flosideea

antena s40

15 posts in this topic

nu se mai ridica antena,motorasul se aude cum lucreaza, am citit pe forum si am vazut ca nu sunt singurul cu aceasta problema sau ma rog poate voi atzi rezolvat. am citit ca trebuie incercat cu un spray degresant...... am incercat dar ..... nik, am primit raspuns ca trebuie schimbat catargul in ultima faza am sa fac shi asta dar daca mai shtitzi shi alte metode va rog sa-mi spunetzi shi mie....... are cineva un catarg???? multzumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

    De trebuie sa deschizi doua subiecte pe aceeasi tema ?! Crezi ca aici ti se va raspunde mai mult ?

    Ai primit un raspuns, daca nu esti multumit, incepe si sapa de unul singur, da la o parte tapiteria din interior, desfa antena cu totul si vezi ce se intampla inauntru !

    Continua te rog pe subiectul respectiv, sau pe asta, unul din ele oricum va fi sters.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu te mai supara ca deschid doua subiecte pe o singura tema dar am observat ca la rubrica Intrebari adresate reprezentantelor Volvo din Romania se raspunde mult mai putzin de cat aici shi am incercat shi aici...... nu mai fi asha aspru eu cred ca aici se poate discuta si ne putem ajuta si cred ca nici u nu te-ai nascut invatzat inainte de a intreba am citit tot ce sa scris despre antena shi eram curios daca a mai rezolvat cineva shi cum ..... astept inca raspunsuri, cineva zicea ca are catarg de vanzare shi vreau sa-l cumpar. merci.  nu te mai supara frate ca un forum este pt discutzii shi sfaturi

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu spuneai Midnight Caller  ca ai catarg.... il mai ai? eu nici nu stiam daca se poete schimba doar catargul sau trebuie cu totul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

flosideea, "nu te mai supara frate ca un forum este pt discutzii shi sfaturi".

Ai dreptate, insa moderatorii incearca sa tina CURAT acest forum - daca fiecare ar dechide n-shpe discutii pe aceeasi tema/problema, unde s-ar ajunge ? NOI curatam periodic forumul, pentru binele tuturor, pentru a putea gasi cit mai repede raspunsul la o problema dezbatuta pe acest forum. Asa ca, ia-o ca pe un sfat - si conformeaza-te.

P.s Nu stiam ca Midnight are un..."frate".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@flosideea: "Frate", nu e vorba de suparare ci de incercarea de a tine forumul cat mai "curat", asa cum a sustinut si Matrixxx. Nu ma leg de apelativ, care este total nepotrivit pt. "relatia" dintre noi, ma leg de faptul ca un utilizator ar trebui intai sa citeasca si apoi sa posteze. Nu incerc sa-ti recomand sa te uiti intai la statutul unui user sau la numarul de stelute, pt. ca ma astept ca pe un forum VOLVO sa fie oameni respectabili. Daca ai fi facut acest lucru (sa strabati topicul mai atent), ai fi observat ca nu se inghesuie nimeni sa raspunda pe-acolo, de la reprezentanta... din pacate.

Crede-ma pe cuvant (pe viitor) ca utilizatorii care realmente sunt PASIONATI si SE PRICEP, iau la citit TOATE subiectele de pe acest forum, fie ele la categoria "reprezentanta" sau la categoria "diverse". Aici intru si EU, si toti MODERATORII, fie ei globali sau nu. Pot fi aspru AICI, si pot fi 100% prieten la o bere. Dar trebuie sa respectam niste reguli, si alti moderatori iti pot confirma acest lucru. Si lor le mai atrag atentia din cand in cand, chiar daca in particular ne reparam impreuna masinile.

Sa nu fie cu suparare, dar te mai intreb inca o data... Preferi aici, sau la "Intrebari adresate reprezentantelor" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Midnight Caller k am inteles shi-mi cer scuze daca te-am suparat. asa cum spuneam prefer aici pt ca tarziu am vazut ca se dau mai multe raspunsuri.  mai ai catargul??

Share this post


Link to post
Share on other sites

shi sa nu crezi ca nu va respect sau nu inteleg ce sunt stelutele......... in primul rand va respect pt ca va straduitzi sa tzinetzi forumul

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumim pentru intelegere.

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt 2 cauze care duc la neridicarea antenei:

1. blocat mecanismul din cauza prafului sau mizeriei intrate de-alungul timpului:

sau

2. rupta, tocita sau desprinsa banda randalinata din plastic care transmite miscarea de la motorul antenei la elementele telescopice.

in ambele cazuri trebuie demontat si vazut!

eu am fost in a doua situatie si am schimbat la momentul respectiv (anul tecut) antena cu una cumparata din Carrefour (cica italieneasca); m-a tinut 6 luni dupa care s-a dus ....de suflet!

Acum folosesc una telescopica "manuala" luata din Vitan care cel putin nu a costat 120 RON ca cea electrica.

Cand s-o strica si asta (de regula la iesirea din iarna) mai dau 15 Roni si iau alta (asta daca nu reusesc sa schimb masina pana atunci)! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu era mai simplu sa iei direct un catarg de 100-120RON, original, care sa te mai tina 10 ani ?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu era mai simplu sa iei direct un catarg de 100-120RON, original, care sa te mai tina 10 ani ?! :)

nici nu mi-a dat prin cap! ;D

si-apoi, nu am nici o intentie sa o tin 10 ani de acum incolo;

daca am noroc, anul asta o schimb cu un model mai "tanar"! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

That statement sound very kynky :D

Bine... chiar catarg...  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi te rog o cerere de piesa pe mail (alex.voicu@volvo-club.ro) si da-mi si o serie de sasiu (cea cu YV1...) pt. ca ma intereseaza ultimele 6 cifre !

Multam !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.