Sepukku

Are cineva Ipod?

5 posts in this topic

Am citit diverse chestii si am cateva intrebari pentru ca vreau sa-mi achizitionez unul.

Poti folosi Ipodul pentru transfer de file?

Trebuie neeaparat folosita aplicatia Itunes pentru bagarea melodiilor in el?

Tine bateria?

Daca aveti, de care aveti si daca santeti multumiti de el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am, 2 am avut, mai am unul, un Shuffle.

Da esti cam legat de Itunes, mai nou vad ca au aparut unele plug-inuri si pentru Winamp de ex cu care poti sa pui muzica dar mai in tot esti legat de Itunes.

De ex e foarte enervant ca iPod-ul se "leaga" cu ITunes-ul instalat pe PC-ul tau, astfel ca daca mergi la altul si bagi iPod-ul in PC-ul lui se poate sa nu il recuoasca sau sa iti stearga toata muzica pe motiv ca nu a gasit playlist-ul identic cu cel pe care il aveai pe PC-ul tau. Am patit asa cand am mers la un amic si am zis sa imi bag si eu o melodie, am conectat si ma trezesc ca imi sincronizeaza playlist-ul cu al lui, care continea doar o melodie, deci mi-a sters tot si a bagat doar o melodie. Chestia e ca se poate dezactiva aceasta optiune din iTunes, dar asta presupune sa verifici la fiecare iTunes la care te conectezi sa nu fie bifata.

Bateria e super, nu am ce comenta.

Transfer e fisiere iarasi e cu cantec, trebuie sa mergi cu doc-ul dupa tine, acuma la modelele noi nu stiu daca au direct mufa USB dar la ale mele aveau doc, si era nasol sa merg cu doc-ul si cablu dupa mine. Din cate stiu se poate baga fisiere pe el, dar mai bine un stikc, e vreo 40 de lei unul de cativa GB si gata.

Pentru muzica da merita, isi merita reputatia, calitatea e superba, castile sun super, nu pica din urechi cum sunt cele de la telefoane ( SE, etc) dar pentru altceva nu prea, si mai ales politica asta Apple e foarte tampita, cu conditiile lor cu tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei un produs la moda cumpara un Apple, daca vrei un player care sa se auda bine cumpara un Cowon D2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca AICI, vei gasi cele mai multe raspunsuri dar si probleme ale ipod-ului . Este un forum foarte serios cu oameni de mare calitate si ajutatori ...ca si aici  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ms de link si sfaturi. Eu am avut un Sony de 8gb pe care l-ar ratacit  :-\

Desi Sony e cam tot ce-mi trebuie , m-am gandit la Ipod  din cauza pretului si a faptului ca ofera mult mai multe chestii la aceeiasi bani, calitatea fiind asemanatoare. Oricum, constat ca sant foarte scumpe ambele. Avand in vedere ca vine vacanta...mi se pare cam aiurea sa dau 1000 Ron pe un mp4....O sa ma decid zilele astea, dar ma scoate din sarite faza cu Itunes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now