie asta cauza dar si eu am patit ceva asemanator (desi e vorba de sisteme total diferite; al meu e diesel)... si era bateria impuscata, din cauza ca s-a ars releul de incarcare din alternator. Cu alta baterie ai incercat?

Hai baieti, contribuiti mai multi, sa ajutam omu. Mai lasati cafeneaua. O parere in plus nu strica!

...Doar nu ne pune capac un 440 din '94.  :P

P.S. Am atasat o poza cu locatia componentelor. E de la diesel, ca alta nu am gasit dar in principiu e cam la fel. Posibil doar, ca tu sa ai mai multe relee/electrice; mai putine in nici un caz.

post-924-12877864538328_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

am sa desfac consola ca sa le gasesc sigur si inca ceva daca bobina nu mai merge sa dea scanteie nu e posibil sa nu ii mai dea voie calculatoru la pompa sa plece ca sa nu bage benzina aiure (ma gandesc eu) voi ce ziceti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am asemenea relee dar la mine unu comanda pompa de benzina si unul contactul practic cand pun contactul incepe si baga si pompa de benzina calculatorul masini ii chiar pe stalp in parte dreapta la picioare jos daca scoti torpedoul afara o sa il vezi scrie mare pe el Boch cel putin pe al meu asa scrie,daca ii calculatorul,dar cine stie ce poate fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now