Sign in to follow this  
Followers 0
Laura

Benzinarii pe autostrada soarelui

8 posts in this topic

Stirea nu mai e noua, dar eu abia acum am vazut-o...

OMV deschide benzinarii pe Autostrada Soarelui, de la 1 iunie

Doua benzinarii vor fi deschise de catre OMV, la 1 iunie, pe autostrada Bucuresti-Constanta, km 66+800, a anuntat, miercuri, Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania (CNADNR), informeaza NewsIn.

"Conducatorii auto vor avea la dispozitie, pe ambele sensuri de mers ale autostrazii, o statie de carburanti cu patru pompe de alimentare, una dintre acestea fiind pompa de debit mare. In cadrul statiei de carburanti sunt asigurate cele cinci tipuri de produse existente in prezent in consum la nivel national – trei tipuri de benzina si doua tipuri de motorina. Pavilionul comercial este prevazut cu un magazin de vanzare a pieselor si accesoriilor auto precum si cu un spatiu de tip fast – food – cafenea", se arata in comunicat.

Companiile care vor avea benzinarii pe Autostrada Soarelui sunt Rompetrol la km 88 si 139, Petrom la km 111 si OMV la km 49 si 66. 

Sursa: HotNews

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinariile Petrom vor fi gata pe 21 august dar deschiderea oficiala va fi pe 14-15 septembrie, ca o adaugare la postul anterior, nu de alta dar lucrez la compania care le construieste :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinariile Petrom vor fi gata pe 21 august dar deschiderea oficiala va fi pe 14-15 septembrie, ca o adaugare la postul anterior, nu de alta dar lucrez la compania care le construieste :))

sant deja 2 petrom functionale. Am alimentat acu 1 luna de la ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios in cati ani vor aparea si la noi pe autostrada restaurante si alte servicii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am nevoie mai mult de acele "alte servicii"  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau de o autostrada normala cel putin  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa asa.. Pe cand o autostrada care se termina undeva, nu intr-un deal, in the middle of nowhere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe care autostrada, nu inteleg. Unde sunt autostrazi adevarate in romania? Sau... cand vor fi autostrazi  in romania?

Au fost doar retorice intrebarile...  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0