Sign in to follow this  
Followers 0
rechi

ce produse de ingrijire folositi (recomandati) pt autoturismului dvs

9 posts in this topic

    deschid acest subiect deoarece cred ca toti am folosit produse de ingrijire a autoturismului atat la interior (piele respectiv textil) cat si la exterior a caror efecte au fost uneori bune respectiv nesatisfacatoare fata de ceea ce era scris pe ambalajul produsului, iar in acest sens hai sa recomandam doar produsele de calitate, pt ca bijuteriile noastre merita asa ceva.

    unde pot fi achizitionate sau comandate?

    in ceea ce priveste creioanele corectoare pt vopsea, cele utilizate pt acoperirea eventualelor zgarieturi, care sunt efectele utilizarii acestora si de unde se pot cumpara respectiv coamanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu folosesc pt tapiterie(gri deschis) un spray care se transforma in spuma de la Wurth...costa aprox 38 lei...Isi face treaba destul de bine,dar am anumite pete care nu au iesit inca...una peste alta e OK!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu folosesc pt tapiterie(gri deschis) un spray care se transforma in spuma de la Wurth...costa aprox 38 lei...Isi face treaba destul de bine,dar am anumite pete care nu au iesit inca...una peste alta e OK!!!!

Si eu il recomand.L-am folosit si este super ok.

@bleazimut daca insisti putin vor iesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam tot de la Meguiars sint bestiale, insa la noi...mai rar. Scumpe dar bune, nu ca saraciile astea fermecatoare ce le gasim prin supermarket-urile mioritice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turtle Wax pentru totdeauna (stiu ca n-am cum sa dau gres cu ele).

Am trecut prin zeci (sper sa nu exagerez) de alte branduri, insa acum sunt 100% pt Turtle Wax.

Meguiars e deasemenea f f bun, dar intr-adevar greu de gasit pe la noi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

ieri mi-au venit produsele de la meguiars.

crema pt tapiteria din piele gold class rich leather e super, nu mi-am imaginat niciodata ca poate intra asa de repede in piele, e un produs pe care sincer il recomand tuturor.

apoi quick interior detailer e iarasi super fara nici un efort cureti tot ce tine de plastic, cauciuc  si metal in masina. e super.

puteti sa le folositi cu incredere.

nu acelasi lucru pot spune si despre scratch x 2.0 nu se ridica la ceea ce te astepti de la el. sincer a doua data nu l-as mai cumpara.

pe site dupa ce faci comanda esti instiintat ca vei primi produsul a doua zi prin serviciul de curierat dar nu se intampla asa astepti cam 3 4 zile. acesta e singurul inconvenient referitor la serviciul oferit de fima de la care cumperi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu ai cautat f bine  ;)

http://meguiars.store.ro/produse/

touche ;)

well, macar am recunoscut ca sunt foarte bune meguiars si v-am prevenit ca eu sunt hardcore fan al turtle-wax :) => nu verific prea des concurenta :)

all-in-all meguiars si turtle-wax sunt regii detailingului (fara flame ca sunt sigur ca exista si produse mai bune, dar de nisa, greu accesibile, etc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca nu am folosit produse de la turtle-wax, dar poate imi recomanzi o ceara buna si rezistenta,cea de la meguiars nu era disponibila next generation despre care am citit ca ar fi the best one, iar tipul de la magazin mi-a recoandat jet seal de la chemical guy. nu am cumparat-o datorita faptului ca nu stiam nimic despre ea. mi-a explicat ca practic cera adera chimic la vopsea ca se mentine aproximativ 3 luni, bla bla bla... daca ceara adera chimic la vopsea ce se intampla cu vopseaua dupa 3 luni cand practic inceteaza efectul cerii si reactia chimica provocata de produs asupra vopselii. daca tu folosesti ceva de care ai fost incantat si rezultatele au vizibile astept o recomandare.

multumesc anticipat

florin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0